Роздрукувати сторінку

Київський хореографічний коледж, КХК

« Назад

11.06.2015 02:30

Київський хореографічний коледж - вищий учбовий заклад I рівня кваліфікації - проводить підготовку професійних артистів балету зі спеціальності 5.02020201 "Хореографія", кваліфікація "Артист балету, викладач початкових професійних мистецьких учбових закладів". Тривалість навчання 7 років 10 місяців (включаючи 5 років шкільного періоду). Коледж проводить освітню роботу за спеціальністю "Мистецтво", яка відповідає стандартам вищої освіти і забезпечує формування спеціалістів за освітньо-кваліфікаційним напрямом "молодший спеціаліст" з одночасним отриманням повної загальної середньої освіти.

Київський хореографічний коледж, КХК

 

З березня 2010 року по листопад 2011 місце директора обіймав заслужений артист України Дмитро Клявін.

 

В загальному за період існування закладу дипломи про закінчення отримали 1546 фахівців, які майже цілком становлять творчі балетні колективи оперних театрів України і деяких театрів закордону.

 

Учні і вихованці коледжу кожного разу приймають участь у різноманітних творчих конкурсах - вітчизняних і світових. Висока професійна підготовка дозволяє їм посідати призові місця престижних  конкурсів у м. Москва, в м. Варна, ім. Сержа Лифаря (Київ) «Приз де Лозан» (Швейцарія) та фестивалів у Франції / 1963 /, Туреччини / 1964 / , Англії / 1966 /, «Російська зима», «Білі ночі» (Росія).

За останній період досить збільшилася географія декількох авторитетних світових конкурсів, в яких приймали участь випускники училища, учні та студенти.

 

Важливе значення в коледжі надається театрально-концертній роботі учнів і студентів.

 

Вихованці коледжу кожного року приймають участь у балетних виставах Національної опери України, Київського академічного муніципального театру опери і балету для дітей та молоді.

 

КХК багато працює над освоєнням сучасної хореографії.

 

Зараз в закладі навчається 194 чол. - 119 учні 5-9 класах і 75 студентів на I-III курсах.

 

Учбовий процес створюють 31 штатний викладач 16 працівників за сумісництвом, а також 14 концертмейстерів.

 

Система освіти в коледжі є стабільно діючою та контрольованою, вона формує високий рівень професійної підготовки виконавських кадрів.

Здійснюється деяка діяльність по покращенню учбових планів і програм. Відбувається коректування учбово-виховного процесу в світлі положень Законів України «Про освіту», «Про мову» з певним віддзеркаленням у творчих програмах - вища освіта на шляху входження в європейський та міжнародний освітній простір.

 

Студенти приймають участь у загальноміських та загальнодержавних конкурсах.

 

Навчання в КХК відбувається за затвердженим ОКХ і ОПП планами і програмами навчальних дисциплін. Навчальне навантаження студента формується відповідно до норм навчального часу на протязі тижня. В учбовому процесі професійні предмети чергуються з загальноосвітніми, програми яких цілком відповідають програмам загальноосвітньої школи, регламентованих Міністерством освіти і науки України, молоді та спорту України.

 

Коледж формує спеціалістів для праці в балетних трупах оперно-балетних і музичних театрів країни.

 

Випускники установи після одержання диплому молодшого фахівця мають змогу працювати як викладачі початкових професійних мистецьких учбових установ, продовжуючи навчання для одержання базової вищої освіти за напрямом підготовки 5.02020201 "Хореографія" у ВНЗ III-IV рівнів акредитації.

 

Що стосується занять по практиці, то на протязі перших п'яти років навчання рекомендується участь учнів у масових хореографічних номерах певної тематики та професійної складності. Деякі студенти, які швидко і ґрунтовно оволодівають програмою, можуть виконувати соло в вищезазначених номерах і тренувати варіації з класичних балетів, за ступенем їх складності.

 

Коледж як вищий навчальний заклад існує порівняно недавно, характеризується професійним й творчим зростанням, бажає здобувати нові знання, розкрити свої потенційні можливості і здібності. Для цього запрошені нові молоді талановиті педагоги-хореографи, які віддають себе улюбленій професії і хочуть поділитися своєю майстерністю й знаннями з новим поколінням.

 

Навчальний процес у КХК спрямований на плідну роботу педагогів і студентів, насичену сценічну практику.

 

В кінці кожного року навчання учні одержують Свідоцтва про базову загальну середню освіту.

 

Випускники Київського хореографічного коледжу різних років, який входить в підрозділ КЦ «Кияночка», стали визначними солістами Національної опери України ім. Т. Р. Шевченка і багатьох відомих світових театрів. Випускники Віктор Іщук та Христина Шишпор володіють званням Лауреатів програми «Людина року». Свої перші кроки до успіху «Кияночке» зробили Наташа Корольова, Анастасія Стоцька. Гордістю «Кияночки» є чемпіонка світу з художньої гімнастики Ганна Безсонова, яка з раннього віку успішно оволоділа навичками хореографії в стінах школи.

 

Основними завданнями і відповідно досягненнями є: сприяння молоді України в одержанні високоякісної хореографічної освіти, підвищення спеціалізації, підтримці юних творчих виконавців та авторів, проведенні стажувань усіх категорій робітників театру.

КХК

 

Приймаючи участь в концертах і балетних виставах на сценах театрів України і за межами держави в основному складі театру «Молодий балет Києва», молоді артисти та студенти Київського хореографічного коледжу одержують балетний, хореографічний, трудовий стаж. Найкращі студенти-випускники Київського хореографічного коледжу мають змогу проходити стажування в театрах за межами країни.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!