Роздрукувати сторінку

Бакалаврська робота

« Назад

Написання бакалаврської роботи - справа творча і непроста, але - "шлях осилить той, хто йде".

бакалаврська робота

Бакалаврська робота - сумарний підсумок Ваших знань за час навчання, а її захист - основа для отримання наукового ступеня.

Це робота в якійсь мірі творча, незалежно від того, гуманітарій Ви або технік. Критично осмислити зібраний матеріал і розкрити тему - основні завдання, які стоять перед майбутніми бакалаврами, спеціалістами, магістрами.

Три варіанти отримання бакалаврської роботи

Перший - зробити бакалаврську на замовлення. Зазвичай до цього вдаються ті, хто, крім навчання, працює, а також ті, хто від університету жадає тільки «корочки», не бажаючи вникати в суть навчання. Метод найпростіший і найбільш ненадійний. Заплативши невідомій людині гроші, Ви не можете бути впевнені, що вона повною мірою виконає всі вимоги Вашого наукового керівника. Ризикуєте залишитися і без бакалаврської роботи, і без грошей. Крім цього, написану кимось бакалаврську роботу, Ви ніколи не захистите так само добре, як свою.

Другий спосіб - взяти бакалаврську роботу, яку вже хтось захищав раніше. Також не особливо надійно: на захисті може попастися людина, яка вже брала цю роботу.

Нарешті, третій спосіб - написати бакалаврську роботу самому. Це для найбільш відповідальних студентів, які прагнуть вийти з університету людьми інтелігентними і освіченими. Розглянемо, як втілити в життя цей варіант.

Написання бакалаврської роботи починається з вибору наукового керівника. Намагайтеся вибрати людину, яка не тільки володіє професійною грамотністю, але й до якої Ви особисто гарно відноситеся: разом Вам доведеться проводити багато часу, працюючи над бакалаврською роботою.

Далі потрібно вибрати тему. Тему може запропонувати керівник, але може і студент. Зазвичай керівники пропонують теми по вже досліджуваній кафедрою проблематики - для продовження загальної наукової лінії. При виборі теми пам'ятайте основні моменти:

1) тема повинна відповідати Вашим вподобанням;

2) основні тексти повинні бути доступні (інтелектуально ясні студенту);

3) обрана методологія повинна відповідати можливостям студента (якщо Ви не космонавт, нерозумно для дослідження місяця проводити аналіз його грунту - все одно його не дістати).

Цінна порада. Вибирайте «вузькі» теми. За широкі, загальні теми члени захисної комісії можуть зачепитися, а ось «приватні» моменти відомі мало кому - в цьому буде Ваша перевага на захисті. Приклад «широкої теми»: «Російська література кінця ХХ століття». Приклад «вузької теми»: «Образ жінки з твердим характером в російській літературі кінця ХХ століття». Відчуваєте різницю?

Бакалаврські роботи діляться на дослідницькі та компілятивні. Компілятивна бакалаврська робота - та, в якій Ви вивчили безліч джерел і зробили їх критичний огляд. Дослідна бакалаврська робота - та, в якій першорядну увагу приділено науковій новизні, доведенню нового - Вашої думки, наведені несподівані результати досвіду, експерименту - те, що раніше не було відомо науковим колам. Помилково думати, що тільки дослідна робота приносить користь - хороший компілятивний огляд допоможе іншим дослідникам більш широко зрозуміти питання.

Визначившись з темою і типом роботи, саме час перейти до джерел. Всі джерела діляться на первинні та вторинні. До первинних відносяться першодруки або академічні видання, акти, оригінальні документи, протоколи, статистичні дані і т.д. Вторинними вважаються ті джерела, в яких вихідні пройшли правку, переосмислення, цензуру - статті, огляди, передрук.

Запам'ятайте: для написання наукової роботи використання підручників заборонено! Годяться монографії, теорії, автореферати, статті та рецензії, наукові журнали, результати поставлених досліджень і експреіментів - але не підручники - так як це найбільш примітивний рівень подачі матеріалу.

Зрозуміло, без допомоги бібліотеки ніяк не обійтися - з книг Ви будете черпати основні відомості, навіть якщо в основі роботи лежить науковий досвід або соцопитування.

Хоча керівник і зобов'язаний дати Вам загальний план роботи, на перших порах настає шок: де шукати, яку брати інформацію? Сміливо йдіть в бібліотеку - і знаходячи в ній матеріали спочатку по окремих фразах, незабаром Вам стане абсолютно ясно, про що писати.

Наприклад, Ваша тема «Інформаційні потоки на промисловому ринку» - спочатку пошукайте літературу по слову «інформація», потім почитайте про промислові ринки - і нарешті, шукайте все про інформацію на них. Будуйте свою бакалаврську роботу по цеглинці. І пам'ятайте: написавши якийсь обсяг тексту, Ви все одно будете повертатися до його дописування - тому що обсяг роботи великий, відразу висвітлити всі моменти просто неможливо.

Цінна порада. Не переписуйте слово в слово чужі тексти - це плагіат. Якщо цитуєте когось, беріть вислів в лапки і обов'язково робіть посилання на джерело - в іншому випадку це також плагіат.

На збір інформації йде основна маса часу, це скоріше безперервний процес.

Потім настає наступний етап - узагальнити отриману інфрмацію в письмовому вигляді. Ось тут і доведеться згадати, як Ви писали в школі твори з літератури - написання хорошого тексту - завдання непросте і творче. В ідеалі, Ваша бакалаврська робота повинна бути зрозуміла людині середньої освіченості - для цього дайте коротке визначення наукових термінів і понять, що використовуються в ній.

Цінна пораду. «Сухою» зазвичай здається робота, перевантажена спецтермінами і заумностями. Намагайтеся писати доступно і короткими реченнями.

Не вживайте мовні звороти на кшталт «Не маючи достатнього наукового досвіду, щоб міркувати ...» - по-перше, це видає невпевненість у собі. По-друге, вже те, що Ви пишете наукову роботу, припускає детальне дослідження питання - а значить, досвід Ви маєте. Замінюйте на «Здається...», «Видається...».

Почитайте замітки про правила написання статей для журналістів - Ви дізнаєтеся багато цінного про правильне використання дієслів, порядку слів у реченні, принципи побудови речень.

Вимоги до бакалаврської роботи

1) Робота являє собою результати наукового дослідження, виконаного самостійно студентом під керівництвом викладача.

2) Запорука успішного виконання бакалаврської роботи - систематична робота студента протягом двох семестрів, читання літератури по досліджуваному питанню, постійний контакт з науковим керівником.

3) Робота може мати як експериментальний, так і теоретичний характер.

4) Обсяг рукопису не повинен перевищувати 30-35 стор. Тексту формату А4 (не враховуючи табл. і рис.).

5) Всі найважливіші положення, факти, закономірності і т.п., що згадуються в роботі, повинні містити посилання на авторів.

6) Робота повинна бути ілюстрована малюнками (фото, діаграми, графіки і т.п.) і таблицями. Запозичені рисунки і таблиці, що поміщаються в роботі обов'язково повинні містити посилання на авторів.

7) Бакалаврська робота повинна бути акуратно оформлена. Титульний аркуш роботи виконується по прикладеному зразку.

8) Робота повинна бути надрукована на комп'ютері (шрифт Times New Roman, звичайний, розмір кегль 12, через півтора інтервали).

9) В кінці роботи наводиться алфавітний список використаної літератури.

10) Опрацьована література повинна містити як вітчизняні, так і іноземні публікації, включаючи періодичні наукові видання.

11) Остання сторінка роботи підписується студентом.

Структура бакалаврської роботи

Структура бакалаврської роботи, назви глав і т.п. обговорюється з науковим керівником. Однак кожна робота повинна містити:

1) Титульний лист.

2) Зміст.

3) Вступ з викладенням актуальності розглянутої проблеми, мета і завдання даної бакалаврської роботи, терміни і місце її виконання та П.І.Б. наукового керівника.

4) Сучасне уявлення досліджуваної проблеми (літературний огляд).

5) Характеристику об'єкта дослідження (опис району робіт, території, процесів або порід і т.п.).

6) Методику досліджень.

7) Результати дослідження та їх обговорення.

8) Висновок - з висновками по поставленим завданням.

9) Список використаної літератури.

10) Список графічних додатків (карти, таблиці, тощо).

Бажаємо Вам успіху в написанні бакалаврської роботи! Написана особисто Вами бакалаврська робота - неоціненний внесок у Ваші особистісний розвиток і інтелігентність, адже освіченість нині в моді!

До речі, хочемо Вам нагадати, що наші спеціалісти (ІЦ «KURSOVIKS») можуть для Вас підготовити будь-яку навчально-наукову роботу: замовити, купити чи зробити бакалаврську роботу, замовити бакалаврську роботу у спеціалістів, купити бакалаврську роботу та всі інші види наукових робіт. Для цього достатньо скористатися автоматизованою формою на сайті для замовлення робіт або в соціальній мережі ВК. Просто напишіть нам і ми виконаємо будь-яку роботу на замовлення за Вас! Швидко, якісно та дешево)

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!