Роздрукувати сторінку

Вінницьке училище культури і мистецтв імені М. Д. Леонтовича, ВУКМ ім. М. Д. Леонтовича

« Назад

Вінницьке училище мистецтв і культури ім. Т. М. Леонтовича - вищий учбовий заклад ІІ рівня кваліфікації.

Вінницьке училище культури і мистецтв імені М. Д. Леонтовича, ВУКМ ім. М. Д. Леонтовича

Керівник: Городинський Станіслав Станіславович, відомий артист України, співак і композитор.

Історія становлення ВУКМ ім. М. Д. Леонтовича

Сформоване в 1958 році як музичне училище.

У 1968 році указом Ради Міністрів України йому надано ім'я Миколи Дмитровича Леонтовича.

У 1997 році музичне училище змінило назву на училище культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича I рівня кваліфікації.

Спеціалізації Вінницького училища культури і мистецтв імені М. Д. Леонтовича

- 5.020201 "Театральна творчість";

- 5.020202 "Хореографія";

- 5.020205 "Музична творчість" за напрямками "Фортепіано", "Оркестрові струнні інструменти", "Оркестрові духові та ударні інструменти", "Народні інструменти", "Спів", "Хорове диригування", "Теорія музики".

Форма навчання: денна.

Функціональні відділення: денний підрозділ і предметні циклові комісії.

Чисельність студентів - 320.

Вінницьке училище мистецтв і культури ім. Т. М. Леонтовича здійснює формування молодших спеціалістів за такими спеціальностями:

- Мистецтво.

ВУКМ ім. М. Д. Леонтовича

Сьогодення діяльності ВУКМ ім. М. Д. Леонтовича

На даний час училище – один з визначних мистецьких учбових закладів України. Багато випускників закладу стали майстрами мистецтв, яскравими особистостями, чиї креативні здобутки знані далеко за кордонами Подільського краю.

Великою кількістю звань призерів різних міжнародних і загальноукраїнських конкурсів та фестивалів відзначені професійні здобутки теперішнього покоління студентів. Училище укріплює і розширює свою учбово-матеріальну структуру, запроваджує інноваційні технології в учбовий процес.

Великою гордістю та великим скарбом учбової установи є його педагоги – креативні, високоосвічені спеціалісти, щедрі й багаті душею, які важкою працею формують комфортні умови для використання студентами своїх креативних вмінь.

Не одне училище подібного напрямку не може похвалитися 3-ма концертними залами (великий, малий та відеозал). За цей маленький проміжок часу Станіслав Станіславович цілком переобладнав малий зал та створив відеозал на 80 осіб зі студією-звукозапису, так потрібною для учбового процесу.

Тривалі роки тяжкою була тема бібліотеки (пошанування бібліотечного фонду), фонотеки (раритетний фономатеріал нищився на плівках та платівках), ліквідація музею та діяльність їдальні закладу.

І тільки новий керівник, який не був студентом закладу (про це — окрема історія) зрозумів біль колективу і доклав багато сил до вирішення проблем:

- сформована нова фонотека із СD, DVD та комп’ютерним устаткуванням в новій будівлі з кабінетом персонального прослуховування;

- у бібліотеці – широкий читальний зал з новим устаткуванням та наповнений нотно-книжковим фондом;

- сформовано новий за змістом та формою модерний музей закладу;

- куплені (вперше в становленні училища!) костюми для хору, для оркестру народних інструментів, для хореографічного підрозділу, для ансамблів, адже «Творчі звіти Вінниччини» у Києві і будь-які інші заходи не відбуваються без професійних колективів закладу.

Вінницьке училище культури і мистецтв імені М. Д. Леонтовича, ВУКМ ім. М. Д. Леонтовича

Знову після великої перерви всіх охочих кормить студентська їдальня. У центральному приміщенні працює телевізор зі супутниковим телебаченням, який спрямований на модерні канали культури, де цілодобово передаються шедеври світової музичної та хореографічної творчості.

Лише за минулі 4 роки студенти-призери міжнародних, загальноукраїнських та регіональних конкурсів одержують фінансову допомогу.

Новий керівник переконливо спрямовує зусилля, щоб «розбудити» колектив – і педагогів, і студентів – від пасивного очікування найкращого і настійно доводить, що тільки той, хто віддано і креативно діє, може розраховувати на його підтримку.

Про рівень педагогічної та концертної діяльності установи говорять великі перемоги на відомих конкурсах, фестивалях і семінарах.

Наукова робота в Вінницькому училищі культури і мистецтв імені М. Д. Леонтовича

В училищі відбувається велика наукова діяльність. Всі педагоги пишуть методичні роботи з проблем професійного виконавства, музичної педагогіки та психології, історії та теорії музичної творчості, створюють програми з нових предметів, креативно переформульовують застарілі програми.

В наукових пошуках викладачів та студентів учбового закладу величезну роль становлять загальноукраїнські та регіональні семінари різного тематичного напрямку.

В 1997 році в училищі сформований учбовий методичний клас, яким керує Войко Н.Л. З часу формування методичний кабінет став осередком здійснення усіх методичних питань, які постають в закладі. На базі кабінету функціонує методична рада, до структури якої включені замісники цикловими комісіями та педагоги-методисти. Методичний кабінет надає активну організаційну та методичну допомогу початковим високоспеціалізованим мистецьким учбовим установам регіону. На його базі сформована одна з найбільших відеотек серед учбових установ І-ІІ рівнів кваліфікації мистецького спрямування.

Якби на географічній карті накреслити від Вінниці прямі в ті міста і села, в ті держави, де сьогодні наполегливо працюють випускники закладу на ниві мистецтва, то вони б плідно обійняли б усю земну поверхню. Крім України, Росії, Білорусі та інших держав СНД, вони досягли б Польщі та Чехії, Угорщини та Болгарії, Німеччини та Франції, Австралії та США, Канади та Аргентини… І всюди колишні студенти Вінницького коледжу носять у пам’яті свою Alma Mater, її знані традиції, пам’ятають та пропагують їх.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!