Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ 3. Права студентів за кордоном \ 1. Гарантоване працевлаштування польських студентів

Гарантоване працевлаштування польських студентів

« Назад

Нова стратегія Європейського Союзу під назвою «Молодь у русі», втіленням якої займається Європейська Комісія, покликана дозволити якомога більшій кількості молодих людей реалізувати себе в професійному плані після отримання освіти.

працевлаштування-в-Польщі

Криза в економічній і фінансовій сфері створила несприятливі умови для працевлаштування молодих європейців, зробивши для них більш складним початок трудового шляху. Проблеми, які постали перед випускниками, вимагають узгоджених дій координаційної та ефективної політики, щоб поліпшити ситуацію на рівні уряду Євросоюзу у всіх країнах-членах.

Метою програми є допомога молодим людям у здобутті знань і досвіду, необхідних, щоб досягти достатнього рівня конкурентоспроможності на сучасному ринку праці при пошуку першого місця роботи. Дана програма планується до реалізації, до 2020 року. В її рамках передбачається 28 основних дій, які покликані забезпечити відповідність освіти і професійної підготовки актуальним потребам ринку. Вони також повинні заохочувати молодь до участі в міжнародному обміні в рамках різних програм Євросоюзу. Передбачається, що такі кроки дозволять підвищити кількість пропозицій з працевлаштування, а також полегшать спеціалістам без досвіду роботи доступ на ринок праці Європейського Союзу.

Сучасна ситуація ставить під загрозу можливість забезпечення ЄС в майбутньому висококваліфікованими кадрами, з-за того, що відсоток школярів, які здобули вищу освіту, з кожним роком знижується.

гарантоване-працевлаштування

Програма «Молодь у русі» прагне досягти реалізації багатьох завдань, поставлених перед Європою до 2020 року. Передусім стоїть завдання скоротити відсоток школярів, які кинули навчання з 15 до 10 відсотків, а також збільшити відсоток молоді, яка має вищу освіту, з 31 до 40 відсотків. «Молодь у русі» прагнути протягом наступного десятиліття допомогти державам-членам ЄС досягти рівня 75-відсоткової зайнятості населення.

Дослідження, проведене Європейською Комісією, показало, що в 2020 році 35 відсотків нових робочих місць будуть вимагати високої кваліфікації працівників, а 50 відсотків – середній.

Які ж існують можливості роботи для студентів?

Студенти з інших держав під час навчання в Польщі мають право працювати. Хоча тут також присутні певні умови та обмеження, які обов'язково повинні враховуватися.

Великі міста Польщі дозволяють досить просто знайти роботу з зайнятістю на неповний робочий день, при цьому рівень заробітної плати є цілком гідним. Така ситуація сприяє тому, що більшості студентів в Польщі вдається поєднувати навчання з роботою.

Громадяни таких країн ЄС, як Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн, не потребують дозвіл при працевлаштуванні в Польщі.  Українські, білоруські та російські студенти можуть працювати без спеціального дозволу тільки у липні, серпні і вересні. Якщо ж студент збирається працювати в інший час, йому потрібно буде отримати дозвіл. Якщо вас цікавить офіційне працевлаштування, потрібно буде заповнити Декларацію зайнятості, а також пройти реєстрацію у роботодавця в місцевому центрі зайнятості. Всі формальності повинні оплачуватися роботодавцем. Студентам-іноземцям не дозволено працювати на основі студентської візи.

Старшокурсники часто беруть участь в оплачуваних практиках по своїй спеціальності, які проводять багато компаній. Так студенти отримують можливість на практиці застосовувати свої знання і навички та отримувати необхідний досвід роботи. Такі стажування, як правило, оплачуються. В Польщі функціонує понад 400 місцевих бюро, що займаються працевлаштуванням як польських громадян, так і іноземців.

Особливості роботи в Польщі

Основними галузями промисловості є автомобілебудування, хімічна і харчова промисловість, банківська справа, сфера телекомунікаційних послуг і будівництво.

Швидкі темпи зростання демонструють такі сфери, як фінанси, ІТ, бізнес-послуги, туризм, управління, транспортні послуги, банківська справа та освіта.

Терплять занепад такі сфери економіки: гірничодобувна промисловість, сільське господарство, металургія і текстильна промисловість.

Дефіцитними професіями вважаються кваліфіковані робітники в цілому, торгові представники та працівники, які вільно говорять англійською мовою.

робота-в-Польщі

До найбільших підприємств на території Польщі відноситься GlaxoSmithKline Poland, Poznan Vоlkswagen, Toyota Рolska, Novartis, CitiGroup Рolska, ING Bank Slaski, Nordea Bank Polska Poland and Fiat, Opel Рolska.

Найбільшими містами в Польщі є столиця Варшава (вона ж і економічний центр країни), Вроцлав, Познань, Краків, Гданськ та Лодзь.

Умови праці студентів

Робочий день не повинен перевищувати 8 годин. У середньому, розраховане 40 робочих годин на робочий тиждень з п'яти днів.

З 8.00 до 16.00 – офіційний робочий час з понеділка по п'ятницю. У багатьох міжнародних компаніях співробітники працюють з 9.00 до 17.00.

Співробітники, які пропрацювали в компанії рік і більше, можуть розраховувати на 20-денну оплачувану відпустку. Якщо ж працівник пропрацював в компанії більше 10 років, йому належить 26 днів оплачуваної відпустки.

В Польщі функціонує прогресивна податкова система: чим вищий дохід, тим більшим він обкладається податком. Так, у 2010 році 18 відсотків становила податкова ставка при доході до 85528 злотих і 32 відсотки при доході 85528 злотих і більше.

Деякі випадки припускають сплату податку за фіксованою ставкою 19 відсотків від доходу, отриманого від підприємницької діяльності. У 2010 році 19 відсотків склав корпоративний податок.

Основним завданням польського університету є забезпечення студента, що складається на навчанні в Польщі, не тільки теоретичними, але й практичними знаннями і уміннями, так як кваліфіковані працівники цінувалися на ринку праці у всі часи. Це дає можливість в майбутньому бути працевлаштованим в тій сфері зайнятості, яка найбільш підходить для професійної реалізації.

Не новина, що кожен європейський університет гарантує для своїх випускників працевлаштування в обраній ним сфері, саме тому при польських ВУЗах успішно працюють відділи кар'єри, куди звертаються не тільки студенти, але і роботодавці як з Польщі, так і з Європи, США і Канади. Більшість студентів мають можливість пройти навчальну практику за кордоном і залишитися працювати на підприємствах після завершення навчання в Польщі.

Так в цьому році польський університет Академія Фінансів та Бізнесу Vistula оприлюднив незвичайну пропозицію для випускників: гарантоване повернення коштів за навчання у разі, якщо випускник не може знайти підходящу для нього роботу після завершення навчання.

Офіційна статистика серед десяти рейтингових ВНЗ Польщі показує непогані результати: за минулий рік (2011) 80% українських студентів, які закінчили польський університет, є офіційно працевлаштовані, чверть з них залишилися працювати за кордоном. Приблизно половина повертається на батьківщину, але, безумовно, з європейським дипломом і високим практичним рівнем володінням професії, вони є лідерами на ринку праці і витримують жорстку конкуренцію порівняно з іншими випускниками.

Отже, як бачимо, отримавши польську освіту Ви будете гарантовано працевлаштовані!

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!