Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Вінницької області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Вінницької області \ ЗВО (ВНЗ) Вінницької області та їх рейтинг \ 12. Вінницький медичний коледж імені академіка Д. К. Заболотного, ВМК ім. акад. Д. К. Заболотного

Вінницький медичний коледж імені академіка Д. К. Заболотного, ВМК ім. акад. Д. К. Заболотного

« Назад

Вінницький медичний коледж ім. академіка Д. К. Заболотного – це досить знаний в Україні вищий навчальний заклад І-ІІ рівня акредитації. Він готує висококваліфікованих спеціалістів в галузі охорони здоров’я.

Вінницький медичний коледж імені академіка Д. К. Заболотного, ВМК ім. акад. Д. К. Заболотного

Контакти ВМК ім. Д. К. Заболотного

Знаходиться коледж в м. Вінниця за адресом: вул. Пирогова, 57.

Історія становлення Вінницького медичного коледжу імені академіка Д. К. Заболотного

Історія ВМК розпочинається в минулому столітті. В далекому 1921 р. була відкрита Вінницька фельдшерсько-акушерська школа. Очолив її Олександр Лаврентійович Реміга. Згодом були організовані і перші медичні курси з різноманітних напрямків: сестри  і брати милосердя, материнства та дитинства та інші. Власної матеріальної бази вищезгадані навчальні заклади не мали, вони використовували орендовані приміщення в інших школах та гімназіях. Бракувало бюджетних коштів навіть на підручники, тому учні робили їх власноруч.

Через два роки у Вінницькій медичній школі стався перший випуск спеціалістів та акушерок.

В період до Великої Вітчизняної війни школа не раз змінювала адресу розташування, але це не заважало готувати медичних спеціалістів і кількість студентів з року в рік тільки збільшувалась. Викладання в школі велося науковими працівниками та медичними асистентами.

Другий директор школи був Абрам Григорович Лойферман. Для розвитку медичної школи він зробив значний вклад щодо збільшення матеріальної бази: придбання окремих приміщень, добудова діючих. Вже в 1936 р. медична школа в своєму складі мала декілька приміщень для навчання, гуртожитки, бібліотеку та спортивний зал.

В другій половині тридцятих років значно збільшується кількість медичних працівників, які працюють в поліклініках області, надаючи кваліфіковану медичну допомогу. Відповідно, зменшується розпал інфекційних захворювань на території.

В 1944 р. після звільнення Вінниці від фашистських окупантів медична школа знову запрацювала після чотирьохрічної перерви. За роки війни було знищено нормативні документи медичної школи, не було навчальних посібників, не доставало медичних інструментів та приладдя. Поступово почалося відновлення процесу навчання, формування педагогічного колективу.

ВМК ім. акад. Д. К. Заболотного

В 1954 р. медична школа перейменована у Вінницьке медичне училище.

В 1964 р. в училищі навчається вже близько тисячі студентів на денному стаціонарі та сотні – на вечірньому та заочному відділеннях. В цьому ж році училище отримує приміщення під навчальні корпуси у власність.

В 1966 р. медичному училищу присвоюється ім’я академіка Д. К. Заболотного, знаменитого ученого-епідеміолога.

З роками охочих вчитися в училищі зростає і вже в 1969 р. кількість сягає більше тисячі студентів.

В 1972 р. училище отримує гуртожиток на двісті студентських місць. Навчання проводиться в дві зміни. Бракує достатньо приміщень для навчального процесу, тому керівництво училища шукає фінансування для будівництва нового корпусу.

В 1981 р. училищу відводиться земля для будівництва навчального корпусу.

З 1984 р. директором училища стає Володимир Семенович Тарасюк. За роки його керування училище збільшує обсяги своєї матеріально-технічної бази, удосконалює процес навчання. Неодноразово колектив закладу відмічається нагородами та відзнаками за свою професійну почесну справу.

В 1985 р. починається будівництво нового власного навчального корпусу по вулиці Пирогова, яке завершиться через два роки зведенням будівлі місткістю на дев’ятсот шістдесят студентів. Щороку випускається по півтисячі спеціалістів.

В 1990 р. відкрито новий гуртожиток на шістсот вісімдесят місць.

В 1994 р. навчальний заклад було акредитовано і він отримує назву Вінницький медичний коледж ім. академіка Д. К. Заболотного. В цьому ж році при коледжі розпочинає роботу перший у Вінницькій області медико-біологічний ліцей, куди приймаються учні міста Вінниця та області, які відмінно та добре закінчили дев’ятирічну школу.

Вінницький медичний коледж імені академіка Д. К. Заболотного, ВМК ім. акад. Д. К. Заболотного

В вересні 1997 р. відкривається у ВМК ще один напрям підготовки фахівців-бакалаврів за спеціальністю Помічник лікаря. Випускники цього відділення по завершенню навчання отримують звання лейтенанта медичної служби та працюють у військових частинах Збройних Сил України.

В 2005 р. за результатами проведеного рейтингу серед найкращих підприємств України в номінації «Освіта» стає Вінницький медичний коледж       ім. академіка Д. К. Заболотного.

Матеріально-технічна база ВМК ім. Д. К. Заболотного

Сучасний ВМК має два корпуси для навчання, два гуртожитки, спортивні зали, тенісні зали, їдальні, дискоклуб, підлітковий клуб з різноманітними гуртками, музеї коледжу. Практичне навчання студентів відбувається в спеціальних кімнатах для навчання медичних закладів міста, в тренажерних залах, лабораторіях. В технічному центрі коледжу готуються фільми, які допомагають студентам-медикам краще засвоювати практичні навики, та друкуються науково-методичні посібники, газети, журнали.

В усі роки життєдіяльності медичного коледжу студенти активно займалися і продовжують займатися художньою самодіяльністю, технічною творчістю, спортивними змаганнями. На території коледжу часто проводяться науково-медичні конференції.

Процес навчання в ВМК ім. Д. К. Заболотного на сьогодні забезпечують сотні висококваліфікованих викладачів, серед яких і викладачі з різними науковими ступенями.

Керує ВМК Іван Юрійович Андрієвський, кандидат медичних наук.

Вінницький медичний коледж імені академіка Д. К. Заболотного

Напрямки навчання у Вінницькому медичному коледжі імені академіка Д. К. Заболотного

Вінницький медичний коледж ім. академіка Д. К. Заболотного готує медичних спеціалістів за такими напрямками:

- Сестринська справа;

- Лікувальна справа;

- Акушерська справа;

- Лабораторна діагностика;

- Стоматологія ортопедична;

- Фармація.

Вінницький медичний коледж ім. академіка Д. К. Заболотного  за свій майже столітній вік підготував для галузі охорони здоров’я більше ніж тридцять тисяч кваліфікованих спеціалістів – медиків, серед яких вчені, працівники медицини керівного рангу, заслужені лікарі, медсестри та інші.

На сьогодні ВМК співпрацює з вищими закладами з Польщі та Канади.

Отже, ВМК ім. Д. К. Заболотного – це сучасний заклад освіти, який завжди крокує вперед, формує високоспеціалізованих фахівців з різних напрямків навчання.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!