Роздрукувати сторінку

Сумський державний університет, СДУ

« Назад

Сумський державний університет (СДУ) — вищий навчальний заклад в Україні.

Сумський-державний-університет

Контакти СДУ

Адреса: вул. Римського-Корсакова, буд. 2, м. Суми, 40007, Україна.

Телефон: (0542) 68-77-55.

Електронна пошта: secretary@pk.sumdu.edu.ua.

Сайт: http://www.sumdu.edu.ua.

СДУ

Історія Сумського державного університету

Свою історію Сумський державний університет відлічує з 1948 року, коли в місті Суми було створено навчально-консультаційний пункт Московського інституту металопромисловості (м. Москва). З 1966 року СДУ починає функціонувати як Харківський політехнічного інституту.

З 1990 року веде свою діяльність при фізико-технологічному інституті. Указом Міністерства освіти України № 318 від 26 серпня 1993 року на базі інституту був створений Сумський державний університет, розміщений в місті Суми. Університет сформований за класичним типом і має четвертий рівень акредитації.

Сумський-державний-університет, СДУ

Структура Сумського державного університету (СДУ)

В структуру університету входять: Шосткинский і Конотопський інститути, Сумський машинобудівний і Шосткинский хіміко-технологічний коледжі, Конотопський політехнічний технікум, учбово-консультаційні пункти в Сумській, Полтавській, Чернігівській і Вінницькій областях. На промислових підприємствах, в організаціях, банках відкриті більше 20 філій кафедр університету.

На базі військового інституту артилерії проводиться військова підготовка офіцерів запасу з числа студентів. Рівень інформатизації : 20 комп'ютерних класів, 600 комп'ютерів.

У університеті на різних формах навчання пройшли підготовку 10 000 чоловік. Учбовий процес забезпечують більше 2 000 співробітників, у тому числі 500 викладачів, з них 250 кандидатів наук, доцентів, 50 професорів, докторів наук.

У університеті діє 10 наукових шкіл. СДУ має тісні наукові і освітні зв'язки з десятками університетів по всьому світу. Видатні учені університету є дійсними членами міжнародних академій, доцентами, нагороджені міжнародними грантами, Молоді учені і талановиті студенти отримують стипендії Президента України, Кабінету Міністрів України, місцевої влади.

У СДУ діють чотири спеціалізованих учених ради: одна докторська і дві кандидатські. У 2000-2001 роках захищені 4 докторських і 32 кандидатських дисертації.

Гідний рівень навчання в університеті підтверджується підсумками участі студентів у Всеукраїнських студентських олімпіадах. У 2000-2001 році в олімпіадах різного рівня студенти СДУ зайняли 27 призових місць, що є одним з найбільш високих показників серед усіх ВНЗ України.

Сумський-державний-університет СДУ

Кампуси і корпуси СДУ

Вся структура університету має 46 корпусів, в тому числі:

- 21 науково-лабораторний корпус загальною площею більше 180 000 м2 (у велику частину корпусів на прилеглій території планується провести Інтернет за допомогою технології Wi - Fi), для навчання студентів оснащені 151 комп'ютерний клас з доступом до Інтернету, віртуальними тренажерами і ліцензійними пакетами програмного забезпечення (2210 учбових комп'ютерів);

- 48 мультимедійних лекційних аудиторій, лабораторій з більше 3 500 одиниць технічних засобів навчання;

- 11 власних гуртожитків;

- 1 їдальня в окремому корпусі, крім того, у більшості корпусів функціонують кафетерії і буфети;

- 1 окремий корпус бібліотечно-інформаційного центру з читальними залами (в т. ч. електронними з доступом до платних баз електронних документів Ліга-закон, дисертації Росії, Леонорм-Інформ, EBSCO host, CUL Online, HINARI, Grebennikon, Eastview і ін.), музеєм, видавництвом і друкарнею;

- 4 окремих спортивних комплексу(у тому числі басейн, лижна база). Крім того при учбово-лабораторних корпусах функціонують окремі спортивні і тренажерні зали, тир, на території університету оснащені спортивні майданчики, стадіони і корт; 8 корпусів-майстерень;

- минулого року університет відкрив власний заміський спортивно-оздоровчий табір.

Матеріально-технічна-база Сумського державного університету

В Сумському державному університеті діє навчальна бібліотека. Вся система бібліотечної інформації містить близько 3 мільйонів примірників як в друкованому вигляді, так і електронному, бібліотека забезпечує повний доступ до найвидатніших електронних баз даних світу. Бібліотека університету - призовий переможець українського конкурсу «Бібліотечні змагання Року». Сховище СДУ займає 2-ю позицію в Україні серед академічних і дослідницьких установ у світі.

Науковий журнал публікації університету «Нано і електронна фізика», який публікується за допомогою бази даних «Scopus».

Університет має потужну обчислювальну і телекомунікаційну системи, які складається з 2,500 комп'ютерів, обчислювальної техніки і близько 90 комп'ютерних лабораторій.

Встановлені зв'язки з ЮНЕСКО на інформаційному ресурсі і освітніх центрах Microsoft, Cisco, PortaOne, Delcam, Netcracker, 1С і інші компанії співпрацюють з СДУ.

При СДУ створено медичний інститут, який акредитований за найвищим в Україні IV рівнем. Здійснює підготовку фахівців за спеціальностями «Лікувальна справа», «Медично-профілактична справа» і «Стоматологія».

Міжнародні зв’язки СДУ

Сумський державний університет реалізовує ідею європейських університетів, але із створенням власної моделі технологій, досліджень та якості освіти, орієнтація на інновації, сильні демократичні традиції, академічні свободи.

Університет на сьогоднішній день обслуговує близько 1400 іноземних студентів з більш ніж 50 країн Європи, Близького Сходу, Південно-Східної Азії, Африці, Австралії та Північній Америці. Підготовчого відділення СДУ пропонує курси російської та української мови, щоб допомогти іноземним студентам досягти успіху. Більше того, такі спеціальності, як медицина, комп'ютерні науки та менеджмент викладаються англійською мовою.

СДУ розширює географію і напрямки своєї міжнародної мережі. Університет співпрацює з більш ніж 200 партнерами з США, Великобританії, Німеччини, Австрії, Франції, Бельгії, Швеції, Польщі, Литви, Болгарії, Чехії, Словаччини, Румунії, Японії, Південної Кореї, Китаю, Російської Федерації та інших країн світу.

Сумський державний університет є надійним членом Міжнародної Асоціації університетів, Європейської асоціації університетів, Євразійської Асоціації університетів, Асоціації економічних університетів Південно-Східної Європи і Чорноморського регіону, Міжнародна асоціація студентів економічних і комерційних наук та інших міжнародних організацій. Університет є активним учасником Болонського процесу. Він підписав велику хартію університетів.

Наукові та дослідницькі групи СДУ беруть участь у міжнародних програмах і проектах ЄС (Темпус, Еразмус Мундус, "молодь в дії"), програми розвитку Організації Об'єднаних Націй, Світового банку, програм, грантових проектів приватних фондів, двосторонніх науково-дослідних проектів та ін. За останні 5 років обсяг науково-дослідної роботи в рамках міжнародних грантових проектів збільшилася приблизно в 20 разів. В даний час СДУ реалізовує більш ніж в 30 міжнародних грантових проектів.

Студенти СДУ активно беруть участь у різних міжнародних програмах академічної мобільності: довготермінового та короткотермінового навчання, стажування та розміщення програм у таких країнах, як США, Німеччина, Польща, Бельгія, Болгарія та інші. Аспіранти, науково-педагогічні працівники беруть участь у дослідницьких програмах і стажуваннях в рамках різних міжнародних стипендіальних і дослідницьких грантових програм.

СДУ-1

Позакласна діяльність в СДУ

В університеті є змога займатися одним з 36 видів спорту і діє 75 спортивних груп. Понад 60 студентів – рекордсмени і займають призові місця на Олімпійських Іграх, Світових і Європейських чемпіонатах.

Три студенти СДУ були членами Української збірної країни в XXX Олімпійських Іграх влітку, які проходили в Лондон; і шість студентів СДУ брали участь в XXII Олімпійських Іграх взимку, які проходили в Сочі. Вони були нагороджені золотими медалями у такому виді спорту як біатлону, і бронзовими медалями у боксі і спринт біатлоні.

У 27-ій світовій університетські олімпіаді Дмитро Різунов виграв золото в індивідуальній категорії, бронзу в змішаному реле як член Української збірної країни.

Згідно з результатами Студентських Ігор і Чемпіонатами України, СДУ знаходиться на 3 місці серед установ вищої освіти, також займає високу позицію серед усіх університетів в Україні.

Спеціальності та вартість навчання Сумського державного університету

За станом на 1 серпня 2002 року в університеті на восьми факультетах функціонувало 48 кафедр з 26 напрямками підготовки, серед них:

- машинобудування – 7500 тисяч гривень;

- енергетика – 7500 тисяч гривень;

- право – 11500 тисяч гривень;

- філологія – 11000 тисяч гривень;

- менеджмент – 9000 тисяч гривень;

- медицина – 17200 тисяч гривень;

- електротехніка – 7500 тисяч гривень;

- будівництво – 7500 тисяч гривень;

- комп'ютерна інженерія – 7500 тисяч гривень;

- енергетичний менеджмент – 7500 тисяч гривень;

- економіка – 9000 тисяч гривень.

Університет здійснює підготовку за чотирма кваліфікаційними рівнями: молодший фахівець, бакалавр, фахівець, магістр.

Тому, СДУ- це навчальний цент освіти, де проводить навчання за різними напрямками, кожному студенту знайдеться та спеціальність, яка йому до вподоби.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!