Роздрукувати сторінку

Бердянський державний педагогічний університет, БДПУ

« Назад

Бердянський державний педагогічний університет є одним з найдавніших навчальних закладів Запорізької області. Саме з цього вищого навчального закладу починається історія вищої освіти міста Бердянськ. Свій початок БДПУ бере ще з 1872 року, коли почалося будівництво Бердянської чоловічої класичної гімназії. Гімназія працювала до 1919 року. В цій гімназії навчалися і такі відомі українські діячі, як, наприклад, бактеріолог В. Хавкін та «червоний адмірал» П. П. Шмідт, викладали відомий український композитор та поет-перекладач Петро Байда та математик А. З. Епіфанов.

Бердянський державний педагогічний університет, БДПУ

Становлення університету пройшло багато реорганізацій, бо, враховуючи вимоги часу та нестачу кадрів, доводилося змінювати спеціалізацію. У 1920 р. була відкрита Бердянська педагогічна школа, на базі якої згодом працювали педагогічні курси. Потім школа реорганізована в педагогічний технікум, на базі якого в 1925 році був відкритий Бердянський державний інститут соціального виховання. Цей інститут  в 1933 році реорганізовано в Бердянський державний педагогічний інститут, назва якого зберігалася до 2002 року. В 1939 році інституту присвоєно ім’я П. Д. Осипенко, що зумовлено зміною назви міста Бердянськ (до 1958 року). У роки Великої Вітчизняної Війни німці окупували будівлю інституту, яку спалили, відступаючи. Після закінчення війни приміщення інституту було відбудоване.

Вже у 1958 році в інституті навчалось 540 студентів денної форми і 332 – заочної. У 2002 році разом із статусом університету, БДПУ отримав ІV рівень акредитації. Сьогодні в Бердянському державному педагогічному університеті навчається близько 8000 студентів, причому більшість студентів навчається на заочній формі навчання, яка є не поступається якістю освіти денній формі.

Близько 90 років БДПУ працює як вищий навчальний заклад, випускаючи фахівців педагогіки, що є затребуваними в навчальних закладах. В університеті працює 20 напрямів підготовки бакалаврів та 26 напрямів підготовки для освітньо-кваліфікаційних рівнів «спеціаліст» і «магістр». У складі університету 3 інститути, такі як:

- інститут філології та соціальних комунікацій;

- інститут соціально-педагогічної та корекційної освіти;

- інститут психолого-педагогічної освіти та мистецтв.

БДПУ

Також у Бердянському державному педагогічному університеті працює 5 факультетів:

- фізико-математичної та технологічної освіти;

- комп`ютерних та енергозберігаючих технологій;

- соціально-гуманітарний;

- фізичного виховання;

- економіки та управління;

До складу університету належить також Економіко-гуманітарний коледж.

Таким чином, БДПУ готує фахівців різних профілів та спеціальностей, не обмежуючи освіту лише педагогічними знаннями. Абітурієнти мають унікальну можливість здобути якісну освіту з економіки, педагогіки, журналістики, філології, туристичної справи, фізики тощо.

БДПУ робить вищу освіту доступною і надає  перспективи, які гарантуються високим рівнем і сучасністю вищого навчального закладу, дають змогу вдало стартувати в кар’єрі і житті, бо для педагога життя і кар’єра є невід’ємними.

Бердянський державний педагогічний університет є не тільки освітнім, але й культурним, інтелектуальним центром Приазов’я. В університеті навчаються студенти різних національностей, а викладають майстерні професіонали.

Кожна людина – будь то студент чи викладач, здатна розкрити свій науковий та творчий потенціал за допомогою різноманітних проектів Бердянського державного педагогічного університету у галузі науки, освіту, спорту і культури.

Бердянський державний педагогічний університет, БДПУ

Сайт університету містить досить детальну інформацію про історію, діяльність, структуру, новини освітніх і культурних процесів у БДПУ, останні досягнення щодо міжнародної співпраці. Власна газета вищого навчального закладу, що має назву «Університетське Слово», повністю розміщена в електронному форматі на офіційному сайті Бердянського державного педагогічного університету. На сайті також розміщена необхідна інформація для абітурієнтів, що бажають дізнатися про умови прийому до БДПУ.

У БДПУ активно ведеться наукова діяльність, наявні аспірантура і докторантура, а також можливість отриманні післядипломної освіти. Наукові наробки вищого навчального закладу публікуються у спеціальному виданні – Наукових записках Бердянського державного педагогічного університету. що видаються за двома напрямами: філологічним і педагогічним.

Бердянський державний педагогічний університет розташований за адресою: Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4.

В 300 метрах від будівлі вищого навчального закладу знаходиться 9-ти поверховий гуртожиток університету. Таких гуртожитків в вищому навчальному закладі два. Кімнати гуртожитків затишні та комфортабельні, але, на жаль, не мають власних спортивних залів.

Бердянський державний педагогічний університет

БДПУ має також і власний музей, який був створений, використовуючи матеріали з історії університету, що були видані в п’яти томах, починаючи з 2006 р. Музейні експозиції були сформовані І. Лиманом та В. Константіновою.

Музей Бердянського державного педагогічного університету має унікальне розташування – він знаходиться у будівлі колишньої чоловічої гімназії, єдиній в усьому Бердянську будівлі-пам‘ятці національного значення. Експозиції музею допомагають думками перенестися у часи існування чоловічої гімназії у будівлі. В тому самому крилі знаходиться і сам історичний музей університету. Усі перелічені на початку статті історичні віхи простежуються в експозиціях музею.

В колекції музею наявні такі унікальні речі, як оригінальні печатки Бердянського чоловічої гімназії і Осипенківського учительського інституту, тобто навчальних закладів часів першої половини ХХ століття, на базі яких було утворено БДПУ. В музеї представлені спеціально виготовлені для нього макети будівель університету, навіть зібрані особисті речі ректорів. Наявні в музеї книги, які використовувалися у навчальному процесі Бердянської чоловічої гімназії, записничок випускника Бердянської чоловічої гімназії, завідувача навчальної частини Бердянського педагогічного технікуму і помічника директора інституту Ю. І. Кара-Куркчі; оригінали документів вступників Осипенківського державного учительського інституту 40-х років ХХ ст.; подароване БДПУ науковцем Австралійського національного університету в Канберрі Оленою Говор її археографічне видання зі спогадами про часи існування Бердянської чоловічої гімназії (предки сім‘ї цієї австралійської дослідниці навчались у гімназії) та ін.

Музей Бердянського державного педагогічного університету включений в структуру науково-дослідних інститутів історичної урбаністики. Даний музей рекомендовано відвідати абітурієнтам, які бажають більше дізнатися про навчальний заклад та історію розвитку освіти в м. Бердянську в цілому.

Серед вищих навчальних закладів України Бердянський державний педагогічний університет оцінюється високо лише деякими фахівцями. Наприклад, рейтинг «Webometrics» оцінив університет на 29 місце в країні, рейтинг «ТОП-200 Україна» взагалі присвоїв БДПУ лише 164 місце, ці показники є нижчими за показники Мелітопольського державного педагогічного університету.

Бердянський державний педагогічний університет, БДПУ

На бюджетні місця в Бердянському державному педагогічному університеті конкурс серед абітурієнтів дуже високий – 10,97 осіб/місце бакалавра, 4,11 осіб/місце на місце спеціаліста, 3,43 осіб/місце – конкурс у магістратурі, що свідчить про престижність ВНЗ.

С повагою ІЦ "KURSOVIKS"!