Роздрукувати сторінку
Главная \ Методичні вказівки \ Методичні вказівки \ 428 Лабораторна робота №2 на тему Постановка задачі, НУДПСУ

Лабораторна робота №2 на тему Постановка задачі, НУДПСУ

« Назад

 Лабораторна робота №2

Тема: Постановка задачі

Мета: створити формалізовану модель.

Хід роботи

На етапі постановки задачі створюється формалізована модель задачі, яка представляє собою детальних опис усіх об'єктів та процесів, які приймають участь в рішенні задачі та взаємодій між ними. На моделі також провадиться оптимізація міжоб'єктних зв'язків та первинне оцінювання ефективності автоматизованого рішення задачі. Ці складові постановки доцільно вирішувати за допомогою спеціальних інструментальних засобів таких, як система моделювання бізнес-процесів BPwin.

Згідно методології структурного аналізу модель в BPwin представляє собою сукупність ієрархічно вибудованих діаграм, кожна з котрих є описом якого-небудь процесу (чи його частини). Взаємодія з навколишнім середовищем описується в термінах входу (дані чи об'єкти, які споживаються чи змінюються процесом), виходу (основний результат діяльності процесу, кінцевий продукт), управління (правила та процедури, якими керується процес) та механізмів (ресурси, необхідні для виконання процесу).

В системі моделювання бізнес-процесів BPwin найбільше придатною нотацією для виконання складових етапу постановки є нотація DFD (Data flow diagramming), яка використовується для наглядного відображення поточних операцій документообігу в корпоративних системах обробки інформації. DFD описують функції обробки інформації (роботи), документи, об'єкти, співробітників чи підрозділи, які беруть участь в обробці інформації, і таблиці для зберігання документів (сховище даних, data store).

Згідно нотації Гейна-Сарсона основні символи в DFD позначаються наступним чином:

  1. Проектування моделі в середовищі BPwin складається з наступних етапів: Створюється опис функціональності моделі в цілому - контекстна діаграма. Контекстна діаграма є найвищім рівнем абстрактного опису системи та має вигляд, як наведено на рисунку 1  для приклада автоматизації рішення  задачі  „Облік книжкового фонду бібліотеки".

  2. Провадиться n-мірна декомпозиція діаграми верхнього рівня, при цьому рівень деталізації повинен бути таким, який максимально відображає реальний стан інформаційних потоків та процесів. Фрагмент приклада другого рівня декомпозиції процесу видачі книги у бібліотеці наведено на рисунку 2.

  3. Для  формальної  оцінки ефективності  реалізації  процесу провести ABC-аналіз по вартісному чи часовому критерію (в залежності від предметної області задачі). Настроїти параметри засобу підготовки документації Report Builder та згенерувати звіт по лабораторній роботі в форматі HTML чи RTF. Зберегти звіт у своїй папці на файловому сервері.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!