Роздрукувати сторінку

Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв, МФ КНУКіМ

« Назад

Миколаївський філіал, як підрозділ культурно – навчальної діяльності Київського державного інституту культури, розпочав своє становлення в 1971 році. Освіта відбувалась за двома кваліфікаціями: бібліотечна справа і культурно - просвітницька робота. Були створені підрозділи культурно - навчальної діяльності, хорового диригування, бібліотекознавства. Пізніше ці кафедри стали базою 3 - х підрозділів з напрямами формування спеціалістів музичного мистецтва, бібліотекознавства та соціокультурної праці.

Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв, МФ КНУКіМ

Загальна інформація про Миколаївську філію Київського національного університету культури і мистецтв

З 1 лютого 1999 року МФ КНУКіМ діє як функціональне відділення у структурі Київського національного університету культури i мистецтв (керівник – Народний артист України, доктор педагогічних наук, професор М. М. Поплавський), що направляє проведення наукової, освітньої і креативної діяльності філії на університетському рівні.

У 1975 році підрозділ надав освіту 189 перших спеціалістам, а на даний час їх кількість збільшилась до трьох тисяч. Велика кількість робітників сфери культури Миколаївської, Херсонської, Одеської, Кіровоградської, Черкаської областей, Автономної Республіки Крим – студенти підрозділу КНУКіМ.

Головним напрямком роботи учбово – наукової установи є формування спеціалістів соціально – культурної галузі. На даний час у МФ КНУКІМ стаціонарною і заочною формами навчання об’єднані приблизно 2000 студентів за кваліфікаціями «Культура» і «Мистецтво» із таких напрямків - “Документознавство та інформаційна робота”, “Книгознавство. Бібліотекознавство”, “Менеджмент соціально–культурної галузі”, “Організація культурно–дозвіллєвої роботи”, “Музична творчість”, “Хореографія”, “Дизайн”.

МФ КНУКіМ

Педагоги і студенти Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв

Педагогами і студентами підрозділу здійснюються наукові дослідження у сфері культури, мистецтва та народної творчості широконаціонального населення Півдня України за планом діючої комплексної науково – дослідної проблеми: "Духовна культура Півдня України. Традиції. Теперішній час". За участю науковців підрозділу була створена "Програма відродження духовності, української та інших національних культур у Миколаївській області", здійснено соціологічне опитування "Народна художня культура Миколаївщини: історичні передумови та модерні питання становлення". Визначні спеціалісти підрозділу брали опосередковану участь у діяльності над державною програмою "Культура. Просвітництво. Вільний час", яка поєднала зусилля науковців, практиків національно – культурних організацій на пошук високоефективних шляхів формування української культури та культур національних меншин.

Плідно поширюється художньо–креативна робота підрозділу. Народний хоровий склад кафедри Музичного виконавства (керівник проф. Шпачинський О.А.), багаторазовий призер Загальноукраїнських фестивалів хорових колективів ім. М. Леонтовича та ім. П. Демуцького і є одним із найкращих хорів в Україні. Призером світових і загальноукраїнських конкурсів також став дещо молодий склад народного танцю „Миколаїв – Трицвіт” (директори Мерлянов М.В. та Мерлянова О.А.), який у 2002 році одержав почесний ранг народного і багаторазово здобував перемогу у Світових конкурсах і фестивалях. Добре знана на Україні активна праця молодіжного театру “Стук”, команди КВК “Баламутки” та інших креативних груп студентів.

На даний час у Миколаївському філіалі діють 5 докторів наук і професорів, 46 кандидатів наук і доцентів, 4 заслужених науковців мистецтв України, 6 заслужених співробітників культури України, а також заслужений художник України, заслужений тренер України, заслужений дослідник України. Поміж них доктор наук професор Рой Є.Є., заслужені діячі мистецтв України Приходько О.К., Єнтіс Л.С., заслужені робітники культури України Іванов О.К., Федотова Н.В., Шпачинський О.А., Мерлянов М.В., заслужений художник України Макушин Ю.А. та ін.

Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв, МФ КНУКіМ

Матеріально-технічна структура МФ КНУКіМ

Матеріальна структура підрозділу надає змогу забезпечити високопрофесійний учбовий процес. Відділення володіє трьома учбовими приміщенням та трьома модерними учбовими аудиторіями. Сформовано п’ять аудиторій комп’ютерної техніки з локальною комп’ютерною сіткою та Інтернет–технологіями. При кожному підрозділі функціонують спеціалізовані учбові аудиторії. Для студентів дизайну, образотворчої і декоративно-ужиткової спеціалізації сформовані креативно-виробничі майстерні та художні студії. Робота музичних кафедр цілком забезпечена спеціалізованими кабінетами, музичними устаткуваннями і технічними обладнаннями. Бібліотека підрозділу нараховує приблизно 90 тис. екземплярів наукової, учбової і мистецтвознавчої літератури.

Відділення має широку інфраструктуру організації творчості і вільного часу. Студенти мають змогу виявляти індивідуальні креативні прагнення у художньо–мистецьких секціях, приймати участь у креативних проектах, відвідувати спортивні гуртки тощо. До можливостей студентів два гуртожитки, які дають можливість забезпечити комфортабельним житлом усіх студентів.

Миколаївська філія КНУКіМ є модерним вищим навчальним закладом, який з упевненістю обіймає визначне місце на ринку навчальних послуг серед ВУЗів соціально – культурної галузі, має своє незвичне обличчя, чудову репутацію, гарні традиції та творчі здобутки

Театр "СТУК" (Студентський Театр Університету Культури) був заснований 15 квітня 2001 року на базі Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв. Засновником театру став тоді ще студент, а тепер викладач цього університету Свистун Артем Олександрович, який є керівником та режисером-постановником театру "СТУК".

У складі театру є власні драматурги, актори, вокалісти і балетна трупа. Саме тому більшість постановок театру є авторськими.

Театр "СТУК" веде роботу в трьох напрямках. Перший ‑ соціальний – це організація, проведення та участь у соціальних акціях. Серед них акції, присвячені Дню боротьби зі Снідом та Всесвітньому Дню пам'яті людей, які загинули від Сніду. Другий напрямок роботи – розважальний. Театр є організатором і учасником міських та обласних заходів, а також усіх університетських концертів. Третім напрямком діяльності театру "СТУК" є безпосередня робота над виставами і участь в різних театральних фестивалях і конкурсах. Лауреати Міжнародного фестивалю "Четверта стіна" (м. Одеса).

У 2005 р. молодіжний народний театр "СТУК" став ініціатором і співорганізатором Регіонального театрального фестивалю "Південні маски", який вже в 2006 р. придбав статус Міжрегіонального.

Молодіжний народний театр "СТУК" брав участь у фестивалі "Рампа -2003" з виставою "Фарби життя" (психологічна драма, яка доходить до абсурду).

Отже, Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв - це модерний заклад освіти, який надає ґрунтовні знання своїм студентам.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!