Роздрукувати сторінку

Оріхівський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету, ОК ТДАУ

« Назад

Віхи історії ОК ТДАУ

Оріхівський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету, ОК ТДАУ

1920 р. - в м. Оріхові на вул. Німецькій в знімній будівлі минулого реального училища здійснила діяльність агротехнічна школа, яка володіла двома підрозділами - агрономічне і технічне. Педколектив формувався з 15 осіб. Керівником було назначено М. К. Тарантаєва. Матеріальна структура школи нараховувалась з 200 га землі, 10 га плодорозсадника, двох пар биків, трьох бричок з посівним матеріалом. В 1921 році в школі появився трактор „Фордзон”, була створена перша майстерня. Перший випуск здійснився в 1922 році.

1930 р. - агропрофшкола була реорганізована в аграрний технікум, який став формувати і техніків землекористування. Для учбового закладу була віддана земля по вул. Луговій (модерна вул. Тимірязєва), споруджені два перші приміщення, розкинуто сад. Поліпшилась матеріальна структура. Появились снопов’язалка, молотилка, лобогрійка, нове обладнання в класах фізики, хімії, геології. Учні здійснювали практику в МТС та підсобному господарстві. У 1938 р. створився зоотехнічний підрозділ. До війни заклад вивчив 908 агрономів та 43 механіки.

1941 р. - почалася війна з нацистською Німеччиною. Учасниками Великої Вітчизняної війни стали тисячі педагогів, робітників та учнів закладу.

19.09.1943 р. - визволено м. Оріхів від окупантів. Приміщення закладу окупанти спалили, а обладнання вивезли. Заняття здійснили роботу у вересні в малопридатних будівлях і на садибі освітнього господарства. Голодно і холодно було в ці періоди. Всі труднощі післявоєнного періоду учбового закладу лягли на плечі минулих фронтовиків-педагогів: Самарського Ю.Д. (керівника технікуму), Борка С.Я., Шкура І.І., Шаповалова Г.К., Куко І.С., Бахту М.А., Денисова М.Д., Чеховського А.П., Лісовіна З.Д.

1946 р. - здійснився перший післявоєнний випуск (58 фахівців). Покращувалася база, реконструювались приміщення, створювались плани на подальшу долю.

1947 р. - здійснилося формування техніків-механіків.

1956 р. - введено у використання новий триповерховий учбовий корпус, підвищився педагогічний колектив, приєдналась школа полеводів, збільшився машинно-тракторний парк. Керівником став фронтовик М.Я. Гольдфельд.

1956 р. - було створено підрозділ бухгалтерського обліку.

1958 р. - створено заочний підрозділ і здійснився перший випуск бухгалтерів.

70-90 роки - матеріальна структура покращилася: було споруджено ще одну учбову будівлю, майстерня, машинний двір, 2 нові гуртожитки, два спортзали, нова двоповерхова їдальня. Ці переміни відбулися завдяки злагодженій діяльності всього педколективу закладу, яким керував Ф.К. Шевченко.

1993 р. - здійснилося формування організаторів комерційної роботи.

1998 р. - створена кваліфікація „Організація виробництва”.

За період становлення учбовий заклад сформував більше 18 тис. фахівців сільського господарства. Фахівців з дипломом Оріхівського коледжу можна побачити на великій кількості закладах України, в організаціях, в Збройних Силах України. Поміж них:

- Ємельяненко В.А. – перший замісник голови Запорізької ОДА, Тимофєєв М.Г. - керівник ТОВ „Україна” Гуляйпільського району, Марич Г.В. – керівник ТОВ „Агротех”, заслужений робітник аграрного господарства та ін.

ОК ТДАУ

2014 р. Розпорядженням аграрної політики та продовольства України від 20 листопада 2013 року за №679 "Про перейменування Оріхівського аграрного технікуму" учбовий заклад змінено методом доповнення до Таврійського державного агротехнологічного університету і на його основі сформовано окреме функціональне відділення (ВСП) "Оріхівський коледж ТДАУ" (указ керівника університету від 25 березня 2014 року №87-ОД).

2015 р. Постановою Кабміну України від 4 лютого 2015 року №87-р Таврійський державний агротехнологічний університет, і в свою чергу і ВСП "Оріхівський коледж ТДАТУ" віддано із галузі управління Міністерства сільськогосподарської політики та продовольства України до області управління МОН України.

Оріхівський коледж ТДАУ сьогодні

Заняття відбуваються в трьох навчально-лабораторних приміщеннях, в яких розташовані 18 лабораторій, 21 клас, бібліотека з читальним залом, 4 комп’ютерні кабінети з виходом в Internet. Коледж володіє учбово-виробничими майстернями, трьома спортивними залами, двома модерними гуртожитками на 220 чоловік кожний, їдальню на 220 чоловік, 433 га персональної землі. Функціонує музей історії закладу, здійснюються виставки науково-технічної та художньо-естетичної майстерності студентів та педагогів. В учбовій установі діють предметні секції та гуртки художньої творчості, спортивні секції. Кожного року відбуваються фестивалі професійної творчості „На найкращого орача”, „На найкращого бухгалтера – оператора”, вечори дозвілля, театралізовані святкування, засідання клубів, зустрічі з захоплюючими людьми, екскурсійні поїздки.

Учбово-виховний процес складають 54 педагога та 7 майстрів виробничого навчання. Педколективом вдало управляє керівник закладу В.А. Наранович. На даний час в закладі опановують знаннями на денному та заочному підрозділах понад 600 студентів. Вони вивчають такі кваліфікації:

1) „Бухгалтерський облік”;

2) „Організація виробництва”;

3) „Використання та ремонт машин і устаткування сільськогосподарського виробництва”;

4) „Комерційна робота”.

Оріхівський коледж Таврійського державного агротехнологічного університету, ОК ТДАУ

Бібліотека ОК ТДАУ

Студент і книга, студент і бібліотека - поняття взаємопов’язані. Навчання - важлива праця студента, і вона не може відбуватися без книги, а отже, і без бібліотеки.

Одне з важливих завдань бібліотеки ВСП "Оріхівського коледжу ТДАТУ" - сформувати повне, високоякісне бібліотечне та інформаційно - бібліографічне обслуговування студентів, педагогів, робітників учбового закладу.

На даний час бібліотека забезпечує учбовий процес в закладі, де здобувають освіту понад 700 студентів очної та заочної форм навчання за чотирма кваліфікаціями.

Отже, Оріхівський коледж ТДАУ – це сучасний заклад, який надає міцні знання своїм студентам.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!