Роздрукувати сторінку

Доповідь

« Назад

У будь-якому університеті студенти виступають з результатами курсових науково-дослідних робіт перед співробітниками кафедри, викладачами та студентами. Це частина стандартної університетської освіти. У цьому немає нічого дивного, але зазвичай студенти роблять курсові роботи на старших курсах. Наукова робота студентів починається з першого курсу, і це одна з особливостей університетів. Основний результат такої роботи - доповідь на семінарі. Тут студент показує, чого він навчився і що зробив сам. На семінарі підводяться підсумки дослідницької роботи за відповідним курсом предмету (практикуму). За результатами доповіді виставляється оцінка, яка істотно впливає на загальну оцінку по практикуму за семестр. Якщо студент не зробив доповіді перед студентами, значить, порушений навчальний процес: студент не отримав можливості навчитися публічного виступу.

доповідач

Що таке доповідь на семінарі?

Будь-яка наукова робота закінчується доповіддю на спеціальному науковому семінарі. Співробітники збираються, щоб обговорити наукові проблеми. На таких семінарах завжди робиться доповідь по певній темі. Доповідь містить всі частини наукового звіту або статті. Це відповідальний момент для доповідача. Тут перевіряються знання предмета дослідження, здатності проводити експеримент і пояснювати отримані результати. З іншого боку, колеги збираються, щоб дізнатися про - щось нове для себе. Вони витрачають свій час і хочуть провести час з користю і інтересом. Слухачі задають питання по темі виступу, і доповідачу необхідно навчитися розуміти суть різних питань. На семінарі завдання обговорюється, розглядається з усіх боків, і буває, що автор дізнається про свою роботу багато нового. Часто виникають цікаві ідеї і несподівані напрямки досліджень. Робота стає більш змістовною. Отже, доповідь необхідна для розвитку самої науки і для студентів. Це дуже важливо. За проведення семінару відповідає спеціально призначений співробітник. На семінарі завжди підводиться підсумок, робляться висновки, приймається рішення або відповідний висновок. За таким же стандартом проходить і студентський науковий семінар. За його проведення відповідають викладачі. Вони ж виставляють оцінку за доповідь. Оцінки обговорюються зі студентами: це допомагає студентам зрозуміти рівень їх власних робіт. З кращими повідомленнями студенти виступають на студентських конференціях. Стало бути, доповідач повинен готуватися до доповіді. Необхідно вчитися виступати.

Яка користь від доповіді?

Досвідчені доповідачі знають, що користь виступу на семінарі в наступному:

Пошук можливих помилок у постановці роботи, методикою дослідження, узагальненні отриманих результатів, їх інтерпретації. Виходить, що Ваші колеги допомагають Вам поліпшити Вашу роботу. Що може бути цінніше?

На семінарі під час обговорення доповіді можна дізнатися ставлення викладачів і друзів до проведеним Вами дослідження. Якщо доповідь сподобалася, це покращує настрій.

Можливість навчатися викладати зміст роботи в короткий час, схоплювати суть питань і толково пояснювати сутність. Отже, вчитися робити доповідь корисно для роботи в будь-якій області знань.

На семінарі доповідачу прийнято ставити питання. Отже, потрібно цьому вчитися. Ніхто не засудить Вас за невдале питання. Не прийнято.

Доповідач вчиться відповідати на запитання. Тут можна показати свої знання.

Доповідь містить дві частини: текст та ілюстрації. Подання малюнків, таблиць, графіків може бути зроблено крейдою на дошці, з використанням прозірок або за допомогою комп'ютера. Перший спосіб використовується при виступі на семінарі. Коли Ви захищаєте роботу перед невеликою аудиторією, можна показати картинки в тексті. Їх добре видно з невеликої відстані. Але при виступі на конференції слід використовувати спеціальні заходи. Якщо малювати на дошці крейдою, це значна втрата часу. Другий спосіб зручний і оперативний, але вимагає матеріальних витрат (потрібен час на виготовлення прозірок). Комп'ютер - ідеальний помічник при виступі на конференції (ми рекомендуємо використовувати програму Power Point для підготовки виступів, студенти знайомляться з нею в першому семестрі). Кожна з частин доповіді важлива. Добре підготовленому тексту завжди супроводжується хороша презентація. Якщо доповідач не знайшов часу добре підготувати текст, то у нього погано підготовлені та ілюстрації. Це неписане правило.

оцінка за доповідь

Доповідь будується за певною схемою. Тільки хороша система викладу дає можливість логічно, взаємопов'язано, коротко і переконливо викласти результат. Зазвичай учасники конференції знають, що має прозвучати в кожній частині виступу. У світі щорічно проходять тисячі семінарів, сотні різних конференцій; технологія створення доповідей вдосконалюється. Головне - говорити про сутність явища, про процеси, проблеми і причини Вашого способу їх вирішення, аргументуйте кожен Ваш крок до мети.

В основі будь-якої роботи повинен лежати план. Ви скажете, що для написання доповіді достатньо всього декількох десятків хвилин, у зв'язку з чим плану нам не потрібно. Однак ми так не вважаємо. По-перше, щоб написати якісну доповідь потрібно як мінімум 2 години (час на те, щоб знайти матеріал, вибрати основні моменти і скомпонувати їх в єдину роботу + зробити свої власні висновки), а, по-друге, Ви ж все одно будете робити доповідь за певним алгоритмом, вважай планом.

Тому було б вельми непогано, якби Ви записали план написання доповіді на аркуші паперу.

будова доповіді

Так як доповідь - це порівняно невелика робота, то і план може складатися лише з кількох рядків. Приклад плану роботи над доповіддю:

1. Вибір джерел інформації.

2. Збір інформації.

3. Вибір основних моментів із зібраного матеріалу.

4. Компонування частин в єдину доповідь.

5. Свої висновки по темі доповіді.

І не думайте, що такі прості речі можна цілком тримати в голові. Повірте, що тупий олівець завжди краще гострої пам'яті, це раз, а два - не варто завантажувати голову сторонньою інформацією. Вам голова ще стане в нагоді для «склеювання» різної інформації в єдину доповідь. Погодьтеся, що краще працювати тільки над однією проблемою і успішно її вирішувати, ніж працювати над цією ж самою проблемою і плюс пам'ятати, як ця проблема вирішується.

Такі речі як план пам'ятати в голові не варто. На це є аркуш паперу і ручка. Не забивайте свою голову зайвим. Думайте про головне. І тоді Ваша доповідь буде написана, по-перше, точно в строк (адже Ви ж керувалися планом, який передбачає конкретні дати виконання тієї чи іншої роботи), і, по-друге, якісно (адже Ви тримали тільки ті думки в голові, які допомогли Вам написати доповідь без сучка і задирки).

доповідач

Отже, гарна доповідь передбачає план її написання. Причому план повинен бути не в голові, а на папері або на комп'ютері. Для цього існує спеціальний софт, який допомагає планувати Ваші майбутні справи. Це дуже цікаві програми, робота з якими приносить суцільне задоволення.

Якщо Вашому класу або групи дається список тем, за якими можна написати доповідь, то намагайтеся вибрати з цього списку таку тему, до якої у Вас є певний інтерес. Або деякі напрацювання з інших тем, які, однак, цілком можна включити і в нинішню доповідь. Завжди працюється простіше і швидше, коли ти «живеш» роботою, тобто коли те, що ти робиш, тобі подобається.

Це найкраща рекомендація, яку ми можемо Вам дати. Причому вона стосується не тільки написання доповіді. Її можна застосовувати в абсолютно різних життєвих ситуаціях. Як ми любимо говорити, було б бажання ... Якщо Ви вибираєте тему доповіді, по якій у Вас є бажання працювати, то повірте, що Ви напишете свою доповідь краще за всіх у Вашому класі або групі.

Що стосується вже наявних напрацювань, то це цілком логічно. Якщо Ви вже маєте певний матеріал за схожою з нинішньою темою доповіді, то чому б його не включити в нову доповідь? Однак завжди намагайтеся не просто копіювати напрацьований матеріал, а злегка його видозмінити з урахуванням більш глибокого опрацювання питання. Тому ми Вас закликаємо до того, щоб Ви завжди прагнули «копати глибше», щоб якомога впевненіше оволодіти новими більш глибокими знаннями.

доповідь це

Інтернет - це звичайно добре, проте не варто його вважати останньою інстанцією. Що ми під цим розуміємо? Та все те ж саме - копіювання робіт з глобальної павутини. Повторюємо ще раз: якщо Ви хочете стати успішним висококваліфікованим фахівцем робіть все на совість, і життя подарує Вам всі радощі, про які Ви там бажаєте.

Тому не варто захоплюватися бездумною крадіжкою інформації по темі доповіді з мережі. Подбайте про те, щоб Ваша доповідь включала в себе якомога більше якісних джерел і не обмежувалася тільки інформацією з Інтернету - читай Вікіпедію.

Подібна різноманітність матеріалу дасть Вашій праці (доповіді) додаткову перевага в порівнянні з повністю скопійованими доповідями Ваших товаришів. Подібного роду плагіат відразу ж видно. Тому, якщо у Вас викладає досвідчений викладач, то він а) суворо покарає тих, хто полінувався і зробив доповідь на основі одного джерела і б) похвалить і порадує гарною оцінкою того школяра або студента, хто вклав у свою доповідь душу і ... кілька авторитетних джерел інформації.

Коли людина надає таку роботу, то відразу ж стає видно, що вона дійсно намагалася розібратися в питанні. Таке прагнення дуже люблять викладачі в своїх учнях. Пам'ятайте про це.

Намагайтеся відібрати з свого старого матеріалу максимум можливого, використовуйте його як базу, як точку опори для подальшого «занурення» в суть питання. Простіше кажучи, розвивайтеся!

Отже, вибираємо цікаву тему (по можливості) і включаємо в існуючу доповідь старий перевірений матеріал, який доповнюємо новою інформацією. На виході Ви отримаєте цілком хорошу роботу, ми Вам це гарантуємо.

Таким чином, доповідь - це повідомлення або документ, вміст якого представляє інформацію і відображає суть питання або дослідження стосовно даної ситуації. Часто складається з інформації про службові справи, що спрямовується керівництву або вищій посадовій особі.

Мета доповіді - інформування кого-небудь про що-небудь. Тим не менш, доповіді можуть включати в себе рекомендації, пропозиції або інші мотиваційні елементи.

До речі, хочемо Вам нагадати, що наші спеціалісти (ІЦ «KURSOVIKS») можуть для Вас підготовити будь-яку навчально-наукову роботу: замовити, купити чи зробити доповідь, доповідь на замовлення, замовити доповідь у спеціалістів, купити доповідь та всі інші види наукових робіт. Для цього достатньо скористатися автоматизованою формою на сайті для замовлення робіт або в соціальній мережі ВК. Просто напишіть нам і ми виконаємо будь-яку роботу на замовлення за Вас! Швидко, якісно та дешево)

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!