Роздрукувати сторінку

Київський національний університет культури та мистецтв, КНУКіМ

« Назад

Професія актора здавна вважалася емоційно складною і творчою. Адже актор - це перш за все яскрава індивідуальність, для якої важливо зуміти зберегти, розвинути і примножити її таланти. Тому в даному випадку від вибору ВНЗ, в якому буде відбуватися подальше навчання майстерності настільки складної професії, від рівня викладання і досвіду педагогів залежатиме багато, особливо старт нової акторської зірочки.

Київський національний університет культури та мистецтв, КНУКіМ

Складно визначитися з вибором, адже найчастіше пропонуються короткі платні курси, після яких гарантують працевлаштування і розкручування, або навчання в маловідомих коледжах, які настільки швидко закриваються, як і ґрунтуються. Головне пам'ятати, що якісна освіта необов'язково можна отримати тільки за гроші, не варто відразу відкидати можливість поборотися за бюджетне місце і стипендію, адже не можна навчитися за кілька років, а то і місяців тому, чому можна вчитися все життя.

Київський національний університет культури і мистецтв (КНУКіМ) (http://knukim.edu.ua/). Одне з найкращих навчальних закладів в своєму напрямку, IV рівня акредитації державної форми власності. Історія вузу веде відлік з 1986 року, коли було прийнято рішення відкрити державний інститут культури ім. Корнійчука. Очолює університет професор, доктор педагогічних наук, співак і неординарна людина Михайло Поплавський.

Протягом 2000 року в КНУКіМ акредитовані всі спеціалізації за спеціальністю «Менеджмент організацій», відкрито нові кафедри: «Спортивного танцю», «Операторської майстерності», «Звукорежисури», «Книгознавства та видавничої діяльності», «Міжнародної інформації», забезпечені найсучаснішим обладнанням спеціалізовані лабораторії для практичних занять студентів кафедр «Шоу-бізнесу» та «Модельного бізнесу».

У 2001 році створено кафедри «Перукарського мистецтва та декоративної косметики» і «Готельно-ресторанного бізнесу». У 2006 році відкрився новий Інститут перекладу, який включає три кафедри: «Германської філології», «Романської філології» та «Загальної філології», введені також нові престижні спеціальності - «Журналістика» та «Міжнародні відносини».

Викладацький склад університету вважається одним з найсильніших в Україні. Професійні дисципліни викладають доктори наук, серед яких чимало вчених і творчих людей з світовим визнанням. Слід зазначити, що вони не тільки якісно навчають студентів, але й залучають, в різні проекти, як вітчизняного, так і міжнародного спрямування. У списку відомих викладачів - Богдан Бенюк, Сергій Звєрєв, Ада Роговцева, Ніна Матвієнко, Оксана Білозір.

У довгому ряду відомих випускників - популярні співачки Ірина Білик, Наталя Могилевська, Ані Лорак, Анна Сєдокова заслужений артист України Віктор Павлік та багато інших.

КНУКіМ проводить підготовку студентів з багатьох актуальних напрямів. У його складі інститути кіно і телебачення, дизайну та реклами, журналістики та міжнародних відносин, мистецтв, факультети індустрії моди, культурології, менеджменту і економіки та інші, пов'язані з розвитком творчої особистості.

Навчання майбутніх майстрів сцени та екрану виконує кафедра акторів кіно, що входить до складу інституту кіно і телебачення. У процесі підготовки студенти повинні оволодіти сценічної теорією і практикою, навчитися працювати над роллю, виробити вміння виконувати на сцені театру або знімальному майданчику необхідні дії в різноманітних стилях і жанрах, вміти співвідносити їх з вимогами сценарію. Вивчаються такі важливі складові акторської роботи як, специфіка кіноекрана, основи роботи з мікрофоном, перед теле - і кінокамерою, правила озвучування і дубляжу і т. п. За період навчання студенти не один раз знімуться в фільмах, як навчальних, так і професійних.

КНУКіМ

Планами підготовки передбачається постійна навчально-виробнича практика, під час якої студенти знайомляться з тим, як організована робота в центрах культури та мистецтв міста Києва, а також беруть участь у проведених театрами, центрами культури, телебаченням заходами, тим самим закріплюючи отримані теоретичні знання.

Навчання проводиться за болонською системою. Напрям підготовки бакалавра називається «Кіно-, телемистецтво». Абітурієнти повинні надати сертифікат ЗНО з дисциплінами «Історія України», «Українська мова і література», у кожній з яких отримано не менше 124 балів, а також пройти творчий конкурс, за який має одержати не менше 150 балів.

Творчий конкурс складається з чотирьох завдань - читання творів, пісня (бажано під власний акомпанемент на будь-якому музичному інструменті), танець і етюд-імпровізація за завданням комісії.

Після завершення навчання на рівень «бакалавр» випускники отримують диплом міжнародного зразка і можуть продовжити навчання для отримання кваліфікаційного рівня «спеціаліст» або «магістр». Форм навчання три - денна, заочна, екстернат. Для тих, хто хоче удосконалити свої знання перед надходженням, ВУЗ надає навчання на підготовчих курсах, в рамках яких проводиться заняття з базових дисциплін таких, як математика, українська мова та література, іноземні мови, історія України, а також зі спеціальних дисциплін, приміром, актор драматичного театру, актор кіно.

Київський національний університет культури та мистецтв, КНУКіМ

Вже досить давно візитною карткою вузу став той факт, що його випускники, як правило, володіють кількома іноземними мовами. Крім того, філії університету діють по всій країні.

Київський національний університет культури та мистецтв був заснований в Україні 1968 році. Сьогодні КНУКіМ - це статусний державний навчальний заклад, якому присвоєна четверта ступінь акредитації.

Київський національний університет культури і мистецтв готує випускників, які можуть в подальшому реалізувати свої навички і таланти в якості фахівців Європейського рівня.

КНУКіМ після навчання на денній або заочній формі видає по закінченні дипломи державного зразка. В даний час в Київському національному університеті культури і мистецтв ведуть навчання провідні фахівці з різних областей культурної і соціальної діяльності країни, серед яких провідні діячі мистецтв країни: Ада Роговцева, Павло Зібров, Оксана Білозір, Віктор Шпортько, Богдан Бенюк, Ірина Шинкарук і багато інші відомі майстри.

Київський національний університет культури і мистецтв має свою сучасну матеріальну базу, яка складається з мультимедійних класів, навчальних лабораторій, наукових бібліотек, професійних залів і профільних аудиторій. Київський університет культури і мистецтв відроджує народні традиції, організовує концерти, шоу-програми та інші розважальні заходи.

Навчання у ВНЗ здійснюється на денній, заочній формі, а також екстернаті на безоплатній та контрактній формі. Є військова кафедра. При вступі на творчі факультети абітурієнти здають іспит з обраної спеціальності. Іногороднім студентам для проживання надаються місця у студентських гуртожитках. Співпрацюючи з «зірками» телебачення, кіно, естради на кращих майданчиках країни, студенти підвищують рівень своєї майстерності.

Закріпити практичні знання, проявити творчі здібності студенти можуть у закладах культури і кращих культурних центрах України і Києва. На сценічних майданчиках студенти відроджують народні обряди, традиції, створюють нові святкові програми, організовують та проводять концерти, вечори, нові розважальні, ігрові, конкурсні шоу-програми.

Вища освіта в університеті культури і мистецтв можна отримати в таких інститутах і факультетах: інституті готельно-ресторанного бізнесу, факультет менеджменту та економіки, інститут мистецтв, інститут кіно і телебачення, юридичному факультеті, інституті державного управління, факультеті культурології, інституті дизайну та реклами, академії перукарської майстерності та декоративної косметики, інституті міжнародних відносин і журналістики, інституті комп'ютерних послуг та ін.

Фахівці з вищою освітою можуть продовжити своє навчання в аспірантурі і докторантурі університету.

Випускники університету по закінченні навчання отримують дипломи державного зразка.

В структуру університету на сучасному етапі його розвитку входять наступні факультети:

- Факультет культури;

- Факультет мистецтв;

- Факультет менеджменту та бізнесу;

- Факультет державного управління та права;

- Факультет кіно і телебачення;

- Факультет дизайну і рекламного бізнесу;

- Факультет перекладу.

Київський національний університет культури та мистецтв

Навчально-виховним процесом у вузі керують досвідчені та висококваліфіковані педагоги, творчі особистості, які готують таких випускників, які в майбутньому зможуть реалізувати свої таланти і навички на практиці і бути затребуваними у своїй сфері діяльності. Навчальний процес у вузі влаштований таким чином, щоб зацікавити, залучити студентів до активної діяльності і співпраці.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!