Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ І. Права студента України \ 11. Можливість іноземного студента здобути освіту в Україні

Можливість іноземного студента здобути освіту в Україні

« Назад

Кожного року до українських ВНЗ приїжджає навчатися досить велика кількість іноземних студентів. Відповідно до даних, наданих Міністерством освіти і науки, частка іноземних студентів становить близько 10 %, а в загальній кількості в вищих навчальних закладах України навчається приблизно 48 000 іноземних студентів. Найчастіше серед студентської молоді виокремлюємо національності китайців, іранців, росіян, сирійців та ін. Щодо освітніх напрямів, які мають намір здобути іноземні студенти частіше всього виокремлюються інженер, лікар, економіст і фінансист. За загальним правилом, більшість іноземних студентів прагнуть навчатися в університетах Києва та Харкова. А найпопулярнішими ВУЗами є Національний авіаційний університет (НАУ) та Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця.

курси для іноземців

Привабливість для студентів інших країн української освіти розкривається наступними причинами:

1. оплата освіти та проживання під час навчання дотепер було відносно не дорогим порівняно з іншими країнами;

2. освіта досить якісна та для трудолюбивих студентів цілком задовольняє їх прагненні в отриманні належного багажу знань;

3. для отримання диплому варто закінчити 4 (5) курсів навчання, тоді як вимоги у вищих навчальних закладах інших країн набагато вищі;

4. студентів бідніших держав задовольняє перспектива переїхати на постійне проживання після навчання у більш розвинену державу.

Варто наголосити і на позиціях уряду щодо навчання іноземних студентів, провідним з яких виступає Постанова КМУ «Про навчання іноземних громадян в Україні», Закон України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", Постанова Кабінету Міністрів "Положення про прийом іноземців та осіб без громадянства на навчання до вищих навчальних закладів", Постанова Кабінету Міністрів «Про правила в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію". Безпосередньо університети видають внутрішні локальні акти, зокрема, наприклад, в межах Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» розроблено Положення про прийом іноземних громадян до Національного технічного університету України «Київський політехнічний університет».

порозуміння між українськими та іноземними студентамиї

Досить вагомим фактором є те, що переважна  більшість українських вищих навчальних закладів надають іноземним абітурієнтам спеціальні підготовчі курси.

Протягом року, студенти отримують знання російської або української мови, а також профільних дисциплін. Вартість отримання освіти на підготовчих курсах становить від 1,5 до 3 тисяч доларів.

Після проходження таких курсів, іноземний студент може вступати в будь-який вищий навчальний заклад України, незалежно від того, де він їх проходив.

За загальним правилом, іноземні студенти за бажанням отримують місце в гуртожитку, якість, умови проживання в якому, зокрема і цінова визначеність залежать безпосередньо від матеріального забезпечення вищого навчального закладу. Перевагою проживання у гуртожитку є удосконалення мовних навиків.

іноземні студенти в Українському внз

Частіше всього іноземні студенти отримують інформацію про вищі навчальні заклади України від так званих агентів, проте на даний час, має місце часте розчарування іноземців в очікуваних результатах від наявного рівня освіти. Опитування проведене Центром «Соціальна Дія»/Проектом «Без кордонів» зосередили увагу на тому, що іноземним студентам давали обіцянки щодо поєднання освіти з навчанням, що надасть можливість майже повністю компенсувати  витрати на проживання та навчання. Щодо якості освіти, то зазначається про різке зниження якості освітнього рівня, внаслідок чого більшість випускників-іноземців залишаються незатребуваними.

диплом для іноземного студента

З повагою "ІЦ “KURSOVIKS”!