Роздрукувати сторінку
Главная \ База готових робіт \ Готові роботи з гуманітарних дисциплін \ Гуманітарні дисципліни \ Давня і середньовічна історія південних і західних слов`ян

Давня і середньовічна історія південних і західних слов'ян, як навчальна дисципліна

« Назад

Курс Давня і середньовічна історія південних і західних слов`ян є складовою частиною всесвітньої історії і, власне, Історії слов'янських народів, проте, в ряді моментів має свої особливості в порівнянні з історією розвитку європейських держав. Це дозволяє виділити її в окрему навчальну дисципліну і сприяє більш повному ознайомленню зі своєрідністю історичного розвитку слов'янських народів. Виділення слов'янського етносу дозволяє простежити своєрідність його історичного буття на стику двох цивілізацій – східноєвропейської та західноєвропейської.

Метою курсу Давня і середньовічна історія південних і західних слов`ян є вивчення спільних рис, особливостей і закономірностей розвитку окремих народів слов'янського етнічної єдності в стародавні та середньовічні часи: від появи слов'ян на мапі європейських народів на початку 1-го тисячоліття нашої ери до кінця 15 століття.

Давня-і-середньовічна-історія-західних-та-південних-слов'ян

Завданнями курсу є:

- Ознайомлення студентів з основними проблемами стародавньої та середньовічної історії південно-і західнослов'янських народів.

- Засвоєння студентами базових понять дисципліни.

- Аналіз студентами конкретно-історичного матеріалу на основі принципу історизму і цивілізаційного підходу.

- Засвоєння студентами конкретного фактологічного матеріалу в контексті розгляду специфіки перипетій історичного розвитку південного та західнослов’янського регіону.

південні-та-західні-слов'яни

У результаті освоєння дисципліни студенти повинні знати:

- основні етапи історичного розвитку на території Болгарії, Сербії, Чорногорії, Боснії і Герцеговини, Македонії, Хорватії, Словенії;

- місце і роль західно- і південнослов'янських народів і країн в геополітичних процесах в Давній час і Середні віки;

- основні досягнення в розвитку духовної і матеріальної культури, культурно-історичної спадщини південнослов'янських суспільств.

-- Вміти:

- характеризувати роль і місце південних і західних слов’ян в регіональному, цивілізаційному і геополітичному розвитку від їх появи до 15 століття;

- пояснювати вплив різних культурно-цивілізаційних факторів на соціально-економічний, етноконфесійний, державно-політичний і культурний розвиток південно- і західнослов'янських народів;

- виявляти закономірності розвитку історичних подій, прогнозувати історичні події, проводити зв'язок минулого з майбутнім в західно- і південнослов'янських країнах.

Початковий ареал розселення слов'ян – це території Східної, Центральної та Південно-Східної Європи (в V-IX ст.) від Ельби на заході до Дніпровського басейну включно на сході і від узбережжя Балтійського моря на півночі до Пелопоннесу на півдні. На сьогоднішній день слов'яни займають значну територію Євразійського континенту, населяють великі території Сибіру і Далекого Сходу.

Слов'янські народи, об'єднані мовною, культурною, соціально-психологічною та історичною спільністю доль, протягом багатьох століть відігравали важливу роль в розвитку Європи і світу в цілому, являючи собою певний цивілізаційний феномен. Визначаючи лінгвістичний кордон слов'янського світу, слід вказати на приналежність слов'янської групи мов до єдиної індоєвропейської мовної спільності, в яку також входять і інші мовні групи.

слов'яни

Отже, Давня і середньовічна історія південних і західних слов`ян як частина славістики і навчальна дисципліна є важливою частиною викладання історичних дисциплін у вузі. Знання історії південних і західних слов'ян необхідно студентам для осмислення історичного місця і ролі слов'янської цивілізації в історичному процесі.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!