Роздрукувати сторінку

Екзаменаційний білет

« Назад

Будь-який іспит: будь-то випускний або вступний - являє собою стресову ситуацію для того, хто його здає. Як правильно підготуватися до іспитів? Які вправи допоможуть Вам хвилюватися менше? Як правильно поводитися на іспиті? Чи може шоколад допомогти Вам все краще запам'ятати? Чи є різниця - повторювати вголос або про себе? Який метод найбільш ефективний для запам'ятовування? І, найголовніше, як самостійно допомогти собі?

ніч перед іспитом

- Чи є різниця між тим, коли абітурієнти повторюють знання про себе і вголос?

Повторення матеріалу «про себе» неефективно. Здається, що пам'ятаєш, знаєш, а починаєш відповідати - і відповідь виходить зім'ятою, уривчастою. Краще скласти план, схему відповіді, і обов'язково на папері, а не в розумі.

Перед усним іспитом можна перевіряти свою готовність, розповідаючи відповідь вголос перед дзеркалом. Тоді включається особливий вид пам'яті - річодвигуюча пам'ять, і на іспиті цей матеріал легко згадається.

- Як розвивати свою емоційну стійкість?

Для тренування емоційної стійкості дуже корисним і ефективним буде вправа «Півгодини, які належать тільки мені».

Суть даної вправи в тому, щоб подарувати собі хоча б півгодини після занять, для того, щоб відключитися і перепочити перед наступним етапом роботи. Проведіть ці півгодини за своїм бажанням: погуляйте по вулиці міста, почитайте вірші чи прозу, послухайте музику, пограйте з улюбленою твариною, підійдіть до вікна і подивіться на небо, дерева, на проходячих по вулиці людей, спробуйте уявити, про що вони думають, розслабтеся і посидьте з закритими очима або, навпаки, заповніть паузу активними рухами: потанцюйте під ритмічну музику. Головне, щоб ці півгодини Ви провели виключно за власним бажанням і щоб вони принесли Вам задоволення і радість.

Також розвитку емоційної стійкості сприяють методи саморегуляції, цілеспрямовано створені людиною для управління самим собою. Можна виділити чотири способи саморегуляції: релаксація (розслаблення), концентрація, візуалізація та самонавіювання.

Основний спосіб саморегуляції - самонавіювання. Воно повинно бути позитивним, життєствердним, конструктивним (не можна вселяти собі негативні емоції); має бути, викриваюче в прості, чіткі і типові фрази в позитивній формі без частки «не» (я хочу, я можу і т. п.) і передбачає багатократне повторення.

Але потрібно пам'ятати, що психологічні методи саморегуляції досить індивідуальні, тому випускникам і абітурієнтам при підготовці та під час складання іспиту бажано знайти свої власні способи саморегуляції. Якщо це складно зробити самостійно, можна звернутися за допомогою до фахівців-психологів і з їх допомогою освоїти різні техніки самодопомоги та саморегуляції.

день до іспитів

Багато викладачів вважають, що не можна довго вчитися за день до іспиту. День до іспитів краще присвятити збереженню гарного фізичного стану та психологічного самопочуття. Необхідно припинити всіляку підготовку (розумно це зробити ще раніше, за два-три дні, але це під силу не кожному, так як страх перед майбутнім випробуванням зазвичай пересилює), щоб уникнути ефекту «каші в голові». Необхідно в цей день вибрати щадний режим: побільше відпочивати, віддати перевагу активному відпочинку, уникати сильних фізичних і розумових навантажень. Найкраще провести цей день в хорошій компанії і неспішних прогулянках. У ніч перед іспитом дуже важливо виспатися. Багато роблять помилку: всю ніч перед іспитом проводять за книгами, ефект такого вчинку зворотний - замість того, щоб систематизувати знання і здійснити прекрасну відповідь на іспиті, мозок перевтомлюватися, з'являється ефект «важкої голови» і людині часто починає здаватися, що вона «нічого не пам'ятає». Тому не варто напружуватися, а краще лягти раніше і прокинутися зі свіжою головою і хорошими думками.

Всі необхідні приготування для екзаменаційного дня варто провести не вранці в день іспиту, а напередодні: підготувати одяг, зарядити мобільний телефон, скласти необхідні документи, письмове приладдя (в тому числі і запасні) - це допоможе не турбуватися через дрібниці.

Деякі люди в ніч перед іспитом сплять з підручником під головою - вважається, що так всі знання «переповзуть» в голову. Або кричать у кватирку: «Халява, прийди!». Як впливають такі прийоми на людину?

Всі ці так звані «обряди», а точніше, прийоми, не що інше, як спосіб конструктивної, позитивної психологічної установки на іспит і переконання себе (тобто самонавіювання) в тому, що все буде добре. Тому учню та студенту буде корисно згадати все, що асоціюється з успішно зданими іспитами, щоб потім закріпити «хороші прикмети» в якості своїх власних «ритуалів», які стануть супроводжувати його протягом усіх наступних випробувань.

екзаменаційний білет це

- Як не хвилюватися в день іспиту?

Впоратися з хвилюванням в день іспиту практично неможливо, особливо, якщо цей іспит перший в житті або вирішує подальшу долю. Тим не менш, можна дещо знизити рівень стресу і забезпечити собі успіх.

Не варто в цей день приймати заспокійливі препарати, так як вони можуть викликати сонливість або розфокусувати увагу. Замість цього краще поснідати. Сніданок повинен бути досить щільним, але не рясним (рясна їжа викликає бажання поспати).

Вважається, що шоколад допомагає запам'ятовувати. Шоколад активізує розумові процеси. За сніданком можна з'їсти кілька шматочків шоколаду.

Для того, щоб впоратися з фізичною напругою, потрібно зробити зарядку або фізичну розминку перед сніданком. Корисно також прийняти контрастний душ, завершуючи його обливанням холодною водою.

Йти на іспит рекомендується в звичному одязі, який на підсвідомому рівні забезпечить комфорт і відчуття захищеності. У якості «групи підтримки» можна покликати з собою найближчих людей, які можуть допомогти відволіктися і знизити відчуття тривожності. Не забудьте взяти пляшку води з собою на іспит!

Також бажано хоча б за кілька днів до іспиту освоїти спеціальні дихальні вправи, які дозволять досить швидко зняти зайву нервово-м'язову напругу і оптимізувати функціональний стан.

Найшвидший і найбільш ефективний спосіб подолання відчуття стресу і паніки - це закрити очі і зробити кілька повільних, глибоких зітхань. Таке дихання заспокоїть нервову систему. Одночасно можна проговорити про себе «Я спокійний і розслаблений» або «Я знаю, що зможу це зробити, і зроблю це добре!»

Щоб справитися з хвилюванням, також можна виконати вправу «Продишка»: повільно зробіть вдих, рахуючи до 7, потім затримайте дихання, дорахував також до 7, і видихніть, знову дорахувавши до 7. Через те, що ми дихаємо повільно, серце починає битися повільніше, і кількість адреналіну в крові зменшується.

правильно поводитися на іспиті

Як правильно поводитися на іспиті?

Під час іспиту бажано не думати ні про що, крім самого іспиту. Думки про те, що трапиться, якщо Ви невдало пройдете випробування або мрії про те, яке прекрасне буде життя після його успішної здачі краще залишити за порогом навчального закладу.

Необхідно зосередитися на майбутню подію. Отримавши завдання, не потрібно прагнути миттєво починати писати відповідь на питання. Як правило, час, який пропонується для виконання завдання, розрахований на те, що людина повинна попередньо подумати. Краще спокійно згадати все, що Ви читали по даній темі і потім приступити до виконання завдання.

На усному іспиті необхідно спочатку скласти схему відповіді.

Навіть якщо є повна впевненість у своїй відповіді, не варто раніше всіх здавати роботу або йти відповідати, краще ще раз все обміркуйте і перечитайте написане і тільки після цього здавайте роботу або відповідайте.

Корисні прийоми і секрети, які допоможуть підготуватися до іспитів:

Використовуйте знання психології про вплив кольору на людину. У процесі підготовки до іспитів бажано оточувати себе предметами жовтого і фіолетового кольору. Жовтий колір сприяє запам'ятовуванню, а фіолетовий стимулює інтелектуальні здібності і розумову активність.

Ще один прийом, який можна використовувати перед іспитом: необхідно відтягувати себе за волосся, розташоване на потилиці (взявши волосся в долоньки, повільно й плавно потягнути їх вгору). Або, принаймні, помасажувати цю область голови. В результаті стимулюється велика кількість розташованих там активних точок. Такий простий прийом допомагає істотно підвищити кмітливість.

Також використовуйте можливості ароматерапії. Натуральні ефірні запахи нормалізують психічний стан людини, врівноважують процеси, що відбуваються в організмі. Активізації розумової діяльності, концентрації уваги, зосередженості сприяють аромати лимона, лаванди, розмарину, герані, апельсина. Зняти нервову напругу і хвилювання допомагає суміш ефірних масел для аромалампи, що складається з чотирьох крапель герані, трьох крапель лаванди, двох крапель ялівцю і однієї краплі чебрецю. Також заспокійливими властивостями володіють: герань, жасмин і меліса.

Розслабитися допомагають аромати базиліка, лаванди, меліси, апельсина, троянди, сандалу, кедра. Зняти загальний стрес від перевтоми допоможе наступна суміш: лаванда - 4 краплі, апельсин - 3 краплі, герань - 2 краплі, розмарин - 1 крапля.

Сміхом теж можна «вдарити» по стресу. Малайзійські вчені встановили, що сміх не тільки продовжує життя, але і знімає стрес, покращує апетит і працездатність, нормалізує сон. Протягом дев'яти днів 30 студентів проходили курс сміхотерапії перед іспитами. Ці заняття включали в себе навчання особливим дихальним прийомам, що імітує сміх людини. Під час тренінгу добровольці сміялися по кілька годин на день. У підсумку склали іспити без проблем. І зовсім не нервували. За словами учнів, фізично вони відчували себе набагато краще, ніж зазвичай. Сміх - це також відмінний засіб боротьби зі страхом. Так що ніколи не забувайте про почуття гумору - нехай воно не покидає Вас і під час іспиту.

екзаменаційний білет

Отже, всі перераховані методи хороші і вони дійсно працюють. Як правило, людина, в процесі навчання, використовуючи різні методи запам'ятовування, знаходить «свої», ті, які будуть найбільш ефективні для неї. Чималу роль в перевазі тих чи інших методів запам'ятовування відіграє провідна модальність людини і домінуюча півкуля мозку. Тому тут не можна однозначно сказати, який метод найбільш ефективний.

До речі, хочемо Вам нагадати, що наші спеціалісти (ІЦ «KURSOVIKS») можуть для Вас підготовити будь-яку навчально-наукову роботу: замовити, купити чи зробити екзаменаційний білет, екзамен, екзаменаційний білет на замовлення, замовити екзаменаційний білет у спеціалістів, купити екзаменаційний білет, написати екзамен та всі інші види наукових робіт. Для цього достатньо скористатися автоматизованою формою на сайті для замовлення робіт або в соціальній мережі ВК. Просто напишіть нам і ми виконаємо будь-яку роботу на замовлення за Вас! Швидко, якісно та дешево)

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!