Роздрукувати сторінку

Звіт з практики

« Назад

Практику необхідно проходити будь-якому студенту будь-якого ВНЗ. Існують деякі відмінності в її проходженні і в деталях написання звіту з пройденої практики. Природно, звіт по практиці юриста буде іншим, звіт по практиці бухгалтера або звіт по будівельній практиці зовсім іншим. Можна знайти в пошуку «оформлення звіту з практики зразок» і зробити подібний, але набагато краще буде відразу зрозуміти загальні принципи оформлення подібних звітностей, так як даний досвід стане в нагоді і в майбутній професії.

оформлення звіту з практики

Оформлення звіту з практики - з чого почати?

Для початку, як би банально це не звучало, потрібно пройти цю саму практику. Більшість студентів виконують цей процес досить формально, однак це швидше погано, ніж добре. Практика на підприємстві або в якійсь іншій структурі дає можливість відчути те, що може чекати людину на роботі. Однак, як зробити звіт по практиці? Для цього потрібно зібрати деякі нормативні документи, які складуть основу для звіту:

- статут і установчий договір підприємства;

- посадові інструкції;

- розклад;

- типові договори, які використовуються на підприємстві;

- архівні документи;

- статистичні дані.

Також, непогано було б попросити свого керівника по практиці, або викладачів, приклад написання звіту з практики або оформлення звіту з практики зразок. Як видно, існує досить багато документів, які можуть стати основою для звіту. Однак, необхідно уточнити, що оформлення звіту з переддипломної практики не зовсім таке як оформлення звіту по навчальній практиці або оформлення звіту з виробничої практики. Ці деталі варіюються від одного підприємства до іншого, у різних ВНЗ певні моменти можуть відрізнятися. Звичайно, існує ГОСТ оформлення звіту з практики, і настійно рекомендується знайти останній відредагований варіант цього ГОСТу, але вищі навчальні заклади вільні вносити свої корективи в правила оформлення.

оформлення звіту з практики зразок

Пояснювальна записка

Як написати звіт по практиці? Все має бути по порядку. І першим пунктом йде саме пояснювальна записка. У ній повинно знаходитися самостійно написане резюме на тему того, що Ви бачили й робили під час практики. Викладач буде в першу чергу читати саме записку, тому слід приділити їй належну увагу: писати науковою мовою, з використанням термінів, переліку виконаних робіт.

Характеристика

Як виконати звіт по практиці? Наступним пунктом буде характеристика, яка пишеться керівником. У ній відображається все, що практикант бачив і робив з точки зору викладача. Якщо це, наприклад, звіт по практиці менеджмент або звіт по бухгалтерській практиці, то керівник обов'язково повинен вказати реальний рівень знань, практичних навичок, ділових якостей, які продемонстрував студент. Напевно у керівника є під рукою старий звіт по практиці, приклад або зразок написання характеристики, а також правила оформлення звіту з практики, так що з цим пунктом проблем виникнути не повинно.

Щоденник практики - що це таке і як його написати?

Нескладно помітити, що сама структура звіту помітно відрізняється від рефератів чи курсових робіт. Одна з основних відмінних рис - наявність такого документа, як щоденник практики. Це перелік справ, робіт і заходів, які були виконані в період практики. Вся робота розбивається на дні (або години), і по кожному проміжку часу пишеться короткий, але інформаційно ємний звіт про виконану роботу. Зазвичай обсяг такого щоденника - від двох до чотирьох сторінок. Основна зручність і допомога в написанні цього пункту звіту - це те, що шаблон для щоденника видається навчальним закладом і його потрібно просто заповнити. Якщо студент відвідує практику не завжди, не кожен день (а таке часто буває зважаючи домовленостей між керівником і учнем), то виручити тут може фантазія. Або ж можна взяти звіт по практиці приклад чи звіт по практиці приклад оформлення і за аналогією написати у своєму щоденнику необхідні моменти і деталі. Головне - підійти до питання креативно.

Що найцікавіше, так це те, що зі щоденником практики людина буде стикатися не тільки під час навчання. Існує, наприклад, бухгалтерський звіт по виробничій практиці і звіт по практиці з бухгалтерського обліку, які потрібно буде виконувати, вже вийшовши на безпосередню роботу. І там також часто зустрічаються подібного роду «щоденники».

навчальна практика

Введення в звіт по практиці

Що цікаво, введення пишеться після заповнення щоденника і виконання всіх попередніх пунктів. Зазвичай введення займає одну-дві сторінки. Тут необхідно викласти основні завдання виконаної практики і цілі. В рамках введення потрібно постаратися відобразити те, що реально можна вивчити під час практики, проаналізувати і зробити.

Основна частина звіту

Тепер прийшов час сказати пару слів про основну частини. Чому всього «пару слів»? Справа в тому, що ця частина строго регламентована, і зазвичай відрізняється у різних ВНЗ і на різних спеціальностях, на відміну від введення, характеристики.

Типовий звіт по практиці економіста, наприклад, зазвичай складається з двох основних розділів і чотирьох підпунктів (по два в кожному розділі). В першому розділі викладаються правові положення організації чи підприємства та характер його діяльності. Друга глава - виключно творча і аналітична. Якщо для першої глави необхідні статут, установчий договір і все, то ось з другою частиною доведеться попрацювати.

Але й тут можна дати деякі загальні поради. Наприклад, всі викладачі люблять різні графіки, зведені порівняльні таблиці. Якщо практика технічна, то будуть вітатися схеми, формули і навіть обчислення. Головне - провести аналіз роботи підприємства в рамках пройденої практики.

звіт з практики

Висновок - як його написати?

Це завершальний етап. Тут необхідно логічно відобразити висновки, які були винесені за час практики, відштовхуючись від початку поставлених завдань. Також, в висновки необхідно вписати і свої враження від пройденої практики, отримані навички та досвід.

Стадії підготовки та проходження практики:

1. Сходити на кафедру і отримати у методиста завдання і методичні вказівки по практиці. Матеріал для проходження практики - це: методичні вказівки, бланки: щоденник з проходження практики, бланк для відкликання характеристики, бланк з індивідуальним завданням, яке потрібно узгодити з викладачем по практиці, направлення на практику з кафедри в організацію.

2. У ході проходження практики студент набуває практичні знання і закріплює теоретичний матеріал, отриманий раніше в ході навчання.

3. На практиці в організації студент знайомиться з: загальною організацією роботи підприємства, при цьому вивчаючи, вид діяльності, цілі, завдання, вироблену продукцію або послуги, вивчає організаційну структуру, проводить аналіз основних фінансових показників, далі згідно індивідуальним завданням, виданого викладачем проводить аналіз конкретного об'єкта або декількох об'єктів.

4. У висновку студент дає рекомендації або визначає шляхи вирішення проблем організації за індивідуальним завданням або в цілому по організації.

5. Наприкінці практики студент повинен зібрати всю отриману інформацію під час проходження практики і написати звіт. 

6. Далі заповнити бланк щоденника.

7. Керівник підрозділу на підприємстві, в якому студент проходив практику, повинен написати відгук-характеристику на бланку, виданому в навчальному закладі, скріпити відгук своїм підписом та печаткою організації. Відгук - характеристика є обов'язковим додатком до звіту по практиці. Відгук, як правило, містить: загальну оцінку роботи студента при проходженні практики, оцінку проявлених знань і умінь, ділових якостей, дотримання трудової дисципліни.

8. Здати звіт на кафедру викладачеві.

9. Підготуватися до захисту, захистити звіт і отримати оцінку.

що таке звіт з практики

Таким чином, звіт з практики - це практична науково-дослідна робота. Являє собою звіт практичних знань отриманих безпосередньо на об'єкті практики (в організації). Метою проходження практики є самостійне, практичне дослідження, придбання на практиці практичних знань і закріплення теоретичного матеріалу. Звіт по практиці, як науково-дослідну роботу можна класифікувати на: ознайомчу або навчальну, виробничу, переддипломну.

До речі, хочемо Вам нагадати, що наші спеціалісти (ІЦ «KURSOVIKS») можуть для Вас підготовити будь-яку навчально-наукову роботу: замовити, купити чи зробити звіт з практики, звіт з практики на замовлення, замовити звіт з практики у спеціалістів, купити звіт з практики та всі інші види наукових робіт. Для цього достатньо скористатися автоматизованою формою на сайті для замовлення робіт або в соціальній мережі ВК. Просто напишіть нам і ми виконаємо будь-яку роботу на замовлення за Вас! Швидко, якісно та дешево)

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!