Роздрукувати сторінку

Докторська дисертація та кандидатська дисертація

« Назад

Чомусь багато студентів вважають, що написати курсову роботу або дипломну найскладніше. Насправді вони помиляються, оскільки докторську дисертацію написати складніше, адже вона є науковою роботою. Зрозуміло, що Вам буде необхідно проводити певні дослідження, так би мовити, на практиці випробувати все, що необхідно буде описати в Вашій докторській дисертації. У зв'язку з тим, що це досить важко, багато людей вважають за краще вибирати легкий шлях. Іншими словами, докторська дисертація по праву на замовлення буде коштувати певних грошей, але повірте, що вони будуть не настільки великими, щоб міркувати про те, писати докторську дисертацію самому або ж замовити її у професіоналів. Знаєте, ми зазвичай говоримо про те, що перевірка подібних робіт є найстрашнішою, так як завжди є ймовірність того, що Вас можуть викрити.

що таке докторська дисертація

Погодьтеся, що коли Ви писали подібну докторську дисертацію не самі, Ви можете губитися в списку літератури або ж на поставлені питання Ви не зможете дати чітких відповідей. У випадку з курсовою роботою, це буде ганьбою для Вас, так як Ви маєте можливість вивчити її від корки до корки. Сторінок там не багато, та й теми курсових робіт настільки прості, що Ви можете вивчити їх на зубок. Якщо подумати, скільки коштує докторська дисертація і скільки часу Ви могли витратити на її написання, потрібно тверезо зважити всі за і проти. У даній ситуації, навіть якщо на захисті Ви почнете плутатися, то ніхто не зарахує Вам це в мінус.

Всі чудово розуміють, що докторська дисертація - це досить складна робота, з якою потрібно бути вкрай обережним. Якщо Ви почали її писати, то відповідно у Вас є певне розуміння у даній сфері. Багато людей замовляють її у професіоналів лише тому, що не хочуть витрачати кілька місяців свого часу на її написання. Погодьтеся, що не кожна людина може досить швидко набирати текст. У зв'язку з цим, багато хто намагається замовити її, так як набір тексту на комп'ютері є для них справжнім пеклом.

Говорячи про докторську дисертацію, можна сміливо назвати її самою відповідальною роботою у фіналі наукової діяльності. Саме тому вища атестаційна комісія висуває такі високі вимоги до докторських дисертацій.

До слова сказати, ці вимоги набагато вищі, ніж у тієї ж кандидатської дисертації. Для якісного написання докторської самостійно Вам знадобляться наступні умови та матеріали: вміння чітко і грамотно викладати хід своїх думок, матеріали дослідження, публікації в журналах, які атестовані вищою атестаційною комісією, а також наявність комп'ютера.

Тепер у Вас є всі інструменти, щоб якісно написати докторську дисертацію.

На самому початку важливо максимально чітко і грамотно сформулювати тему, тобто назву дослідження. Адже саме вона зіграє ключову роль.

Важливо розуміти, що докторська дисертація - це найбільш повне дослідження, в якому повинні фігурувати Ваші інноваційні методики і теорії.

Постарайтеся максимально лаконічно висловлювати свої завдання, оскільки в заключній частині роботи Вам доведеться зробити короткі висновки. Найкраще зайнятися опрацюванням розділів, коли вже буде готова велика частина роботи. Як відомо, написання кандидатської дисертації дещо простіше, але і там є свої особливості.

докторські дисертації

Тепер поговоримо про обсяг, він повинен становити не менше двохсот сторінок, при цьому в нього не входить список літератури і додатки. Формат роботи рекомендується вибирати стандартний, тобто складається з наступних пунктів: короткий вступ, повний огляд літератури, різні методи і матеріали дослідження, отримання результатів, їх обговорення і остаточні висновки. Особливо детально повинні викладатися методи і матеріали дослідження, головну увагу приділіть опису Ваших напрацювань.

Намагайтеся, щоб Ваша робота була орієнтована, не тільки на Ваших колег, а й на широке коло читачів. Для цього не будуйте складних речень, робіть необхідні розшифровки, частіше посилайтеся на ілюстрації та джерела літератури. Для спрощення пошуку бажано використовувати наочні схеми і таблиці. В даний час багато хто використовує докторські і кандидатські на замовлення, для цього існує безліч різних сервісів.

Всі Ваші теорії зобов'язані мати під собою наукове обгрунтування, тобто вони повинні бути підкріплені статистичними даними, а також експериментами і дослідами, якщо це вимагає об'єкт дослідження. В обговоренні результатів Ви повинні спробувати вказати можливості використання та перспективи Вашої роботи. Висновки в заключній частині докторської дисертації повинні повністю ґрунтуватися на завданні і цілях, які Ви використовували.

Але тему самої процедури написання дисертації захотілося трохи доповнити поглядом з іншого боку. 

1. Перше і основне. 

Це важка і часто неприємна праця, яка займе декілька місяців дуже інтенсивно, і пару років як мінімум буде висіти постійно дамокловим мечем.

2. Ніколи не слід плутати науку і дисертацію.

Можна все життя займатися справжньою наукою і не мати ступенів. Можна захистити дисертацію, яка не має з наукою нічого спільного.

3. Дисертація - науково-кваліфікаційна робота.

Що означає - аспірант повинен показати достатню кваліфікацію для того, щоб вважатися ученим. Якщо Ви читали про обряди ініціації у древніх племен - написання і захист дуже і дуже їх нагадують. Ти проходиш штучно сконструйовані кола пекла, щоб довести, що гідний.

4. Вибір наукового керівника справа важлива, але не критична.

Бо допомагати Вам в процесі роботи він не факт що буде. Він критична фігура на першому і останньому етапі - коли визначається, де і куди копати, і коли потрібно підказати, як краще оформити і захистити закінчену працю.

Але якщо пощастило і керівник щиро зацікавленим у Вашій роботі - цінуйте. Не дайте перегоріти вже його ентузіазму, регулярно демонструйте прогрес.

5. Порівнюйте внесок і результат.

Якщо Ви вкладете занадто мало душі в роботу, буде дуже нудно працювати. Якщо вкладете дуже багато - можете здорово розчаруватися, зрозумівши, що робота мало кому потрібна, крім Вас.

6. Треба чітко розуміти, як саме аналізується дисертація.

Саму дисертацію в найгіршому випадку читає рівно одна людина - Ви самі. У типовому - ще три, опоненти і науковий керівник. ВАК та інші дивляться на супроводжуючі документи. Самій Раді - виступа на захисті для оцінки роботи більш ніж достатньо. А ось автореферат вже прочитати можуть кілька десятків людей. А вступ в авторефераті (тобто перші сторінок 5) уже прочитає сотня.

7. З цього випливає дуже просте правило - найбільше часу і сил треба приділити тому, що буде вивчатися найбільш ретельно.

А саме:

a. вступ;

b. наукова новизна;

c. положення, що виносяться на захист;

d. список праць здобувача;

e. опоненти і провідна організація.

8. З чого почати - дубль один. Пошук теми.

Ось тут потрібна допомога наукового керівника - він повинен підкинути ідей і завдання, одне з яких повинно Вас зацікавити. Коли зацікавить - просто пошуком в інтернеті поцікавтеся, скільки по ньому зроблено.

докторська дисертація

Альтернативним джерелом теми може бути що завгодно, що Вам цікаво - стаття з Хабра або Techcrunch, рішення побутової проблеми, порятунок світу, що хочете. Окремо рекомендуємо подивитися на паспорти спеціальностей найближчих Рад - багато ідей може з'явитися. Але в будь-якому випадку потім треба придуману тему обов'язково затвердити з науковим керівником.

Не треба брати тему, де робіт або практично немає, або дуже багато.

Дуже рекомендуємо, якщо вийде, поєднати тему наукових досліджень з тим, чим так чи інакше доводиться займатися на основній роботі. Так, працювати і писати дисертацію одночасно дуже важко. Так, на фінальному етапі 2-3 місяці Ви взагалі не зможете через додаткове навантаження і активності. Але в результаті все одно подібний підхід заощадить багато сил і часу.

9. З чого почати - дубль 2. Коли тема є, а всього іншого - ні.

Рекомендуємо метод сніжинки (його ще письменники люблять використовувати). В даному випадку він застосовується наступним чином - треба скласти зміст дисертації (взяти в Інтернеті / бібліотеці будь-які загальнодоступні дисертації за спеціальністю і подивитися, як він зазвичай виглядає).

Зміст дуже сильно прояснює картину - тому Ви ще не знаєте, що конкретно напишете в огляді або, скажімо, архітектурі системи, але вже розумієте, що такі частини в роботі повинні бути. Його можна багаторазово переробляти до тих пір, поки у Вас не буде відчуття, що по кожному пункту Вам теоретично є що написати чи Ви знаєте, як до нього підступитися. Ну і, відповідно, що якщо всі пункти будуть заповнені, то вийде зв'язна розповідь про рішення деякої проблеми.

10. Досить часто аспіранта (особливо у ВУЗі) сприймають як безкоштовну робочу силу.

Уникайте. Або торгуйтеся - бо все, що Ви робите, має наближати до мети - дисертації. При цьому не обов'язково, щоб це був безпосередньо текст дисертації. Стаття, програма чи просто навик публічного виступу, знайомства і хороші відносини теж потрібні.

11. Захищатися в «рідній» Раді набагато простіше.

У цьому зв'язку іноді має сенс поцікавитися, а які спеціальності і тематики актуальні і взагалі можуть бути розглянуті на Раді.

12. Не треба відкладати написання статей на останній момент.

Зараз до кандидатської вимагають не менше 10 публікацій, при цьому дві-три з них (для різних спеціальностей по-різному) повинні бути в ВАКівському списку.

Якщо хочеться доопрацювати - написати в статті про плани доопрацювання. А як допрацюєте - ще одну статтю. Звичайно, кожен з них описувати не треба, але й полірувати до дзеркального блиску - безглуздо.

Написання статей - це навик, який тренується.

13. Участь у конференціях, так само як і вивчення інших авторефератів або просто бути присутнім на передзахисті / засіданні кафедри теж корисно - чим більше чужих прикладів перед очима, тим зрозуміліше стають вимоги й очікування.

14. Будь-які питання або ідеї, які у Вас виникають по ходу написання тексту, записуйте в окремий файлик.

Якщо змінюється тема дисертації - зберігайте старі варіанти в чернетках. Будь-які зауваження, які Вам дають по ходу роботи, зберігайте, так само як і відповіді на них. Крім того, що це просто корисне джерело власних ідей, Вам це все дуже знадобиться на останній стадії - підготовці додаткових матеріалів.

15. Типові помилки і проблеми - відсутність наукової новизни.

Дуже велика проблема, властива багатьом роботам. Люди не здатні сформулювати, що ж конкретно зроблено нового (а іноді і не замислюються про це в процесі написання - тому що в дипломі, наприклад, це нечасто потрібно). Але кандидатська дисертація за складністю дорівнює приблизно 10 дипломам.

16. Типові помилки і проблеми - відсутність порівняння з конкурентами.

Проблема як в теоретичній частині порівняння, так і в практичній. Причому, що цікаво, огляд відомих методів є. Їх недоліки теж є. А потім йде пропозиція свого, улюбленого, виплеканого. Але порівняти своє з відомим, причому в чесних умовах - майже ніколи.

В результаті описує людина запропонований метод, блок-схеми красиві малює, екрани програми демонструє, а на питання - чому, власне, Ви краще методу Х, який теж вирішує цю задачу, нічого відповісти і не може.

дисертації

17. Типові помилки і проблеми - обмеження запропонованого методу.

Завжди треба чітко формулювати, в яких умовах метод застосовний і дає хороші результати в порівнянні з аналогами, а де його треба застосовувати акуратно або в комбінації з іншими чи не застосовувати зовсім.

Не треба боятися сказати, що метод чогось не може. Боятися треба необґрунтованих заяв на більш широку застосовність, ніж у реальності.

Кандидатська робота - це завжди пошук своєї ніші. Треба вміти з однієї сторони не нахабити і не стверджувати, що Ви винайшли вічний двигун, а з іншого свої скромні завоювання відстоювати насмерть.

18. Типові помилки і проблеми - невідповідність паспорту спеціальності.

Одна з найстрашніших проблем - тому при виявленні автоматично означає скасування дисертації. Рекомендується вивчити паспорт спеціальності, вказати, яким пунктам паспорта робота відповідає, і навіть включати ті чи інші слова й формулювання з цих пунктів в цілі і результати.

19. Дружіть з ученим секретарем Ради.

Для Вас це перший досвід, він / вона бачить десятки робіт щороку і знає всі вимоги. Слухайте уважно. Дотримуйтесь загальноприйнятих правил. Дивись пункт 3 - це кваліфікаційна робота. І, на жаль чи на щастя, не саме краще місце, щоб показувати свою індивідуальність.

20. Не вважайте інших ідіотами.

Коли Ви вийдете на захист, то у своїй тематиці, з чималою часткою ймовірності, Ви будете розбиратися краще, ніж більшість, якщо не всі члени вченої ради. Просто тому, що це вузька ніша, яку Ви особисто розкопували останні три роки. А у них можуть бути зовсім інші наукові інтереси.

Але це зовсім не означає, що за дуже короткий термін вони не зможуть оцінити, що Ви зробили і знайти всі недоліки в тому, що Ви зробити забули або не зуміли. І ось тут шанобливе ставлення до оточуючих дуже допоможе.

Окрема частина цього правила - не вважайте ідіотами своїх опонентів. Тому не треба займатися плагіатом і copy-paste (включаючи перекази зарубіжних статей). Людей, які не вміють користуватися Інтернетом - майже не залишилося.

Також не варто вважати інших ворогами - майже ніколи і ні в кого немає мети спеціально Вам нашкодити, завалити або підловити. Просто вони часто грають в іншій команді - їм потрібно, наприклад, не те, щоб Ви захистилися, а щоб Ваш захист не підставив раду або кафедру (у випадку, якщо дисертація виявиться настільки поганою або скандальною, що караючий погляд ВАКу звернеться в їх сторону).

21. Найважливіше завжди пам'ятати головне правило - порятунок потопаючих справа рук самих потопаючих.

У житті багато хороших людей, здатних і готових допомогти. Але тіпатиметься все одно Вам.

докторська дисертація

Таким чином, Ви повинні точно дати собі відповідь на питання - навіщо особисто Вам потрібна дисертація. Потрібна дуже, дуже серйозна мотивація, щоб затіяти цю роботу.

До речі, хочемо Вам нагадати, що наші спеціалісти (ІЦ «KURSOVIKS») можуть для Вас підготовити будь-яку навчально-наукову роботу: замовити, купити чи зробити докторську дисертацію, докторська дисертація на замовлення та всі інші види наукових робіт. Для цього достатньо скористатися автоматизованою формою на сайті для замовлення робіт або в соціальній мережі ВК. Просто напишіть нам і ми виконаємо будь-яку роботу на замовлення за Вас! Швидко, якісно та дешево)

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!