Роздрукувати сторінку

Комсомольський політехнічний технікум, КПТ

« Назад

Комсомольський політехнічний технікум - це єдиний вищий учбовий заклад I рівня кваліфікації в місті, покликаний задовольняти необхідність у молодших фахівцях певного напрямку як основних організацій, так і регіону в цілому. Основне підприємство закладу - ВАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат". Між комбінатом і учбовим закладом створений тісний взаємозв'язок. Студенти здійснюють виробничу практику у функціональних відділеннях комбінату, випускники збільшують ряди працівників.

Комсомольський політехнічний технікум, КПТ

КПТ «Комсомольський політехнічний технікум» є одним з небагатьох середніх професійних учбових закладів Полтавської області орієнтований на формування спеціалістів середньої ланки.

Історія Комсомольського політехнічного технікуму

Історія технікуму почалася в 1967 році, коли в молодому селищі на Дніпрі, в 1961 році стала ударною комсомольською будовою, був створений вечірній філіал Криворізького технікуму рудникової автоматики. І в той період керував установою Бонь Іван Васильович. Відповідно до розпорядження Міністерства чорної металургії СРСР від 06.06. 1967 року за № 213 сформовано Кременчуцький гірничий технікум.

1968 рік був визначним у житті учбового закладу. Були прийняті перші студенти на очну форму навчання на кваліфікації "Промислове і цивільне будівництво", "Гірниче електроустаткування", "Збагачення руд". Перша педагогічна рада відбулася 24 серпня 1968 року, на якій були присутні 24 викладача. Керував колективом Кременчуцького гірничого технікуму Василь Никанорович Булл.

У 1970-1971 роках було збудовано учбове 3-поверхове приміщення з актовим та спортивним залами, освітньо-виробничими майстернями. В цей же період віддано в експлуатацію гуртожиток на 515 чоловік, а в 1974 році - другий студентський гуртожиток на 450 чоловік. Плідний вклад у становлення матеріально-технічної структури внесли керівники закладу В. Н. Булла, Черкасов В. А.

У 1976 році розпочато, а в 1984 році завершено спорудження дев'ятиповерхового учбово-лабораторного та адміністративного приміщення. Побудоване також господарсько-побутове приміщення, в якому розташовані: спортивні зали, актовий зал, Будинок культури, бібліотека з книгосховищем на 99500 посібників, читальний зал.

КПТ

КПТ на даний час

Сьогодні технікум – це найбільший багатопрофільний навчальний заклад Полтавського регіону, в якому проходять підготовку більш ніж 1000 студентів, яку здійснюють 64 викладача, з них два Заслужених вчителя, 7 почесних працівників, 1 володар медалі ордена «За заслуги перед Батьківщиною» 2 ступеня, 6 відмінників народної освіти.

До початку ХХІ століття колектив викладачів представляв собою здібний союз професіоналів.

Звичайно гордість технікуму – це його випускники.

За даними відділу кадрів КПТ, в кінці дев'яностих років кожен третій начальник відділу або цеху був випускником Комсомольського політехнічного технікуму.

Діяльність технікуму визнана у системі професійної освіти краю і країни, високу оцінку професійних і особистих якостей випускників дають підприємства, на яких вони зараз працюють. В останні роки 100% випускників технічних спеціальностей працевлаштовані в результаті укладених довгострокових договорів з керівниками провідних підприємств краю.

Комсомольський політехнічний технікум, КПТ

Матеріально-технічна структура Комсомольського політехнічного технікуму

Матеріальна база закладу охоплює 27 навчальних аудиторій і 13 лабораторій, 5 комп'ютерних залів, 2 спортзали, музей, бібліотеку з багатим книжковим фондом, музичну лабораторію, друкарський центр. У 2009 році в закладі обладнана нова лабораторія «Програмування для автоматизованого устаткування Simens», що дозволить вести формування спеціалістів для діяльності на верстатах з числовим програмним управлінням. Учбово-виробничі майстерні промислового типу мають 3 виробничих ділянки - токарний, зварювальний, слюсарний, оснащені сучасним промисловим обладнанням.

Випускники технікуму можуть одержати вищу освіту за прискореними програмами у вищих учбових закладах краю.

Комсомольський політехнічний технікум

Спеціальності КПТ

- Економіка підприємства;

Спеціалізація: молодший фахівець, економіст з планування.

Тривалість освіти: 2 роки 10 місяців на базі основної загальної середньої освіти.

Молодший фахівець з економіки підприємства на первинних посадах індивідуально здійснює переважно стереотипні завдання за утвердженими алгоритмами, здійснює економічні розрахунки, збирає, систематизує, накопичує первинну інформацію як для здійснення закріплених за ним посадових обов’язків, так і для потреб функціонального відділення, де він працює.

Після завершення закладу студенти можуть здобувати освіту у ВНЗ ІІІ-ІУ рангу в кваліфікації з другого або з третього курсу для одержання спеціалізації – бакалавр, спеціаліст, магістр.

- «Відкрита розробка корисних копалин»

Спеціалізація: молодший фахівець,технік-технолог гірничий.

Тривалість освіти: 3 роки 10 місяців на базі основної загальної середньої освіти;

Робітничі кваліфікації:

- машиніст бурового верстата 2 -3 розряду;

- машиніст екскаватора 2 -3 розряду

- «Спорудження та використання будівель і споруд»

Спеціалізація: молодший фахівець,технік-будівельник.

Тривалість освіти: 3 роки 10 місяців на базі основної загальної середньої освіти.

Технік-будівельник готується для виробничо-технологічної роботи в будівельних установах і відділеннях на посадах майстра, виробника робіт та ін., що потребують середньої спеціальної освіти.

Повинен вміти:

1. Формувати виробництво будівельно-монтажних робіт згідно з проектом виробництва робіт, робочих креслень, потреб законодавчих документів і термінів здачі об'єкту.

2. Здійснювати роботу майстра з приймання і складування матеріалів, конструкцій, раціонального застосування будівельних машин, транспортних засобів, розстановки і видачі завдань бригадам і ланкам.

3. Контролювати послідовність діяльності, усуваючи порушення технології і забезпечуючи якість будівельно-монтажних робіт.

4. Контролювати додержання вимог з охорони праці, протипожежної безпеки, захисту навчколишнього середовища.

5. Користуватися покажчиком держстандартів, СНіПами та іншою законодавчою документацією.

Отже, Комсомольський політехнічний технікум – це заклад освіти, який радо вітає нових вступників у своїх лавах.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!