Роздрукувати сторінку

Дипломна робота

« Назад

Якщо у Вас є можливість самостійно обрати тему, то спробуйте вибрати таку тему, яка вже є в списку готових дипломних робіт.

як написати дипломну роботу

В якості підмоги до проекту Вашої дипломної, Ви можете використовувати свої курсові роботи (курсову роботу Вашого друга або знайти серйозну роботу в інтернеті). Така курсова піде на першу главу Вашої дипломної. Добре якщо в ній розкриваються історичні аспекти, теоретичні погляди - тобто ті питання, які навіть з часом не змінюють свого змісту і форми.

Як скласти план дипломної роботи?

Припустимо тема Вашої дипломної роботи «Договір купівлі-продажу» - тоді все досить просто. Складніше, наприклад, скласти план для роботи з темою «Проблеми передачі земель під забудову». Отже, приступимо. Умовно розділимо Вашу майбутню дипломну роботу на Загальну і Особливу частини. Відповідно до «Загальної частини» роботи будуть розглянуті загальні питання, а в «Особливої частини» проблематика розглянутих відносин.

Що можна використовувати в якості допоміжного плану? Ідеально підійдуть методичні рекомендації, глава з підручника чи монографії, статті нормативного акта (у прикладі з роботою «Договір купівлі-продажу» досить розкрити відповідні норми ЦК України і скласти за ними План). Досить досліджувати будь-яке з названих джерел (природно на Вашу тематику), щоб представити план в наступному вигляді:

Вступ дипломної роботи

Вступ - обов'язкова частина плану, в ньому Ви повинні позначити актуальність обраної теми; її розробленість в юридичній науці; приблизний список проблем; ступінь законодавчого врегулювання і т.д.

як написати дипломну роботу

Розділи дипломної роботи

Загальна частина роботи - історія розглянутих відносин, їх сучасне законодавче врегулювання, поняття та ін. Загальні питання.

Висновок - підведення підсумків.

Зміст дипломної роботи

Таким чином, приблизний план роботи прийме, наступний вигляд:

Вступ

Глава 1. Загальні питання того-то того-то

§1. Історія правового регулювання

§2. Законодавче регулювання того-то того-то

§3. Поняття того-то, його форма

Глава 2. Особливості виконання того-то того-то (АБО: Особливості

§1. Порядок укладення та виконання того-то того-то

§2. Виконання того-то того-то

§3. Відповідальність сторін

Глава 3. Проблематика таких-то таких-то правовідносин

§1. Cудебно-арбітражна практика про те-то те-то

§2. Проблеми застосування на практиці

Висновок

Список використаної літератури

Додатки

Ще одна порада - подивіться роботи на нашому сайті на їхні плани і складіть приблизний для себе.

дипломна робота

Робота виглядає солідніше, якщо у неї є додатки.

Як їх зробити або звідки взяти? У якості «додатку» можна використовувати дані статистики, графіки і схеми, форми документів і т.д. Частину з названих «додатків» можна знайти в літературі і правових системах (наприклад, готові схеми), інші можна скласти самому. Наведемо приклад. Тема роботи «Управління в сфері освіти» (Адміністративне право). Джерел для додатків не багато, тому можна їх скласти самому. Для цього підійде ідеально Закон в частині, де розписані повноваження органів. Розписуємо їх у вигляді таблиці і додаток готовий. Ще один варіант - це схема «Ієрархія нормативних актів» (стосовно Вашої роботи, звичайно). Досить просто «намалювати» піраміду нормативних актів.

Ще кілька ефектних примочок

Зустрічають по одягу ... До дипломної роботи це теж стосується. Хочете зробити ефект? Здавайте нормально оформлену роботу! Знаєте вимоги керівника? Будьте ласкаві їх виконати. Краще один раз добре оформити роботу, ніж потім працювати над дрібними виправленнями.

Щоб робота виглядала біль ефектно - зробіть спочатку кожного розділу (а також вступу і висновку) цитату відомого юриста (економіста, керівника і т.д.) або, приклад з статистики – будь-яке ефектне висловлювання з Вашої тематики. Можна на англійській або на латинській мові.

Це прийом в більшості випадків призводить до належного результату.

Ще один прийом - це велика (але в розумних межах) кількість посилань. Зробіть посилання на «видання» кожного нормативного акта, посилання на думки дослідників, статистику і т.д. На наш погляд, у роботі в 60-80 стр., має бути не менше 30-40 посилань. Теж стосується і списку використаної літератури. Навіть якщо якесь джерело тільки згадується, внесіть його в список. Список літератури при 60 стор. повинен бути приблизно на 40-50 джерел, включаючи нормативні акти і практику.

дипломні роботи

У роботі має бути достатньо матеріалів судово-арбітражної практики.

Заповніть Вашу дипломну роботу якомога більшою кількістю судово-арбітражної практики. Використовуйте приклади з практики для підтвердження норм Закону, слів авторів, проблемних аспектів. Після кожного прикладу зробіть невеликий висновок. Як правило, цей «висновок» роблять за Вас судді, які винесли постанову, тому просто перекажіть його своїми словами.

Де взяти матеріали судово-арбітражної практики? З цим питанням складніше. Добре якщо у Вас є Гарант / Консультант або інша довідково-правова система. Якщо її немає, можемо підказати два шляхи вирішення питання: звичайно в бібліотеку ми Вам не порадимо йти - марна справа. Краще пошукайте практику на сайтах інтернета з безкоштовними правовими сервісами.

Ще трохи про практичні матеріалах: як правило обсяг однієї постанови (наприклад, Арбітражного суду) займає 2-3 сторінки (14 шрифт, 1,5 інтервал). Тому порахуйте, якщо Ви використовуєте, наприклад, 5 практичних матеріалів, то вони займуть 10 стор. від обсягу Вашої дипломної, що вже дуже непогано. І науковий керівник повинен оцінити!

У роботі повинні бути освітлені проблемні питання.

Де їх взяти або як створити правову проблему з нічого? У дев'яти дипломних з десяти, в якості однієї з основних проблем вказується на недоліки правового (законодавчого) регулювання. Наша країна вже десять років йде по шляху вдосконалення законодавства та кодифікації. Проте практично кожна галузь права страждає недоліком правового матеріалу. Тому завжди можна акцентувати увагу на відсутність того чи іншого спеціального закону, довготривалість прийняття кодексу.

Необхідно зробити у дипломному дослідженні рекомендації, запропонувати шляхи виходу з проблемних питань.

Як правило, цьому присвячується або ув'язнення, або окремий параграф особливої частини Вашої дипломної роботи. Рекомендації можна написати по своєму досвіду, досвіду своїх колег, або ж просто списати з коментарів, навчального посібника або з іншої дипломної роботи.

Як написати Вступ / Висновок.

Буває, що для того щоб написати гарний «Вступ» не вистачає «якоїсь головної думки» ... Так от цю саму думку можна пошукати в чужих роботах. Наприклад, в дисертаціях.

Основний зміст роботи: Загальна та Особлива частина

Дипломна робота, як і будь-який кодифікований акт, повинна складатися з Загальної та Особливої частин. Такий поділ виключно формальний, але, так чи інакше, в першій частині (главі) роботи розкриваються теоретико-історичні аспекти дослідження, а у другій частині (главі або главах) проблематика досліджуваного питання. Тому в своїй дипломній Ви повинні враховувати цей нюанс.

Ще трохи «меду»: ми багато спілкуємося з викладачами. Повірте, є такі «фахівці», які дипломні роботи взагалі не читають, а оцінюють її на око - так - перед сном перегорнути. А є зовсім інший контингент - вони змусять Вас вивернутися навиворіт, а Ваше дослідження використовують у «своїй» науковій роботі. Це вже як попадеться. І це вже зі сфери психології. Оцініть свого наукового керівника і надайте йому те, що він від Вас хоче.

А поки - працюйте над дипломною.

розділи дипломної роботи

Як же все це зробити за дві години? - Запитаєте Ви. І правда зробити це складно, але можна! Відкиньте всі справи і просто візьміться за роботу - все ж таки - це Ваша дипломна робота :)

До речі, хочемо Вам нагадати, що наші спеціалісти (ІЦ «KURSOVIKS») можуть для Вас підготовити будь-яку навчально-наукову роботу: замовити, купити чи зробити дипломну роботу, дипломна робота на замовлення, замовити дипломну роботу у спеціалістів та всі інші види наукових робіт. Для цього достатньо скористатися автоматизованою формою на сайті для замовлення робіт або в соціальній мережі ВК. Просто напишіть нам і ми виконаємо будь-яку роботу на замовлення за Вас! Швидко, якісно та дешево)

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!