Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Рівненської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Рівненської області \ ЗВО (ВНЗ) Рівненської області та їх рейтинг \ 14. Березнівський лісотехнічний коледж Національного університету водного господарства та природокористування, БЛК НУВГП

Березнівський лісотехнічний коледж Національного університету водного господарства та природокористування, БЛК НУВГП

« Назад

Березнівський лісотехнічний коледж НУВГП почав свою освітню працю на підставі розпорядження Міністерства лісового господарства України №238 від 26.07.1967 р. як середній професійний учбовий заклад для формування спеціалістів лісового господарства.

Березнівський лісотехнічний коледж Національного університету водного господарства та природокористування, БЛК НУВГП

4 вересня 1967 року педколектив у складі директора Новосада М.М., замісника директора з учбової роботи Кирика П.У., вчителів Новосад Н.Т., Кирик О.П. почав учбово-виховний процес. За студентські лави сіли 120 хлопців та дівчат з різноманітних куточків Західної України.

В 1969 році здійснився перший випуск юних спеціалістів. Дипломи техніків-плановиків і бухгалтерів одержали 56 студентів-випускників.

З 1968 року почалося спорудження студентського містечка на території 10 га. До 1974 року були зведені студентська їдальня, учбова будівля на 600 чоловік, 2 гуртожитки, дитячий садок, 3 будівлі для викладачів і співробітників, спортивна структура «Лісотехнік», котельня, водонапірна башта. В 70-80 роки ХХ ст. становлення лісного технікуму продовжувалася. На його площі виникли будівлі лісної школи, деревообробне і слюсарне приміщення, гуртожиток №3, 3 будівлі для викладачів і співробітників, відбулася закладка дендрологічного парку на території 30 га.

З ціллю одержання студентами вищого освітньо-спеціалізованого рівня у суміжних ВНЗ за зменшеним терміном навчання заклад (розпорядження Міністерства лісового господарства України №213 від 29.12.1990 р.) було перейменовано в коледж.

З 1997 року відбулося формування бакалаврів за кваліфікацією "Лісове господарство". Протягом 10 років було сформовано 268 бакалаврів лісового господарства, які розпочали здобуття освіти за освітньо-спеціалізованими програмами формування фахівців і магістрів у вищих навчальних установах ІІІ-IV рівнів спеціалізації.

З ціллю формування спеціалістів для мисливського господарства, підприємств і установ, які займаються озелененням населених територій, в 2006 році були створені нові кваліфікації; "Мисливське господарство", "Зелене будівництво і садово-паркове господарство".

БЛК НУВГП

За період становлення Березнівського лісотехнічного коледжу Національного університету водного господарства та природокористування сформовано понад 12 тис. техніків і бакалаврів лісового господарства, бухгалтерів, техніків-плановиків, мисливствознавців, спеціалістів садово-паркового господарства, велика кількість яких діє в структурі лісового господарства не лише України, а й в державах близького закордону.

З ціллю популяризації учбового закладу київською студією "Центрнаучфільм" були змонтовані два документальні кольорові фільми під іменами "Буду лісоводом" (1976 р.) і "Служити лісу" (1990 р.), а також відзнято фільм "Як стати лісівником"(2005 р.)

Березнівський лісовий коледж - вища учбова установа I-II рівнів спеціалізації.

Загальна інформація

Березнівський лісовий коледж - це вищий навчальний заклад, який готує фахівців для лісової сфери за напрямками:

- Лісове господарство.

- Мисливське господарство.

- Зелене будівництво і садово-паркове господарство.

- Бухгалтерський облік.

На денній і заочній формах навчання отримують професійні знання більше ніж 800 студентів, які здобувають освіту за кошти фінансування з держбюджету і за рахунок фізичних та юридичних осіб.

Матеріально-технічна структура

На теперішній час коледж - це студентське містечко територією 40 га, на площі якого розташовано 3 учбових будівлі, 3 гуртожитки, студентська їдальня, слюсарне і деревообробне приміщення, машинно-тракторний парк, тепличне господарство, спорткомплекс "Лісотехнік", дендрологічний парк загальнодержавного відношення.

Для здійснення теоретичних, лабораторно-практичних занять, учбових практик, що вимагають високоспеціалізованих будівель, в закладі облаштовано 45 учбових аудиторій, поміж яких 8 аудиторій, 30 класів, 2 лекційних зали, 5 комп'ютерних кабінетів, учбова бухгалтерія.

У Березнівському лісотехнічному коледжі Національного університету водного господарства та природокористування сформовані гарні житлово-побутові умови, організовано цікавий відпочинок та вільний час для студентської молоді. До їх можливостей 3 упорядкованих гуртожитки на 520 чоловік, кафетерій "Лісова пісня", кімнати відпочинку в гуртожитках, медичний пункт, танцмайданчик, актовий і спортивний зали, класи  для занять гуртків художньої творчості та спортивних гуртків.

Комплектація навчального процесу Березнівського лісотехнічного коледжу НУВГП

Освітній процес формують 73 педпрацівники, поміж яких 5 кандидатів наук, 39 вчителів вищої кваліфікації, 10 вчителів-методистів, 5 юних фахівців здобувають освіту в аспірантурі.

В учбовому процесі творчо застосовуються інноваційні освітні технології, використання яких без потрібного технічного забезпечення неможливо. А для цього заклад володіє 100 комп'ютерами, 10 ноутбуками, 11 мультимедійними проекторами, 1 інтерактивною дошкою, 2 графопроекторами, 6 телевізорами з вбудованим DVD, 2 цифровими відеокамерами. П'ять комп'ютерних аудиторій, розрахованих на 72 робочих місця, об'єднані в спільну локальну сітку і мають вихід в Internet.

Контакти з ВУЗами вищих рангів кваліфікації

БЛК проводить формування молодших спеціалістів за такими кваліфікаціями:

- Аграрне господарство і лісництво;

- Економіка та підприємництво.

Березнівський лісотехнічний коледж Національного університету водного господарства та природокористування, БЛК НУВГП

Популярність учбового закладу у студентів зумовлена такими особливостями.

По-перше, внаслідок із збільшеною потребою суспільства в біоресурсах збільшується і потреба у фахівцях, без яких не існує раціональне природокористування. На сьогоднішній час лісистість України нараховує 15,7 % з плануванням збільшення до науково обґрунтованих потреб 20 %. Отже, праці по формуванню мільйонів гектарів насаджень вистачить на декілька поколінь. До того ж заробітна плата в лісовому господарстві одна  з найвищих в поліському куточку і нараховує в середньому 3,5 тис. грн. Надійне робоче місце: 70 % минулорічних студентів денної форми навчання отримали адресні направлення на роботу і 30  % знайшли роботу за персональним вибором. У порівнянні із іншими спеціалістами в лісівників є перспективи із створенням індивідуального житла і матеріальним забезпеченням сім’ї.

По-друге – якість професійного становлення в закладі. Три чверті студентів випускних курсів складають державний спеціалізований екзамен на «4» і «5». Практика засвідчує, що навіть учні, які прибувають до закладу із низькою загальноосвітньою підготовкою, вже наприкінці першого курсу стають однаковими в знаннях, а по спеціальних дисциплінах подальшої спеціальності частина виходить на рівень лідерів. Підґрунтя цьому - учбова база, педагогічні кадри і рівень освітньої роботи.

Отже, Березнівський лісотехнічний коледж НУВГП має всі перспективи  для здійснення високоякісного освітнього процесу.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!