Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ 3. Права студентів за кордоном \ 10. Університети США – навчання і заробіток одночасно

Університети США, праця під час навчання в США, навчання в США, навчання в коледжах США

« Назад

Чи можна працювати під час навчання в США? Це питання турбує багатьох студентів, які готуються до переїзду. Навчання в США коштує досить дорого. До того ж, для надходження в місцевий вуз і отримання візи студенту необхідно довести наявність власних або сімейних коштів для фінансування навчання та проживання в Америці. Саме тому багато студентів воліють підробляти під час навчання, щоб хоч якось відшкодувати великі витрати. Чи можу я працювати?

робота-та-навчання-в-США

Під час навчання в коледжах США, студенти, що мають візу F-1, можуть працювати до 20 годин на тиждень. У більшості випадків, середня зарплата студента обмежується 6-8 доларами в годину, але є варіанти, які оплачуються вище – 9-10 доларів в годину.

Під час канікул в грудні і квітні можна працювати до 40 годин в тиждень, щоб відкласти певну суму на майбутній навчальний рік.

Американська організація по справах іноземців, US Citizenship and Immigration Services (USCIS), встановила досить суворі правила щодо того, хто може працювати під час навчання в США. З нашої статті ви дізнаєтеся про те, на яке працевлаштування може розраховувати власник студентської візи.

В цілому, США надає студентам можливість працювати, відповідаючи при цьому певним вимогам. Припустимо, студенти з візою типу F1 можуть працювати тільки 20 годин в тиждень в період занять і тільки в кампусі, наприклад, в книжковому магазині. У випадках працевлаштування за межами кампуса, робота студента повинна якимось чином відповідати навчальній програмі, на яку зараховано студента.

Перший навчальний рік

Власники візи F1 протягом першого навчального року мають право працювати тільки на території кампуса або на інших вакансіях, які надає навчальний заклад. Такі можливості здаються обмеженими тільки на перший погляд, адже, насправді, багато американських університетів – це величезні комплекси, які постійно розвиваються, що надають безліч робочих місць. Наприклад, тут можна підробляти в книжкових магазинах, кафе, торгових точках, спортивних залах, ресторанах і студентських офісах.

Університети-США – навчання-і-заробіток-одночасно

Пам'ятайте про те, що, на відміну від Великобританії, де вживання алкоголю офіційно дозволено з 18 років, у США спиртні напої можуть вживати тільки особи, старше 21 року. Тому до досягнення цього віку ви не зможете працювати в кампусних барах або інших місцях, що передбачають взаємодію з алкоголем.

Наступні навчальні роки

Після закінчення першого курсу студент має можливість подати заявку в USCIS і отримати дозвіл на роботу, не пов'язану з університетом. Це також дає можливість на пошук роботи за межами кампуса.

Наприклад, якщо недалеко від вашого вузу знаходиться великий торговий центр, у вас відразу з'явиться багато можливостей працевлаштування, особливо у великих містах, таких як Чикаго і Сіетл. Тим не менш, варто враховувати, що дозвіл на таку роботу видається не всім студентам.

Існують також типи працевлаштування, більшою мірою пов'язані з академічним сектором. Наприклад, студент може працювати помічником професора, допомагаючи йому в роботі, дослідженнях і проектах. Подібна робота асистента зазвичай пропонується студентам-магістрам і студентам, що знаходяться на останньому етапі свого навчання.

В силу того, що робота асистента передбачає допомогу іншим студентам, відмінний рівень володіння англійською мовою має ключове значення для отримання цієї посади. Крім того, досвід роботи асистентом може бути особливо корисний студентам, які планують навчатися в докторантурі або побудувати кар'єру в академічній сфері.

Пам'ятайте про те, що для студентів з фінансовими проблемами в США передбачені спеціальні соціальні допомоги та дозволи на роботу.

Будьте обережні!

Пам'ятайте, що, будучи студентом в США, ви повинні самі стежити за тим, щоб ваша робота не порушувала термінів дії та вимог вашої студентської візи. Розгляд цих питань не входить в обов'язки роботодавця, тим більше багато несумлінних роботодавців в Америці навмисно незаконно наймають іноземних студентів.

Пам'ятайте про те, що порушення законів країни може коштувати вам студентської візи і диплома. Також має сенс заздалегідь дізнатися всі подробиці про роботу в кампусі, адже деякі університетські кампуси розтягнуті на кілька вулиць і включають в себе безліч будівель.

Як знайти роботу?

Зазвичай іноземним студентам в США доступна тільки робота в кампусі або у сфері їх спеціалізації, тому і пошук вакансії варто починати саме з вашого навчального закладу. Працівники студентського офісу завжди допоможуть вам знайти вільну вакансію чи стажування, а також підкажуть, де і як знайти роботу, займатися якої дозволяє саме ваш тип візи.

Ви також можете шукати місце для роботи або стажування самостійно, але в будь-якому випадку ваш вибір доведеться узгоджувати з навчальним закладом. Крім того, різні факультети кожного американського вузу мають власні сайти і сервіси зайнятості студентів, тому учням слід в першу чергу ознайомитися з університетськими пропозиціями стажувань та підробітків різного типу.

навчання-і-заробіток-дночасно

Володарі віз типу F-1 після закінчення першого курсу університету мають право шукати роботу на будь-яких онлайн - і оффлайн-ресурсах, так само як це роблять місцеві американські студенти.

Залишитися працювати в США після закінчення університету можна за двома програмами:

1. Можна залишитися працювати на 1 рік за програмою «професійно-виробничої практики» - OPT. По суті, таку роботу можна прирівняти до підвищення кваліфікації – отримання професійних практичних навичок.

2. Можна залишитися працювати на 3 роки (з правом продовження до шести років), якщо після закінчення навчання Ваш працедавець ініціює для Вас процедуру отримання візи H-1B («віза для фахівців»). Від того, хто наймається на роботу в такому випадку потрібно освіту не нижче Бакалавра та наявність непростроченої картки I-94 (вона видається додатково до візі F1 при в'їзді в країну).

Гарантоване чи працевлаштування після отримання освіти в США? Звичайно, ні! ОДНАК досвід показує, що всі реально зацікавлені в роботі і всі ті, хто докладає зусиль до пошуку роботодавця, отримують роботу! У кожному вузі є спеціальний відділ, який допомагає з працевлаштуванням – щось на кшталт «служби зайнятості». У них є своя база даних щодо роботодавців, вони проводять «ярмарки вакансій», до них же і звертаються компанії в пошуках молодих фахівців.

Як правило, все залежить від самого претендента на роботу: як добре він навчався, наскільки добре він склав резюме і як пройшов особисте інтерв'ю.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!