Роздрукувати сторінку

Коледж культури і мистецтв, ККМ

« Назад

05.04.2015 16:51

У мальовничому закутку визначної частини Києва – на Печерських пагорбах за верхівками дерев розмістилася чарівна будівля, в якій знаходиться вища учбова установа – Коледж культури і мистецтв.

Коледж культури і мистецтв, ККМ

Дніпровські пейзажі, золоті верхи церков, визначні скульптури, які знаходяться поруч, формують ту чарівну духовну атмосферу, досить вдалу ауру для креативного натхнення, проникливих роздумів, почуття прилеглості до чогось надзвичайного, вічного, чарівного.

Коледж є одним із найдревніших в Україні учбових установ з формування професіоналів для установ культури і мистецтва, який був утворений у 1930 році як Київський технікум по формуванню керівників культурно – дозвільної діяльності відповідно до розпорядження Раднаркому УРСР „Про зміну стану і структури педагогічної освіти” від 11 серпня 1930 року.

У 1934 році відповідно до установи Наркома освіти УРСР за № 3331 – 2 від 11 червня 1934 року будівлю було перереформовано на бібліотечний технікум, який формував спеціалістів за кваліфікаціями: бібліотекар, тренер організаційно–масової діяльності.

У 1941 році учбовий процес був призупинений періодичною окупацією м. Києва німецькими завойовниками, але вже у грудні 1943 року після вивільнення столиці згідно рішення указу Народного Комісаріату УРСР учбова установа продовжила свою роботу як Київська політосвітня школа, яка 11.04.1944 року відповідно до розпорядження Комітету у справах культосвітніх установ при Раді Народних Комісарів УРСР реорганізовано на Київський технікум формування культурно–освітніх діячів.

Згідно з рішенням установи Колегії Міністерства культури УРСР від 14.03.1961 року технікум одержав ім’я „Київське обласне культурно – освітнє училище. У 1990 році його було реорганізовано на Київське обласне училище культури (розпорядження Міністерства культури УРСР №342 від 02.11.1990), у 2002 році – Київське обласне училище культури і мистецтв (Постанова Київської обласної державної адміністрації від 13 лютого 2002 року №83), а у 2011 році учбовий заклад одержав імя  „Комунальна вища учбова установа Київської обласної ради „Коледж культури  і  мистецтв”    (положення Київської   обласної  ради від 11.10.2011 № 200-10-ІV).

ККМ

Існуючий статут коледжу здійснено у відповідь на потреби діючого законодавства і закріплений постановою Київської обласної ради від 11.10.2011 № 200-10-ІV.

Становлення учбового закладу – це не тільки видозміна назви, а поступовий шлях щодо покращення формування професіоналів для організацій культури краю та інших куточків України, період створення нових кваліфікацій і напрямів, покращення учбових планів і програм, формування сучасних технологій навчання, укомплектування матеріально – технічного оснащення, залучення високосвічених педагогів, збільшення кількості студентів.

З моменту утворення, коледжем сформовано приблизно 15 тисяч висококваліфікованих спеціалістів. Деякі з них здійснили подальше навчання з вибраної кваліфікації в інститутах, академіях та університетах. Більше ніж 30 випускників нагороджено видатними званнями в сфері культури і мистецтва, більше ніж 50 колишніх студентів здійснюють свою діяльність викладачами мистецьких учбових установ.

Коледж культури і мистецтв – приватна вища учбова установа І рівня кваліфікації, підлегла управлінню культури і туризму Київської облдержадміністрації, Міністерству культури і туризму України, має більше ніж 80-річний досвід формування професіоналів для галузі культури і мистецтва.

З квітня 2010 року учбовою установою керує Заслужений діяч мистецтв України Романчишин Василь Григорович.

В коледжі здійснюють навчання студентів  високоосвічені викладачі.  Поміж них 68% - фахівці вищої  кваліфікації,  2 кандидати наук, 2 відмінника освіти України, 22 викладача – методиста та 6 старших викладачів, 15 мають визначні звання в сфері освіти, культури і мистецтва;

На даний час коледж проводить формування молодших фахівців на денній та заочній формах навчання з 5-ти кваліфікацій та 8 напрямів(затверджених і ліцензованих відповідно до діючого законодавства України).

Коледж культури і мистецтв, ККМ

Більше ніж 50% студентів освіту здобувають на державній формі навчання.

В учбовому закладі сформовано потрібні умови для вдалого навчання студентів та діяльності педколективу: модерно обладнані учбові класи, спортивний та актовий зали, костюмерний клас, комп’ютерна лабораторія, учбова студія звукозапису, бібліотека (фонд нараховує приблизно 25 тисяч примірників навчальної, музичної, художньої літератури), буфет.

На території коледжу функціонують креативні об’єднання: фольклорний гурт  „Онуки полянські”, дівочий гурт народної пісні „ Роксолана”, об’єднання народної музики „Не журись!”, духовий оркестр та оркестр народних інструментів, академічний хори «Надія», «Форманта», гурт бандуристок, гурт народного танцю „Молодощі”, фолк-рок гурт «Києвичі», естрадні ансамблі.

Коледж є також основою роботи Київського обласного молодіжного громадського об’єднання «Студконцерт».

Коледж культури і мистецтв

Студенти і випускники коледжу кожного року займають призові місця у визначних світових, всеукраїнських та обласних конкурсах і змаганнях.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!