Роздрукувати сторінку

Охтирський коледж Сумського національного аграрного університету, ОК СНАУ

« Назад

23.06.2015 20:30

Охтирський коледж – навчальний заклад, який є структурним підрозділомСумського національного аграрного університету.

ОК-СНАУ

Контакти ОК СНАУ

Адреса: вул. Фрунзе, 46, м. Охтирка, Сумська область.

Телефон: (05446) 2-20-66.

Електронна пошта: оhteh@sm.ukrtel.net.

Сайт: ocsnau.okht.net.

Охтирський-коледж-Сумського-національного-аграрного-університету

Історія Охтирського коледжу Сумського національного аграрного університету

Охтирський коледж СНАУ розташований в живописному куточку Слобожанщини в одному з районних центрів на Сумщині. Його історія наповнена цікавими та видатними подіями. Він вважається одним з найдавніших навчальних закладів.

Історія коледжу починається тоді, коли на честь 25-річчя царювання Олександра ІІ було відкрите Охтирське ремісниче училище.

Навчали в ремісничому училищі ремеслу, яке булопотрібне для задоволення потреб сільського господарства та ремісничих артілей.

Ст. Охтирка в 20 столітті стала провідним центром, тому потребувала висококваліфікованих працівників. Таким чино, за потребою і створювалися ремісничі училища.

В училищі також існувала церква, це була оригінальна споруда, яку побудували в 20 столітті. Після революції церква була закрита і на початку 30-рр. ХХ ст. знищена. До наших часів зберігається фрагмент сходів, який виступає із теперішньої огорожі коледжу.

В 1955 році збудували гуртожиток на місці церкви, а поруч з ним і навчальний корпус.

Зараз на місці церкви хочуть створити капличку для вшанування пам’яті історичного минулого.

У зв’язку з війною навчання здійснюється ускладнено. Проте все одно навчальний заклад функціонував, навіть не змінюючи назви. Продовжував готувати професійних спеціалістів, робітників та майстрів. В цей час з технікуму випускається велика кількість обдарованої а талановитої молоді.

У зв’язую зі війною, технікум виготовляв снаряди та ремонтував військову техніки.

Але 1 вересня, як завжди, починався навчальний процес. Проте, коли Охтирку було окуповано, в технікумі ремонтували вже німецьку техніку.

Пройшло багато часу, і вже в 1944 році замість ремісничого технікуму було засновано Охтирський технікум механізації сільського господарства. В технікумі починається плідна підготовка майбутніх фахівці, які з часом будуть працювати на виробництвах в ст. Охтирка.

Із швидким розвитком сільського господарства, суспільство потребувало фахівці-електриків. Таким чином в технікумі відривається нове відділення «Електрифікація сільського господарства».

З цього моменту технікуму було надано назву – Охтирський технікум механізації та електрифікації сільського господарства.

За спеціальністю «Механізація сільського господарства» з 1960 рокупочинають готуватися висококваліфіковані кадри.

З 1970 року на відділені відкривається ще одна спеціальність «Керівні кадри», проте проіснувала вона не довго – 8 років. Але все одно велика кількість випускників й досі займають керівні посади, здобувши таку кваліфікацію.

У 1992 році створюється нове відділення «Експлуатація обладнання і систем газопостачання». Відкриття відділу було дуже доречним, адже в цій місцевості великі запаси нафти.

У 2001 р. було відкрито третє відділення – «Економіка підприємництва».

Для історії технікуму в 2008 році був встановлений трактор, як пам’ятка технікуму, який розташовується між гуртожитком та навчальним корпусом.

В умовах незалежної України проводиться реорганізація освітньої діяльності. Колишні середні спеціальні навчальні заклади по підготовці молодших спеціалістів вливаються у склад університетів, Охтирський технікум не був винятком. Вже з 2003 року технікум стає структурною одиницею Сумського національного аграрного університету.

На сьогоднішній день директором є Домашенко Володимир Вікторович.

Зараз Охтирський коледж СНАУвідважно дивиться у майбутнє. За весь період з навчального закладу випустилося близько 13 тисяч випускників, які мають високу кваліфікацію та займають керівні посади на підприємствах нашої країн.

Охтирський-коледж-Сумського-національного-аграрного-університету ОК-СНАУ

Структурні підрозділи Охтирського коледжу Сумського національного аграрного університету

Охтирський коледж має два відділення денне та заочне.

Матеріально-технічна база є дуже потужною та розвинутою. До неї входять: навчальні кабінети, лабораторії, гуртожиток, їдальня, спортивна зла, спортивний майданчик, містечко для занять юнаків з дисципліни "Захист Вітчизни" та музей історії коледжу.

Комп’ютерні класи обладнані сучасними комп’ютерами з вільним доступом до мережі Інтернет. Студенти мають можливість використовувати їх під час навчального процесу.

Центром навчального процесу завжди є бібліотека. В бібліотеці представлена велика кількість наукової, методичної літератури. Наявні необхідні посібники та періодичні видання. Для написання дослідницьких робіт студенти використовують сучасну базу, в яку занесена вся література в електронному вигляді.

Спеціальності ОК СНАУ

Коледж проводить підготовку фахівців за такими спеціальностями:

1. Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва.

Здобуття кваліфікації технік-механік. Ця кваліфікація є одною з потрібних професій, яка ніколи не стане не потрібною на ринку праці. За весь час на цій спеціальності навчалася найбільша кількість студентів.

Спеціалісти після закінчення коледжу мають змогу продовжити здобувати вищу освіти в ВНЗ.

Здобувши кваліфікацію технік-механік, спеціаліст може займати такі посади: керуючий дільницею, механік виробництва, механік цеху, налагоджувальник сільськогосподарських машин і тракторів, слюсар з ремонту автомобілів, інспектор з охорони праці.

2. Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання.

По закінченню спеціальності, спеціалісти можуть здобути такі посади: керівник котельні, диспетчер газового господарства, слюсар з експлуатації та ремонту газового обладнання,завідувач майстерні, майстер з експлуатації з експлуатації газових об’єктів;

3. Економіка підприємства.

Економіст – спеціаліст, який проводить моніторинг фінансово-господарської діяльності, досліджує схеми економічних дій на майбутнє, щоб зекономити і сповільнити витрати, виявити запаси, будувати грамотну економічну політику розвитку.

Економіст є одним з найбільш значущих фахівців на підприємстві, в організації. Жодне підприємство не можефункціонувати без бізнес-плану. Саме цей співробітник робить все можливе для правильної діяльності підприємства.

Охтирський-коледж-Сумського-національного-аграрного-університету, ОК-СНАУ

Тому, ОК СНАУ один з потрібних і важливих коледжів в нашій країні, який готує досвідчених фахівців в економічній, аграрній та сільськогосподарській сферах.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!