Роздрукувати сторінку

Миколаївське вище училище фізичної культури, МВУФК

« Назад

Історія заснування МВУФК

Миколаївське вище училище фізичної культури, МВУФК

Історія установи бере свій початок від 1 вересня 1979 року. Миколаївське вище училище фізичної культури як вищий учбовий заклад сформовано методом декількох перейменувань. У 1979 році на основі обласної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей сиріт та ДЮСШ № 2 заснували школу-інтернат спортивного напрямку.

У 1990 році школу-інтернат спортивного напрямку перейменовано в училище олімпійського резерву, яке в 1992 році отримало ранг вищого училища фізичної культури. В склад закладу включено: вище училище фізичної культури 2-го рівня кваліфікації; ліцей спортивного напрямку (8-11 класи).

Загальна інформація про Миколаївське училище фізичної культури

На базі функціональних відділень до структури училища включено:

- ліцей спортивного напрямку (8-11 класи) з пришкільним інтернатом;

- вище училище фізичної культури 2-го рівня акредитації.

Учбові заклади, що включені до комплексу, зберігають законодавчу та фінансову індивідуальність.

МВУФК

Ціль структури:

- забезпечення управління роботи учбових закладів по запровадженню системи ступеневого формування спеціалістів фізичного виховання за наскрізними планами та програмами;

- високоефективне застосування науково-педагогічних кадрів, учбово-лабораторної структури;

- зменшення терміну формування бакалаврів за кваліфікацією „фізична культура”.

Освітньо-виховний процес в закладі створюють 25 педагогів.

Сформовано 2 предметні (циклові) комісії: гуманітарних та соціально-економічних предметів; спеціального та професійно-практичного формування.

Освіта в Миколаївському вищому училищі фізичної культури

Ліцей спортивного напрямку дає повну загальну середню освіту відповідно до стандарту. Вище училище фізичної культури надає освітні послуги відповідно до держстандартів учбово-спеціалізованого рангу "молодший фахівець" з кваліфікації "Фізична культура".

У вищому училищі сформовані навчально-прикладні відділення за таким спрямуванням: академічне веслування; веслування на байдарках і каное; велоспорт; легка атлетика; фехтування; складно-координаційні та ігрові види спорту.

До структури збірних команд України з різноманітних видів спорту включені 72 учні, з них - 12 членів збірних команд, 5 кандидатів. 45 учнів включені у резерв збірних команд. Можемо помітити тенденцію до збільшення спортивної творчості спортсменів вищих спортивних рангів.

У 2008 році 16 студентів прийняли участь у Олімпійських Іграх в Пекіні. Олена Хомрова, Ольга Харлан здобули олімпійське золото.

Важливою ціллю закладу є створення можливостей для застосування права громадян на отримання повної загальної середньої та неповної вищої освіти з одночасним становленням резерву збірних команд України з певних видів спорту і спеціалістів для областей фізкультури і спорту.

Учбово-виховний та освітньо-тренувальний процеси об'єднані спільним режимом установи, наскрізними освітніми планами і програмами багаторічної спортивної підготовки, володіють повноцінним професійним кадровим забезпеченням. Ліцей спортивного напрямку дає повну загальну середню освіту відповідно до стандарту.

Миколаївське вище училище фізичної культури проводить навчальну роботу відповідно до держстандартів учбово-спеціалізованого рангу "молодший фахівець" з кваліфікації "Фізична культура".

Миколаївське вище училище фізичної культури, як учбовий заклад приватної форми власності, допомагає вирішенню, по-перше, регіональних завдань. А регіон, природно, зацікавлений у становленні усіх видів спорту: масового, професійного, дитячо-юнацького, спорту вищих здобутків та в повноцінному забезпеченні фізичної культури в освітніх закладах. Для цієї галузі необхідні професійні кадри, становленням яких займається училище.

Миколаївське вище училище фізичної культури добре відомо в Україні. Протягом багатьох років цей навчальний заклад вносить плідний вклад у формування фізичної культури і спорту в державі, примножує славні традиції нашого міста та області. Приміром На XXIX Олімпійських іграх у складі збірної України виступав 21 спортсмен Миколаївщини.

Основною ціллю закладу є створення резерву для збірних команд України з певних видів спорту і галузевих спеціалістів з фізичної культури і спорту.

У відділенні велоспорту навчаються 26 осіб. Вчителі зі спорту - В. Калінчук, Тобто Будовицкая, А. Лаба, М. Халілов - учасник Олімпійських ігор в Атланті. Е. Плещакова - бронзовий переможець чемпіонату СРСР. Д. Новосад, Д. Ратушний і А. Доскаленко - багаторазові чемпіони України, переможці та призери світових змагань.

У 2007 році, шляхом поєднання Миколаївських держуніверситету ім. Сухомлинського і вищого училища фізичної культури, був заснований Миколаївський навчальний комплекс фізичної культури. Метою створення комплексу є забезпечення координації учбових закладів з формування спеціалістів фізичного виховання, скорочення термінів підготовки бакалаврів за кваліфікацією "фізичне виховання", ефективне застосування науково-педагогічних кадрів та науково-лабораторної бази.

Матеріально-технічна структура училища відповідає необхідним вимогам для формування спеціалістів за фізвиховання. До послуг вихованців учбове приміщення, гуртожиток на 140 чоловік, комп'ютерний кабінет, лінгафонний клас, бібліотека та орендовані спортивні бази. Навчання студентів проводиться у МВУФК за рахунок бюджетних коштів.

Миколаївське вище училище фізичної культури, МВУФК

Напрями навчання у Миколаївському училищі

Становлення молодших фахівців з фізичного виховання відбувається з такої спортивної кваліфікації:

- академічне веслування;

- веслування на байдарках і каное;

- вітрильний спорт;

- велоспорт;

- легка атлетика;

- фехтування;

- художня гімнастика;

- спортивні єдиноборства (дзюдо, греко-римська боротьба, бокс);

- фрістайл;

- стрибки на батуті;

- баскетбол;

- важка атлетика;

- футбол.

Отже, Миколаївське вище училище фізичної культури – це вищий учбовий заклад І рівня кваліфікації, який проводить формування спеціалістів освітньо-кваліфікаційного рангу «молодший фахівець» за напрямом становлення «Фізична культура і спорт» і є сучасним закладом освіти на території Миколаївщини.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!