Роздрукувати сторінку

Запорізьке музичне училище імені П. І. Майбороди, КЗ ЗМУ ім. П. І. Майбороди

« Назад

Професійне музичне мистецтво і освіта беруть витоки в творчості народу Запорізької області. Танці, музика і пісні були популярні в Запорізькому краї ще здавна. Тому заснування Запорізького музичного училища ім. П. І. Майбороди стало закономірним виявленням високого культурного рівня народу Запоріжжя.

Запорізьке музичне училище імені П. І. Майбороди, КЗ ЗМУ ім. П. І. Майбороди

КЗ ЗМУ ім. П. І. Майбороди – один з найстаріших культурних навчальних закладів нашої країни. Училище названо на честь відомого українського композитора, народного артиста УРСР і СРСР П. І Майбороди.

Історія закладу розпочалася на початку ХХ століття. В 1926 була відкрита музпрофшкола, згодом, через 4 роки, Народний комісаріат освіти УРСР реорганізував музпрофшколу в музичний технікум, на той час в технікумі навчалося 80 студентів. Будівля технікуму розташовувалася в центрі міста, по вулиці Р. Люксембург (зараз – вулиця Дзержинського).

Запорізьке музичне училище ім. П. І. Майбороди призупинило свою діяльність через наслідки Великої Вітчизняної війни. Функціонування навчального закладу було відновлено майже через 20 років. Тільки 1 вересня 1958 року училище знову відкрило свої двері для учнів. Запорізьке музичне училище на той час було переміщене на правий берег Дніпра. Навчальний заклад очолив відомий діяч музики М. Р. Тищенко.

КЗ ЗМУ ім. П. І. Майбороди в1967 році було переміщено назад, у центр міста. Училищу було подаровано нове приміщення з чотирьох поверхів, на яких розташувалися прекрасні, придатні до занять музикою, аудиторії, бібліотека, велика актова зала. Так почалася нова сторінка сучасної історії Запорізького музичного училища ім. П. І. Майбороди.

За майже 90 років існування музичного училища воно випустило 4000 музичних фахівців. Запорізька обласна філармонія має свій симфонічний оркестр, який складається передусім з колишніх студентів КЗ ЗМУ ім. П. І. Майбороди. Випускники Запорізького музичного училища ім. П. І. Майбороди задіяні також в музично-драматичному театрі та театрі молоді; працюють в музичних школах для дітей у Запоріжжі та Запорізькій області. Деякі випускники ЗМУ ім. П. І. Майбороди стали відомими у професійних колах як в Україні, так і в усьому світі.

КЗ ЗМУ ім. П. І. Майбороди

У 2003 році до керівництва музичним училищем приступив С. А. Пелюк –заслужений діяч культури України, відомий баяніст, ініціатор та організатор всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Училище знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, пр. Маяковського, 22.

Запорізьке музичне училище ім. П. І. Майбороди акредитоване за I рівнем акредитації. Випускники КЗ ЗМУ ім. П. І. Майбороди отримують освітньо-кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст», тобто неповну вищу освіту, на практиці ж це повна середня музична освіта. Училище є сучасним закладом освіти, який покликаний виконувати запит суспільства на підготовку педагогічних та концертних працівників галузі музичного мистецтва.

Зараз навчальний корпус музичного училища містить лекційні аудиторії, навчальні кабінети і класи, актову залу на 600 місць, малу залу і кімнату для засідань. Матеріало-технічна база Запорізького музичного училища ім. П. І. Майбороди є досить сучасною, зокрема постійно оновлюються музичний і методичний фонд бібліотеки, комп'ютери та супровідна техніка, спортивний зал, комп'ютерний клас, фонотека, відповідно до профілю підготовки фахівців.

Навчальні приміщення училища оснащені музичними інструментами та сучасною високоякісною апаратурою для демонстрації музичних програм і робіт студентів КЗ ЗМУ ім. П. І. Майбороди.

Запорізьке музичне училище імені П. І. Майбороди, КЗ ЗМУ ім. П. І. Майбороди

До складу колективу музичного училища належать майже 100 педагогів-професіоналів і 210 студентів, а також учні дитячої музичної шкіл. Випускники Запорізького музичного училища ім. П. І. Майбороди користуються попитом як професіонали високого рівня та працюють виконавцями оркестрів, диригентами духових оркестрів та оркестрів народних інструментів, концертмейстерами, викладачами у дитячих музичних школах та вчителями співу у загальноосвітніх школах.

Училище має розвинені професійні зв’язки з закладами музичного мистецтва України, зокрема з Донецьким музично-педагогічним інститутом, консерваторіями Києва та Львова, з Кіровоградським, Маріупольським, Рівненським, Харківським, Херсонським музичними училищами країни. За допомогою професіональних викладачів КЗ ЗМУ ім. П. І. Майбороди створює оригінальні навчальні програми, що використовуються іншими училищами та музичними школами України.

Знайомство з музикою та розвиток здібностей майбутніх студентів Запорізького музичного училища ім. П. І. Майбороди починається з чотирьохлітнього віку у секторі виробничої практики – дитячій музичній школі, створеній на базі училища, де під керівництвом досвідчених педагогів працюють і студенти-практиканти. Таким чином, за допомогою ентузіазму, професіоналізму та індивідуального підходу до навчання вдається визначитися з майбутньою професією, яка найбільш підходить учням школи.

Викладачі і студенти музичного училища беруть активну участь у наукових конференціях, теоретичних олімпіадах, конкурсах і фестивалях. Викладачі музичного мистецтва друкують статті в періодичних виданнях Міністерства освіти і науки України, Національної Академії наук України, виконують просвітницьку діяльність через участь у телепередачах та газетних статтях.

Запорізьке музичне училище ім. П. І. Майбороди запрошує усіх бажаючих на звітні виступи і концерти, де беруть участь студенти і викладачі навчального закладу, а також почесні гості. Все більше людей приходять подивитися, а головне послухати, звітні виступи музичного училища.

Колективи КЗ ЗМУ ім. П. І. Майбороди дають концерти в різних організаціях, де завжди знайдуться вдячні слухачі. Такі концерти можуть відбуватися як на сцені театру або палацу культури, так і у актовій залі училища. Тематика концертів різноманітна, що свідчить про многогранність таланту колективів училища.

Запорізьке музичне училище імені П. І. Майбороди

На даний момент Запорізьке музичне училище ім. П. І. Майбороди є розвиненою, сучасною установою, де проводиться підготовка високоякісних фахівців з таких спеціальностей:

- теорія музики;

- фортепіано;

- академічний спів;

- хорове диригування;

- народні інструменти;

- оркестрові струнні інструменти;

- оркестрові духові та ударні інструменти.

Напрямком підготовки молодших спеціалістів у ЗМУ ім. П. І. Майбороди є мистецтво, спеціальністю напряму «мистецтво» – музичне мистецтво.

При вступі до навчального закладу потрібно пройти творчий конкурс на виявлення здібностей та навичок щодо музичного мистецтва.

На бюджетні місця в Запорізькому музичному училищі ім. П. І. Майбороди конкурс серед абітурієнтів дуже низький – 0,07 осіб/місце молодшого спеціаліста, що свідчить про низьку престижність навчального закладу. Серед 930 бюджетних місць менше 10% заповнюються абітурієнтами, серед яких досить низькі конкурсні бали.

Запорізьке музичне училище імені П. І. Майбороди, КЗ ЗМУ ім. П. І. Майбороди

Отже, Запорізьке музичне училище імені П. І. Майбороди є досить давнім мистецьким навчальним закладом. ЗМУ ім. П. І. Майбороди має багату історію, досвідчений викладацький склад, сучасну матеріало-технічну базу, широке коло професійних зв’язків, але через популярність вищих навчальних закладів, училище втрачає свою популярність серед абітурієнтів, але залишається визнаним серед професіоналів.

С повагою ІЦ "KURSOVIKS"!