Роздрукувати сторінку
Главная \ Права студентів \ Розділ І. Права студента України \ 08. Право на забезпечення гуртожитком у встановленому порядку. Питання які виникають під час поселення та проживання

Право на забезпечення гуртожитком у встановленому порядку. Питання які виникають під час поселення та проживання

« Назад

Повсякчас виникають питання, щодо порядку надання кімнат у студентських гуртожитках, у яких випадках студенти забезпечуються правомпроживання у гуртожитках, та в яких випадках у отриманні такого права може бути відмовлено.

гуртожиток кну Шевченка

Для унормування певних питань щодо правом одностей студентів, які живуть у  гуртожитках ВНЗ України Міносвіти України затвердило відповідно до наказу №1004 від 13 листопада 2007 року Примірне положення про студентський гуртожиток.

Згідно з приписами «Типового положення» заселення осіб, які вступили до ВНЗ чи вже навчаються, до студентських гуртожитків відбувається згідно з рішенням керівника ВНЗ за погодженням з органами студентського самоврядування на підставі ордерів відповідно до Житлового кодексу України. Документом, що регламентує права сторін при поселенні є угода (контракт) на проживання, яка укладається під час винесення схвального рішення на проживання між студентом та керівником студентського містечка. Після укладення угоди студенту видається ордер (направлення), який є єдиним правовим чинником для можливості проживання у відповідному гуртожитку.

Студент, який отримує місце у гуртожитку повинен особисто надати паспорт та отриманий за результатами угоди ордер (направлення) на право зайняти вказане місце в гуртожитку, попередньо здійснивши оплату за проживання за рік, у випадку відсутності можливості здійснити оплату за рік кошти мають бути надані не менше як за місяць наперед.

При виникненні будь-яких питань під час проживання в гуртожитку чи виникнення сумнівів щодо правомірності здійснення будь-яких дій з боку керівництва гуртожитком чи органів ради студентів гуртожитку необхідно звертатися до Положення про студентський гуртожиток вищого навчального закладу, розробленим керівництвом вищого навчального закладу та Правил внутрішнього розпорядку гуртожитку.

Студенти повинні під запис бути ознайомлені з власними правами та обов’язками, а саме, використовувати за призначенням приміщення культурного, навчального, медичного, спортивного призначення, камери схову, звертатися до керівництва з проханнями щодо переобладнання зламаних предметів, меблів, заміни постільної білизни, а також зіншими вимогами щодо забезпечення умов проживання; приймати безпосередню участь у виборах органів ради студентів гуртожитку, а також самостійно висувати кандидатуру для входження до складу таких органів та з використанням даного права висувати на обговорення питання, пов'язані з покращенням умов побуту та ін.

найкращий гуртожиток світу

Щодо обов’язків, то вони наступні: заборонено         самостійно здійснювати переобладнання та перепланування приміщень, пошкоджувати будь-які головні та допоміжні приміщення гуртожитку, тримати в гуртожитку легкозаймисті та горючі рідини, вибухонебезпечні речовини та речовини, що мають здатність до забруднення повітря; встановлювати, не маючи дозволу керівництва гуртожитку, тимчасові нагрівачі  для додаткового обігріву приміщень; з 23:00 до 7:00 порушувати встановлений законодавством бар’єр шуму внаслідок використання телевізійної та іншої техніки, музикальних інструментів та ін., без дозволу переселятися з одного приміщення в інше.

Необхідно пам’ятати, що вхід до гуртожитку дозволено на підставі відповідних документів (перепусток) для студентів цього гуртожитку до 24-00 години вільно, а з 24-00 до 06-00  із записом у спеціальному журналі причин запізнення. Проте у 2011 році був виданий лист Міністерства освіти, що рекомендує у порядку пропускного режиму за допомогою перепусток встановити безперешкодне входженні до гуртожитку.

Стосовно гостей студентів, які проживають у гуртожитках, то треба пам’ятати, що посторонні особи ( тобто ті, хто не має перепустки даного гуртожитку) можуть перебувати у гуртожитку з 8-00 до 23-00. При вході до гуртожитку відвідувач пред'являє черговому посвідчуючий документ (паспорт, пропуск до університету, читацький квиток і т.д.) після чого відбувається реєстрація в книзі відвідувачів. Студент, який проживає в гуртожитку, повинен зустріти відвідувача, залишити перепустку черговому гуртожитку і провести відвідувача при його виході з гуртожитку.

гуртожиток як має бути

Часто виникає питання чи можуть студенти перебувати у гуртожитках у період канікул, то на дане питання кожен вищий навчальних заклад надає відповідь у схвальній чи заперечній формі за власним бажанням, проте на даний час, маючи не стабільну ситуацію в країні, більшість студентів мають право залишатися проживати у гуртожитках у будь-який період на час навчання.

З повагою "ІЦ “KURSOVIKS”!