Роздрукувати сторінку

Семінари

« Назад

Хочеш дізнатися секрети успішного виступу на семінарі? Насправді відмінному виступу сприяють декілька основоположних правил, яких слід дотримуватися для того, щоб твій виступ пройшов без сучка і задирки.

семінар є

Семінар є самостійною формою проведення занять у ВНЗ і також частково використовується в школах і середніх спеціальних навчальних закладах. Теми семінарів можуть стосуватися освітніх, виховних та суспільних питань. Для того щоб відчувати себе компетентним і впевненим у своєму професійному рівні педагогом, Вам необхідно вміти писати плани-конспекти семінарів та проводити їх.

Якщо Вам належить виступати перед публікою в обов'язковому порядку (кожному студенту задали доповідь, яку слід захистити на семінарі), то це одна розмова. Якщо ж Вас вибрали виступати в якості представника від Вашої групи або цілого факультету на вузівську або міжвузівську конференцію, то тоді на Вас покладається підвищена відповідальність, тому по Вам будуть судити про всіх представників групи, яку Ви представляєте (факультет, університет).

Як Ви вже, напевно, зрозуміли виступ на семінарі - це справа відповідальна. Якщо Ви провалитеся, виступаючи на відповідальному семінарі, по типу того, про який ми писали трохи вище, то Ви не стільки зганьбитеся самі, скільки опустите престиж свого місця навчання. Вас за це, звичайно, не попросять з інституту (як ніяк, студент для того і вчиться в університеті, щоб часом допускати помилки), проте поганий виступ негативно позначиться на Вашому подальшому просуванні всередині університету. Вас стануть рідше запрошувати на різного роду заходи, семінари, конференції, що не дуже добре позначиться на Вашій самооцінці.

Ну що, налякали? :) Проте ми не ставили перед собою мету залякати Вас можливим провалом Вашого виступу на семінарі. Ми тільки хотіли змусити Вас ставиться до публічних виступів з усією відповідальністю, щоб виключити елемент розхлябаності, який зараз, на жаль, дуже сильно поширений серед студентства.

Насправді для того щоб успішно виступити на семінарі важливо врахувати кілька аспектів. Найголовнішим з них є попередня підготовка. Підготовка - це майже 100% Вашого успіху на виступі. Хочете, вірте, хочете, ні, але всі великі оратори і просто відомі діячі (політики, бізнесмени) годинами відточували і відточують свої промови виступів перед дзеркалом або ще чим-небудь (або ким-небудь) для того щоб їх виступ пройшов на ура.

виступити на семінарі

Адже вдумайтеся, що таке виступ на семінарі? Це свого роду підсумок, іспит, оглядини. Тут Ви видаєте людям продукт своєї кропіткої домашньої праці. Буде вельми образливим провалитися в найвідповідальніший момент і, значить, не розповісти слухачам про свою діяльність. Ось чому ці самі політики і оратори відточують мистецтво публічного виступу все своє життя. Почитайте будь-яку книгу, присвячену успіху. Напевно Ви знайдете цілу главу, присвячену публічним виступам.

До речі, наприклад, відомий американський адвокат і за сумісництвом президент США Авраам Лінкольн міг взагалі ходити з кабінету в кабінет, де працювали його колеги і вголос репетирувати свій виступ. Само собою зрозуміло, що і перед дзеркалом він репетирував також усередині. Ще один цікавий факт про Лінкольна - пам'ятаєте, що він завжди ходив з казанком на голові? Так от саме там він і зберігає багато своїх цінних речей, включаючи і промову виступу.

Якщо репетицій перед виступом приділяють так багато уваги навіть відомі люди, то, що тут ще сказати - репетируйте панове!

Однак повернемося до виступу на семінарі. Для того щоб у Вас вимальовувалася чітка картина про те, як правильно підготуватися до виступу і взагалі знати з чим зазвичай виступають на семінарах, ми підготували спеціально для Вас покрокову інструкцію, в якій детально розказано про кожен крок, який варто подолати, щоб успішно виступити на семінарі.

семінар

Як успішно виступити на семінарі? 

1. Не затягуйте з виконанням основної роботи 

Як ми вже сказали, виступ на семінарі - це свого роду Ваш звіт перед глядачами про виконану Вами роботу. Однак і сама підготовка до виступу - це така ж робота, яка будується на основній роботі. У зв'язку з цим ніколи не залишайте підготовку до виступу на семінарі на останній день.

Завжди намагайтеся заздалегідь виконати свою головну роботу (наприклад, написати доповідь про концепції маркетингу), щоб на основі цієї роботи в спокійному темпі скласти текст для захисту Вашої доповіді.

2. Створіть мову виступу на основі Вашої основної роботи

Після того як Ви напишете свою роботу (в нашому випадку - доповідь про концепції маркетингу), далі Вам необхідно на основі цієї роботи створити її резюме-версію. Як це зробити? У першу чергу Вам потрібно дізнатися у організаторів семінару - скільки по часу будуть тривати виступи. Це, як Ви розумієте, критично важливо, тому Вам потрібно точно знати, на скільки сторінок писати доповідь.

Якщо все-таки Вам не вдасться довідатися про цю інформацію, тоді виходьте з перевіреної практики: пишіть текст на 2-3 сторінки 14 шрифтом Times New Roman з полуторним інтервалом. Намагайтеся, однак, написати промову ближче до двох сторінок, ніж до трьох, тому що завжди простіше сказати менше, ніж урізати текст по ходу виступу, адже Вам же все одно скажуть на самому виступі, скільки по часу повинен виступати кожен з учасників.

Якщо 5-7 хвилин, то тоді це 2 листи, якщо Вам дозволять виступати до 10 хвилин, то можете сміливо писати промову і на 3 листа. Більше не треба, тому що у слухачів загубиться інтерес до Вашого виступу, і до того ж Ви і самі вже видихаєтеся від переусердя.

Техніка створення мови виступу до семінару буде детально описана в нашій наступній статті. Тому, якщо Вам цікаво дізнатися, як з великої основної роботи зробити промову для виступу на семінарі, тоді підписуйтесь на оновлення нашого сайту, і ви дізнаєтеся про неї першим!

Зараз поки головне запам'ятайте: завжди пишіть промову для свого виступу. Не сподівайтеся на свою пам'ять. Навіть, якщо Ви володієте феноменальною пам'яттю, все одно напишіть промову виступу на семінарі, хоча б у якості страховки. Взагалі успішні люди (і оратори в тому числі) люблять перестраховуватися.

З чим це пов'язано? Важко сказати. Швидше за все, це пов'язано з тим, що саме успішні люди більше всіх ризикують, через що вони і є успішними. А перестраховки - це свого роду захисні реакції на бурхливу дійсність. Як кажуть, береженого ... Пишіть промову виступу :)

семінар це

3. Відведіть час на репетиції не менше 2-3 годин

Репетиції, тренування - ось в чому криється справжній секрет успіху в будь-якій справі. Багато хто думає: а як це людина так швидко навчивлася бігати, а як ось цей так навчився чудово виступати на публіці. Немає ніяких секретів - тренуйтеся панове. Перед будь-яким публічним виступом необхідне хороше тренування, бо тільки воно дозволить Вам успішно виступити на семінарі.

Краще, якщо Ви будете репетирувати перед своїми родичами або друзями. Навіть при рідних людях Ви будете відчувати певне хвилювання, яке зазвичай відчуває будь-яка людина, яка виступає на публіці. І це дуже добре для Вас. Відчуйте зсередини, як це - виступати перед людьми. Чим більше Ви будете репетирувати в такому ключі, тим більше у Вас шансів успішно виступити і при справжніх умовах.

Якщо Вам з якихось причин не знайти людей для тренування, тоді просто встаньте перед дзеркалом і репетируйте перед самим собою. До речі, таким чином, репетирує велика кількість успішних людей. Подивіться будь-який фільм - там часто-густо люди розмовляють самі з собою, тобто зі своїм відображенням в дзеркалі.

Такий прийом використовують багато професійних ораторів, чому б і Вам ним не скористатися?

4. Одягайтеся трохи краще Вашої публіки

Доповідач на семінарі повинен виділятися з основної маси слухачів. Як це зробити? Найпростіший і вірний спосіб відокремити себе від натовпу - одягнутися трохи краще, ніж інші люди. Якщо Ви одягнетеся занадто шикарно, то вся увага слухачів буде зосереджена на Вашому одязі, а не на самому виступі. Якщо Ви одягнетеся гірше основної маси людей, тоді багато хто буде думати, що Ви їх (слухачів) не поважаєте. Звичайно, вголос Вам цього не скажуть, проте кожен про себе це подумає і відповідно, поставиться до Вашого виступу - просто не буде слухати про те, що Ви розповідаєте.

Тому найоптимальніший варіант тут: одягнутися трохи краще ваших слухачів. До речі, це також давним-давно перевірений прийом, який завжди працює. Ось бачите, так крок за кроком Ви знаходите знання, які допоможуть Вам успішно виступити на семінарі. Ще залишилося зовсім трохи, і тоді Ви зможете бути абсолютно впевненим у тому, що Ваш виступ пройде на ура.

виступ на семінарі

5. Зробіть презентацію до свого виступу

Скажіть чесно - кому хочеться слухати «голу» промову? Відомо, що на слух інформацію сприймає не більше 20% людей. А що ж інші? Решта будуть просто непричетні до Вашого виступу, тому вони не зможуть вловити його суть.

У зв'язку з цим ми рекомендуємо по можливості робити презентацію до всіх своїх виступів, будь це семінар або який-небудь інший публічний захід. Презентація завжди дає Вам великий плюс в плані сприйняття Вас глядачами. Багато із залу можуть забути, як Вас звати, але навряд чи вони забудуть Вашу презентацію, якщо вона буде дійсно цікавою і захоплюючою.

Отже, ми розглянули секрети успішного виступу на семінарі. Як бачите, основним секретом тут (як і в будь-якій іншій справі) є попередня підготовка. Якщо Ви приділите їй кілька годин, тоді будьте впевнені - відмінний виступ у Вас в кишені. Не сподівайтеся на пам'ять - завжди записуйте промову Вашого виступу. Одягніться трохи краще, ніж Ваші слухачі. Зробіть презентацію до Вашого виступу.

До речі, хочемо Вам нагадати, що наші спеціалісти (ІЦ «KURSOVIKS») можуть для Вас підготовити будь-яку навчально-наукову роботу: замовити, купити чи зробити семінар, семінарське заняття на замовлення, замовити семінар у спеціалістів, купити семінар та всі інші види наукових робіт. Для цього достатньо скористатися автоматизованою формою на сайті для замовлення робіт або в соціальній мережі ВК. Просто напишіть нам і ми виконаємо будь-яку роботу на замовлення за Вас! Швидко, якісно та дешево)

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!