Роздрукувати сторінку

Київський національний торговельно-економічний університет, КНТЕУ

« Назад

Київський національний торговельно-економічний університет, КНТЕУ

Історія Київського національного торговельно-економічного університету, КНТЕУ

Історія даного вищого закладу освіти бере свій початок у 1946 році. Пройшовши довгий шлях перетворень і змін, інтенсивного розвитку і різних нововведень інститут у 2000 році отримав статус національного університету. Сьогодні Київський національний торговельно-економічний університет є провідним і популярним ВНЗ на ринку освітніх послуг України, що пропонують якісну та сучасну вищу освіту. Університет ліцензований IV рівнем акредитації та організовує підготовку висококваліфікованих кадрів за сучасними на сьогоднішній день для суспільства кваліфікаціями, і цим користується широкою популярністю серед молодих людей, численних підприємців, організацій, підприємств.

Підґрунтям для утворення Київського національного торговельно-економічного університету став Київський філіал Всесоюзного заочного інституту радянської торгівлі, сформований в 1946 році. Через формування у 1958 році Міністерства торгівлі СРСР і підпорядкування йому навчальних закладів, які знаходяться на теренах України, відповідно до положення Ради Міністрів СРСР № 50 від 14 січня 1959 році Київський філіал Всесоюзного заочного інституту радянської торгівлі було віддано у підданство Харківському інституту радянської торгівлі, тоді ж - Донецький інститут радянської торгівлі.

У вересні 1965 року начальником філії призначений кандидат економічних наук Василь Задорожний. Заступником директора обрали кандидата економічних наук Олексія Колчигина. Головна необхідність в кадрах вищої кваліфікації для галузі торгівлі дала поштовх для організації на основі філії самостійного вищого навчального закладу.

КНТЕУ

Розпорядженням  Ради Міністрів УРСР № 195 від 4 березня 1966 року на ґрунті Київського філіалу Донецького інституту радянської торгівлі сформовано Київський торгово-економічний інститут, до структури якого увійшли Одеський і Херсонський філії. У складі інституту почали працювати 4 факультети: торговий, економічний, технологічний та підвищення кваліфікації. В жовтні 1966 року ректором КТЕІ обрана кандидат філософських наук Тамара Скирда. За її участю включені в план будівництва та побудований інститутський комплекс у структурі навчально-лабораторного корпусу, гуртожитків, комбінату харчування, актовий зал. Визначальними науково-педагогічними професорами стали Лев Беспалий, Василь Горєлкіних, Володимир Іваницький, Михайло Мельман, Олексій Колчигин, Ганна Рудавска та інші. На роботу в інститут перейшли викладачі з Українського науково-дослідного інституту торгівлі і громадського харчування Міністерства торгівлі СРСР. Для налагодження навчального процесу професійними кадрами-викладачами була організована аспірантура, висококвваліфікована вчена рада по захисту кандидатських дисертацій.

У 1986-1987 роках на посаді ректора був доктор економічних наук, професор Іван Майборода, в 1988-1990 роках - кандидат економічних наук, професор Віктор Невесенко. У листопаді 1991 року на місце ректора призначений Анатолій Мазаракі. Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 542 від 29 серпня 1994 року навчальний заклад реорганізовано на Київський державний торговельно-економічний університет.

В квітні 1994 року інституту присвоєно найвищий IV рівень кваліфікації. У серпні 1994 року на території Київського торгово-економічного інституту сформовано Київський державний торговельно-економічний університет. Розпорядженням Президента України № 1059/2000 від 11 вересня 2000 року університетунадано статус національного.

Київський національний торговельно-економічний університет, КНТЕУ

Наукова діяльність та факультети Київського національного торговельно-економічного університету, КНТЕУ

На сьогоднішній день навчання майбутніх фахівців проводиться на наступних факультетах:

- Факультет фінансів та кредиту;

- Факультет обліку і аудиту;м

- Факультет економіки підприємства;

- Факультет економічної кібернетики;м

- Факультет маркетингу;

- Факультет міжнародної економіки;

- Факультет менеджменту;

- Факультет права;

- Факультет товарознавства і торговельного підприємництва;

- Факультет готельно-ресторанної справи;

- Факультет туризму;

- Факультет харчових технологій та інженерії;

- Факультет психології;

- Факультет реклами і зв'язку з громадськістю.

Сьогодення КНТЕУ

 

Сьогодні в даному вузі освіту здобуває понад 34 тис. студентів, з яких 8 тисяч на денній формі навчання.

КНТЕУ - вищий навчальний заклад, який за період своєї праці встиг заробити відмінний науковий потенціал. В університеті функціонують близько 11 наукових шкіл. Крім цього, випускники можуть продовжити навчання в аспірантурі або ж в докторантурі університету.

Студенти ведуть активне наукове життя, приймають участь у всеукраїнських конкурсах та олімпіадах, деякі з них приймали участь в наукових конференціях. До складу КНТЕУ увійшли додатково ще п'ять факультетів, вісім вищих комерційних училищ і коледжів. Всі вони розташовані у великих містах України: Вінниці, Києві, Хмельницькому, Харкові, Ялті, Ужгороді та Коломиї.

Абітурієнти з передмістя та інших міст, які приїхали вступати в КНТЕУ, можуть оселитися в одному з гуртожитків університету. Для всіх студентів і викладачів, які проживають у гуртожитках, створені комфортні умови для життя, навчання і роботи. Вони можуть скористатися побудованими на території університету кафе, медпунктом, аптечними кіосками, спортивними спорудами і т. д.

Для багатьох студентів важливо, що вузи Києва співпрацюють з багатьма державними і комерційними структурами, допомагаючи своїм випускникам працевлаштуватися.

Крім українських банків і компаній, КНТЕУ уклав ряд договорів з французькими навчальними закладами, університетами Німеччини, Польщі, Росії, Греції, Китаю та ін. Завдяки цим угодам регулярно проводиться обмін досвідом між викладачами і студентами. Багато викладачів проходять перепідготовку і підвищують свою кваліфікацію в інших країнах, переймаючи досвід та особливості навчання в зарубіжних ВУЗах.

В університеті є військова кафедра, що дозволяє випускникам крім диплома про вищу освіту отримати офіцерські погони.

Корпуси КНТЕУ

Університет, як базовий заклад у Києві налічує 6 навчально-лабораторних корпусів.

А - навчально-адміністративний корпус. Тут знаходяться навчальні аудиторії та лабораторії факультету економіки, менеджменту і права, факультет ресторанно-готельного та туристичного бізнесу, факультет товарознавства і торговельного підприємництва, факультет фінансів та банківської справи, а також деканати та адміністрація закладу.

Б - навчально-бібліотечний корпус. Тут розташовані лекційні аудиторії і найбільша на Україні бібліотека

В - культурно-мистецький корпус, в якому знаходяться - великий актовий зал на 800 місць і секретаріат приймальної комісії, і архів університету.

Г - навчально-тренінговий корпус. В корпусі розташовані Інститут вищої кваліфікації, Французько-український інститут управління, Центр навчально-тренінгових фірм, Центр довузівської підготовки іноземних громадян, Центр іноземної ділової мови та ін.

Д - навчально-адміністративний корпус. Тут знаходяться - деканат і початкові аудиторії факультету обліку, аудиту та економічної кібернетики, центр довузівської підготовки, тренажерний зал, актовий зал на 400 місць, їдальня.

Е - навчально-виробничий корпус. В корпусі розташовані - навчально-виробниче об'єднання, лабораторії технології і організації ресторанного господарства, їдальня університету.

Ж - спортивний комплекс з легкоатлетичним манежем, тенісним кортом, стадіон зі штучним газоном, студмістечко на 2500 місць.

КНТЕУ є членом таких міжнародних організацій і програм, як TEMPUS, EDAMBA, EPLO, BSUN, RSA, EAC, Велика Хартія Університетів.

Налагоджені відносини з вищими навчальними закладами Європи, Азії, Америки, як на рівні факультетів, так і на університетському.

КНТЕУ

КНТЕУ активно співпрацює з вузами Росії: Санкт-Петербурзьким державним університетом економіки і фінансів, Тюменським державним університетом, Санкт-Петербурзьким державним інженерно-економічним університетом, Уральським державним економічним університетом. КНЕУ випускає бакалаврів, спеціалістів, магістрів. У КНТЕУ навчається близько 26 тис. студентів. З 1961 року проводиться набір студентів-іноземців, яких сьогодні навчається близько 300. Навчання на денній формі для іноземця обійдеться в середньому близько 2100 доларів в рік без проживання.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!