Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ І. Права студента України \ 12. Право студента при відмінних успіхах перевестися з контрактної на бюджетну форму навчання

Право студента при відмінних успіхах перевестися з контрактної на бюджетну форму навчання

« Назад

Часто студенту який має досить високі успіхи за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, не вистачає декількох балів для втілення мрії навчатися у найпрестижнішому ВНЗ країни. Тому для реалізації задуманого виникає необхідність поступати на навчання на контрактну форму. Проте, вартість навчання частіше всього не дорівнює матеріальним можливостям студента, і як наслідок можливість оплатити весь період навчання відсутня. Виникає питання можливості переведення з контрактної на бюджетну форму.

переведення на безкоштовне навчання

Студентам необхідно знати, що всі особи, що отримують освіту в університеті на основі

контрактної форми навчання можуть бути переведені на навчання на вакантні місця державного замовлення за умови згоди замовників. Про кількість вільних бюджетних місць та про їх наявність декан факультету письмово інформує Першого проректора та доводить до відома студентів відповідних курсів та спеціальностей, сповіщає дату засідання конкурсної комісії (не раніше, ніж за місяць з дня оповіщення).

Узагальнивши положення нормативних актів, варто зазначити, про такі умови переведення:

1. переведення студентів, що навчаються на 1-му курсі, не дозволяється;

2. головною умовою переведення є наявність вільних місць;

3. обов’язкова успішна здача екзаменаційної сесії.

невисоке матеріальне становище

Наявність цих умов, слугують підставою подачі заяви на участь у конкурсі. Розглядаючи конкретні заяви враховується, як вже було зазначено, рівень успішності студента, матеріальне  становище  студента; пільги, які має студент відповідно до чинного законодавства. Студенти повинніпротягом визначеного терміну, але не пізніше двох тижнів до засідання комісії пред’явити в деканат всі документи, які можуть бути підставою для переводів.

Комісія з переводів і поновлень приймає рішення щодо переводу з контрактної форми навчання на бюджетну, рішення оформлюється протоколом.

Інколи виникає ситуація, коли кількість заяв поданих для переводу на бюджетну форму навчання перевищує виділені бюджетні місця. В такому випадку, на перше місце стають такі критерії, як успішність навчання, складність матеріального становища та наявність певних обставин, а саме статусдитини-сироти або дитини, що позбавлена батьківського піклування; наявність інвалідності І та ІІ груп; статус дитини-інваліда віком до 18 років;діти військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, працівників правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обов’язків; а також студенти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,  з багатодітних сімей, студенти з високим середнім балом за період навчання в вищому навчальному закладі, беруть участь в науковій роботі та громадському житті університету, студенти, які мають погане матеріальне становище.

прагнення здобути хорошу освіту

В тому випадку, коли всі попередні критерії співпали, необхідно враховувати участь у громадському житті, науково-практичній діяльності та інші заслуги.

Проте в останній час Міністерство освіти і науки України надало підпорядкованим йому вищим навчальним закладам прохання на певний час припинити процедуру переведення власних студентів із контрактної форми навчання на бюджетну форму, для того, щоб надати змогу студентам із постраждалих внаслідок збройної агресії областей продовжити навчання у інших ВНЗ країни без будь-яких утисків.

плата за навчання

За повідомленнями прес-служба Міносвіти, до даного міністерства надходить безліч звернень з боку керівників вищих навчальних закладів з пропозиціями щодо перерозподілу вивільнених місць державного замовлення для переведення на бюджетну форму навчання студентів, котрі навчаються у відповідному навчальному закладі за контрактом.

наполегливість студента

З повагою "ІЦ “KURSOVIKS”!