Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Київської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Київської області \ ЗВО (ВНЗ) Київської області та їх рейтинг \ 64. Київська муніципальна українська академія танцю імені Сержа Лифаря, КМУАТ ім. С. Лифаря

Київська муніципальна українська академія танцю імені Сержа Лифаря, КМУАТ ім. С. Лифаря

« Назад

Серед молодого запашного парку в Деснянському районі Києва височіє новий модерний замок: друге в Україні училище хореографічного мистецтва «Київська муніципальна українська академія танцю імені Сержа Лифаря» (КМУАТ ім. С. Лифаря) , сформоване в 2001 році за постановою Київської міської ради як вищий мистецький учбовий заклад першого рівня кваліфікації.

Київська муніципальна українська академія танцю імені Сержа Лифаря, КМУАТ ім. С. Лифаря

Біля сходинок КМУАТ ім. С. Лифаря стояли відомі професори хореографічного мистецтва, які 14 років назад під керівництвом Ю. О. Станишевського об’єдналися довкола Української академії танцю при Національному академічному театрі опери та балету України ім. Т. Р. Шевченка. На даний час КМУАТ ім. С. Лифаря, підтримуючи дружні взаємозв'язки з Національною оперою України, підлегла Головному управлінню культури Київської міської державної адміністрації.

Статус вищої учбової установи обумовлений її високим педагогічно художнім рівнем і значними художніми досягненнями, а також нагальною необхідністю формування висококваліфікованих кадрів різних напрямів і жанрів танцювального мистецтва для надання видатним професійним колективам Києва та України професійних артистів, які вміють робити і класичну, і сучасну хореографію, і народний танець.

Хореографічна школа є загальноосвітньою підготовкою при "КМУАТ імені Сержа Лифаря".

Восьмирічна хореографічна школа КМУАТ імені Сержа Лифаря є основою для педагогічної діяльності студентів. Тут освіту здобувають діти з шести - семи років і отримують початкові хореографічні навички.

КМУАТ ім. С. Лифаря

Десятирічна практика становлення КМУАТ імені Сержа Лифаря довела, що поліпшення професійного формування в хореографічній школі неможливо без гармонізації навчально - виховного процесу методом об’єднання позашкільного та шкільного освітніх методів. Об’єднання викладання дисциплін загальноосвітнього напряму з дисциплінами початкової спеціальної хореографічної освіти дає широкі можливості для отримання більш високого рівня позашкільної освіти в структурі з подальшим професійним напрямком і сформує проведення раціонального режиму навчання та дозвілля учнів хореографічної школи.

Згідно з цим КМУАТ імені Сержа Лифаря здійснила велику підготовчу діяльність по одержанню сертифікату на основну загальну середню освіту для дітей, які здобувають освіту в 5-9 професійних класах хореографічної школи. 18 квітня 2014 року на семінарі Ліцензійної ради при Департаменті освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації було ухвалено положення про отримання Академії сертифікату на основну загальну середню освіту тривалістю на 5 років.

На даний момент керівництвом Академії і педколективом здійснена велика організаційна діяльність з формування та початку становлення факультету загальної середньої освіти, який буде займатися проблемами навчання учнів 5 - 9х класів хореографічної школи за державним замовленням основної загальної середньої освіти.

Заняття розпочинаються 1 вересня 2013.

Учбові заняття формуються за семестровою структурою: I семестр - з 1 вересня по 28 грудня , ІІ семестр - з 14 січня по 24 травня.

Завершується учбовий рік здійсненням педагогічних досліджень та практики у 5-8 класах (27 травня - 7 червня) і державною підсумковою атестацією випускників основної ( 28 травня - 11 червня) школи.

Впродовж учбового року для учнів проводитимуться канікули: орієнтовно, осінні з 29 жовтня по 4 листопада , зимові з 29 грудня по 13 січня, весняні з 25 по 31 березня.

Київська муніципальна українська академія танцю імені Сержа Лифаря, КМУАТ ім. С. Лифаря

Комплекс дисциплін, за якими здобувають освіту майбутні учні факультету загальної середньої освіти, буде враховувати забезпечення державного стандарту, а також положення майбутньої професійної хореографічної направленості. Так, для прикладу, заняття фізичного виховання будуть проводитися у формі гімнастики. Заняття трудового навчання будуть відбуватися за авторською програмою і сприяти ознайомленню учнів з формами праці, які можуть стати в нагоді їм у майбутній професійній роботі. Опановуватимуть дві іноземні мови: англійську та французьку.

Весь учбовий процес і опанування загальноосвітніми предметами буде відбуватися за Типовими учбовими планами загальноосвітніх учбових установ, затвердженими розпорядженням МОН України від 23.02.2004 № 132, зі змінами, внесеними указом МОН України від 05.02.2009 № 66. Випускники 9-го класу будуть здійснювати державну підсумкову атестацію і одержувати свідоцтво державного значення про отримання основної загальної середньої освіти та початкової художньої (хореографічної) освіти.

Після закінчення хореографічної школи найкращі випускники на конкурсній основі можуть вступати в КМУАТ імені Сержа Лифаря.

Спеціалізації теж дві, класична і народна. Вступати можна після 9-ти або 11-х класів, але з однією умовою: попередня танцювальна підготовка обов'язкова. Як проходить навчання? Основа основ - історія. Правда, не всесвітня чи вітчизняна, а історія театру, балету, української та зарубіжної культури. Безумовно, література, правда, знову ж таки специфічна, музична. Вивчають студенти  основи нотної грамоти, теорію музики, мають можливість вчитися грати на музичних інструментах і займатися гімнастикою (артист повинен бути всебічно розвинений!).

Додаються в скарбничку знань і навички акторської майстерності і технології гримування: як же з'являтися перед глядачами в «нетоварному вигляді», зі слідами втоми на обличчі. Разом з дипломами молодших спеціалістів випускники отримують дві кваліфікації: артиста (балету або танцювального, хорового колективу, ансамблю пісні й танцю) і викладача хореографічних предметів. Тому не останнє місце в списку досліджуваних предметів відводиться основ психології і педагогіки, практики викладання хореографії.

Практичні заняття проводяться в основному в танцювальних класах. Біля верстатів (мова не про заводське, а студійне пристосування для виконання вправ) студенти освоюють класичний, народно-сценічний, дуетно-класичний, історико-побутовий, український і сучасний танці. Учбовою програмою передбачено чотири види практики: сценічна, педагогічна, на посаді керівника колективу та переддипломна.

Київська муніципальна українська академія танцю імені Сержа Лифаря

До речі, сценічна практика початківців балерин і танцюристів проходить у Національному академічному театрі опери та балету, завдяки чому юні таланти отримують можливість поспілкуватися з провідними майстрами сцени.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!