Роздрукувати сторінку

Національна музична академія України імені П.І. Чайковського, НМАУ

« Назад

Якщо у Вас є бажання отримати вищу освіту, то Національна музична академія імені Чайковського П. І. надасть вам таку можливість. Тут ви зможете підібрати спеціальність, отримати не тільки професію, але й стати справжнім фахівцем в обраній галузі. Випускники користуються «попитом» у роботодавців з різних міст. Викладацький склад НМАУ допомагає молодим фахівцям досягти поставлених в житті завдань.

Національна музична академія України імені П.І. Чайковського, НМАУ

Сучасні методики і принципи дозволяють студентам навчитися швидко орієнтуватися в складних ситуаціях. У Вузі разом з звичайними формами навчання постійно впроваджуються сучасні методики, які дозволяють знаходити підхід до кожного студента на певному рівні.

Національна музична академія імені Чайковського П. І. - це школа життя, де студенти крім знань набувають певний досвід. Адже багато викладачів Вузу не тільки теоретики, а й практики. А це дає можливість передати студентам практичний досвід і знання не з книг, а з життя і життєвих ситуацій. Вступивши в НМАУ, у студентів буде можливість знайти роботу ще до закінчення навчання. Багато студентів, вирушаючи на практику за спеціальністю, влаштовуються в подальшому на роботу в ці ж компанії. Знання, отримані у Вузі дозволяють відразу приступити до роботи.

Знаменита київська консерваторія з 1995 року, згідно з указом Президента України, носить назву Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського. Заснована вона була в 1913 році, багато в чому завдяки композитору, чиє ім'я удостоїлося представляти сьогодні колишнє музичне училище Київського філіалу Російського музичного товариства. Важливу роль у відкритті консерваторії зіграли також Рахманінов С. В. і А. К. Глазунов. Свою роботу вищий навчальний заклад розпочав під керівництвом Ст. Пухальського і Р. Глієра.

При консерваторії працює Оперна студія - Великий зал, на базі якої регулярно проводяться оперні вистави, академічні концерти, гастролі і концерти зірок естради та джазу.

Протягом майже столітнього функціонування Музична академія тільки примножувала успіх професіоналізму викладачів, демонструвала єдність українських традицій і європейських досягнень у музичному мистецтві.

НМАУ

Сьогодні консерваторія щороку випускає сотні висококваліфікованих музикантів, імена яких з часом стають відомими в усьому світі. Концертний зал Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського став будинком для камерних, симфонічних і філармонічних оркестрів, у ньому проводяться театральні вистави, виступають оперні співаки.

Монументальна будівля, яку жителі української столиці зазвичай називають «Київська консерваторія», давно стало епіцентром культурою життя міста. Цікаво, що бути «будинком музики» ця неокласична громада зі стрункою колонадою іонічного ордера зовсім не збиралася. Будівля, побудована в 1897 році, спочатку було розкішним готелем «Континенталь», що приймала в своїх стінах бухарських емірів і таких «зірок», як Леонід Утьосов і Федір Шаляпін. Консерваторія ж, відкрита в листопаді 1913 року в результаті титанічних зусиль Петра Чайковського, а потім і Сергія Рахманінова, тулилася зовсім в іншому місці в серці Києва. Але все тече, все змінюється...

Страшний вогонь, що розгорівся під час Великої вітчизняної війни знищив і консерваторію, що носить ім'я одного з своїх прабатьків - Петра Ілліча Чайковського, і все багатство блискучого «Континенталю». Однак, якщо без готелю столиця настільки музичної землі, як Україна, могла обійтися, то без консерваторії - ніяк. Тому в середині 50-х років було вирішено реконструювати будівлю «Континенталю», добудувавши до нього концертний зал. І в 1958 році Київська консерваторія знову розкрила свої двері для широкої публіки.

Урочиста у своєму архітектурному стилі будівля консерваторії одночасно нагадує елегантний білий рояль та чудовий античний храм. Спрямований до неба за допомогою білосніжної колони храм музики, немов закликає відвідувачів увійти всередину через величезні аркоподібні ніші.

У цій будівлі, що є сьогодні головною кузнею української музичної еліти, химерним чином злилася грубість і монументальність першого поверху з незвичайною легкістю другого, як би втілюючи собою щоденну каторжну працю геніального музиканта, який на сцені перетворюється на щось неймовірно легке, легке і чарівне.

Але Київська консерваторія - це ще зберігач музичних традицій. Мало хто пам'ятає, але саме зі стін цього навчального закладу вийшов один з кращих піаністів XX століття - Володимир Горовіц. Той самий Горовіц, який міг виконувати твори Рахманінова так, що глядачі забували про все на світі. Можливо, вся справа в чарівних стінах, які пам'ятають самого Рахманінова? Хто знає, але у Вас є шанс це перевірити, приїхавши в Київ.

Національна музична академія України імені П.І. Чайковського, НМАУ

Напрями навчання:

Культура і мистецтво, дизайн.

Національна музична академія України імені Чайковського функціонує вже більше ста років. Ще в 1913 році в Києві на базі музичного училища почала роботу державна консерваторія імені Чайковського. Початок роботи музичного навчального закладу було пов'язано з іменами таких видатних людей, як Сергій Рахманінов, Микола Лисенко, Р. Глієр. Фінансову підтримку вузу зробив відомий київський меценат Микола Терещенко.

В роки Вітчизняної війни співробітники консерваторії були евакуйовані та тимчасово працювали у складі Свердловської консерваторії.

В Академії є можливість навчання за рахунок державного бюджету, можна поступити в ВУЗ і на платній основі. Студентам пропонують денну та заочну форму навчання з перспективою отримати рівень магістра, бакалавра або спеціаліста.

Які спеціальності пропонують освоїти майбутнім музикантам і музичним теоретикам? На оркестровому факультеті є кафедри скрипки та струнно-смичкових інструментів. Тут же викладав гру на дерев'яних і мідних духових інструментах. Є спеціальне відділення ударних інструментів і кафедра народних інструментів.

Великою популярністю серед абітурієнтів завжди користується фортепіанний факультет. Тут крім спеціальності фортепіано можна освоїти і спеціальність концертмейстера.

На історико-теоретичному факультеті вивчають історію української музики та музичної критики, а також музику інших народів і теорію музики. Є окрема кафедра фольклористики та старовинної музики.

На вокальному факультеті викладають сольний та хоровий спів. Тут же готують диригентів за спеціальностями хорового диригування та оперно-симфонічного диригування.

Є і загальновузівські кафедри, на яких студенти вивчають суспільні науки, мови, займаються фізкультурою.

У власності академії знаходяться Малий і Великий Концертні зали. Ці приміщення обладнані всією необхідною апаратурою для проведення концертів, володіють прекрасними акустичними характеристиками.

На базі Академії регулярно проводяться музичні конкурси молодих виконавців. Є велика нотна бібліотека, випускаються періодичні видання. З числа студентів створені численні ансамблі, фори і оркестри. Студенти і викладачі вузу часто влаштовують концерти.

Національна музична академія імені Чайковського П. І. розташована за адресою р. Київ, вул. Городецького, 1-3/11.

IV рівня акредитації, державна академія має високий авторитет серед аналогічних навчальних закладів по всьому світу, роблячи навчання іноземних студентів у цьому Вузі престижним.

В даний час в академії навчаються студенти з багатьох країн світу: Азії, Канади, Європи, Латинської Америки, Близького та Далекого Сходу, Африки, Азії.

Навчання в академії здійснюється тільки на денній формі на безоплатній та платній основах за багаторівневою системою.

Військової кафедри в академії немає, але юнакам надається відстрочка від служби в армії.

Для громадян з інших міст і держав надається гуртожиток для проживання.

В музичній академії створені творчі колективи, в яких кожен може проявити свої здібності та розвинути таланти: студентський симфонічний оркестр,  оркестр народних інструментів, капела бандуристів, студентський хор, духовий оркестр, студентський камерний оркестр, оперна студія та інші колективи.

Національна музична академія України імені П.І. Чайковського

У міжнародному співробітництві академія уклала договори, угоди з музичними закладами багатьох країн світу, серед них Франція, Словаччина, Німеччина, Нідерланди, Польща, КИТАЙ, Португалія, Росія та ін.

Випускники університету по закінченні навчання отримують дипломи державного зразка.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!