Роздрукувати сторінку

Коледж преси та телебачення, КПТ

« Назад

Контакти Коледжу преси та телебачення

Коледж преси та телебачення, КПТ

Адреса: м. Миколаїв, вул. Даля, 11-а.

Тел. (0512) 50-00-30.

Коледж здійснює навчання за спеціалізацією:

- Документознавство та інформаційна робота

Кваліфікація: репортер засобів масової інформації (газети, радіо, телебачення), інформаційні структури, прес-центри, підрозділи кадрів, архіви та ін.

Форми освіти: очна, заочна, термін навчання: 3 роки.

Коледж преси та телебачення - вищий учбовий заклад другого рівня кваліфікації. Сформований у 1993 році. В основі лежать вітчизняний досвід і найкращі міжнародні освітні традиції. Перший ВНЗ в Україні, що формує бакалаврів інформаційної галузі. Ціль ВНЗ - становлення спеціалістів для медіа відкритого демократичного суспільства!

У 2005 році Коледж преси та телебачення здобув сертифікат на право мовлення. З цього періоду студенти Коледжу мають змогу здійснювати практику на персональній телекомпанії. Студенти КПТ - визначні студенти. Велика чисельність з них персонально вирішували вибір життєвої дороги.

КПТ

Студентство Коледжу преси та телебачення

Студенти КПТ активно приймають участь у турнірах і конкурсах - про це говорить велика кількість відзнак та нагород. Працювати студенти розпочинають ще під час навчання. Уже через рік професійного учіння ЗМІ спроможні запрошувати їх на постійну працю, що говорить про їхню конкурентність на ринку праці.

Відзнакою другого рівня і срібною нагородою за першість у Загальноукраїнському фестивалі «Вища школа — 2008» в рейтингу «Розповсюдження вищими освітніми закладами своєї роботи в ЗМІ» удостоїли Коледж преси та телебачення.

Коледж преси та телебачення, КПТ

Історія створення КПТ

93-й рік був становленням навіть не учбового закладу, а курсів. Підґрунтям цьому була багатовікова діяльність клубу «Молодий журналіст», одного з найбільших та найсильніших з точки зору методичного укомплектування юнкорівських організацій тоді ще у одній державі під іменем Радянський Союз. Ті люди, які на той період отримували освіту у клубі молодого журналіста, хто управляв клубом, знали, що у наш тяжкий мінливий період люди, відбуваючи на навчання у столичні заклади, не повернуться до рідних міст. Головне завдання, що стояло перед курсами, – приєднання нової «крові» до стін нової української журналістики.

Формування робітників для демократичних медіа стала головною ціллю роботи Коледжу преси та телебачення. КПТ став першим в Україні вищим освітнім закладом, де формують бакалаврів інформаційної роботи. Проте чисельність першості на цьому не закінчився.

У 1997 році КПТ стає першим в Україні учбовим закладом, реорганізованим в дослідницький майданчик для здійснення дослідження у поєднанні теоретичного та практичного навчання в структурі вищої освіти. Його професорсько-педагогічний колектив на чолі із керівником установи Глібом Головченком створював та запроваджував важливу тему дослідження «Освітньо-педагогічні умови професійного становлення майбутніх бакалаврів з інформаційної роботи у закладах».

Коледж преси та телебачення

Освіта та навчальний процес Коледжу преси та телебачення

Рівень спеціалізації фахівців в потребах ринку є головним економічним чинником, який має не лише господарське, але й соціально-політичне значення, а професійна творчість спеціалістів – головний стратегічний товар будь-якої вільної країни. Було створено та запроваджено нову організаційно-педагогічну структуру заходів, що формують існування умов, які дають можливість прискореному становленню професійних особливостей особистості та креативному опануванню знань. Дидактичний інформаційний простір – таку назву одержала ця система, але саме на зразку Коледжу преси та телебачення ми маємо змогу споглядати підсумки запровадження цієї системи в область вищої професійної освіти в Україні.

Коледж преси та телебачення став першою вищою освітньою установою в Україні, котра від’єдналася від традиційного аудиторного учіння: майстер-класи, засідання Миколаївського прес-клубу, круглі столи, семінари з захоплюючими однолітками та визначними людьми. Для студентів такі зустрічі, окрім пізнавальних, бувають дуже необхідними ще й з професійної сторони.

Так, студенти КПТ вже на першому курсі розпочинають бути як спеціалісти мас-медіа, що досить велику має різницю їх від однолітків. За результатами трирічного навчання заклад має 20-22-річних видавців журналів, персональних кореспондентів національних медіа в Миколаєві, телеведучих центральних українських телеканалів, PR-менеджерів, редакторів друкованих видань тощо.

Науковці Коледжу доказали, що ВНЗ І-ІІ рівнів кваліфікації мають змогу займатися наукою, а підсумками їх роботи запозичують у структуру формування спеціалістів інші вищі учбові заклади України.

Коледж преси та телебачення стає першим учбовим закладом, де було сформовано первинну професійну структуру – первинну установу Національної спілки журналістів України. В Миколаєві появилася змога брати до структури професійної Національної спілки журналістів на місцевому рівні.

У 2001 році в Миколаєві публікується студентська газета, читачами якої стали громадяни маленького мікрорайону, де і знаходиться Коледж преси та телебачення. Вперше студенти розповідають не про себе та для себе, а захоплюються життям простого жителя. Ціль даного проекту – звернути увагу на «малу» журналістику, сформувати становлення журналістики методом розвитку вузькорегіональних ЗМІ.

2004 рік стає не менш вагомим в житті Коледжу преси та телебачення. Студенти установи стають першими бакалаврами з інформаційної діяльності в Україні, які складають Клятву репортера. Ґрунтується вона на етичних положеннях Світового етичного кодексу журналістів та Етичного кодексу українських журналістів.

І знову правління Коледжу преси та телебачення не зупиняється на здобутому. 2006 року вперше на територіях пострадянського простору вищий учбовий заклад одержав сертифікат на ефірне телемовлення – Телевізійний академічний канал ТАК-TV (37 канал, сертифікат НР №2409, виданий Національною радою з проблем телебачення і радіомовлення). Телевізійний академічний канал діє на території Миколаєва та Миколаївської області – це приблизно 800 тис. телеглядачів у віці від 3 до 40 років. Відповідно до умов сертифікату, більше 90% програм – україномовні. За два роки мовлення: 744 600 хв. телевізійного ефіру, 5110 хв. – відзнятого відео, 87 600 – робочих годин. Популярні телевізійні проекти та навчально-публіцистичні програми персонального виробництва.

Телевізійний академічний канал стає ще одним дослідницьким підрозділом для практики та покращення професійних здібностей студентів КПТ. Таким чином співробітники телеканалу на 90% формуються зі студентів Коледжу.

Здобувати освіту в ситуаціях реального виробництва, здійснювати новини об’єктивно та неупереджено – ось важливі засади діяльності студентів Коледжу на індивідуальному ефірному телеканалі. Так, на даний час телекомпанія ТАК-TV – єдина телевізійна компанія Миколаївщини, яка кожного дня та кожної години здійснює випуски новин.

Як бачимо, Коледж преси та телебачення – це сучасний заклад, який формує справжніх фахівців в галузі журналістики.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!