Роздрукувати сторінку

Київський національний університет будівництва і архітектури, КНУБА

« Назад

Київський національний університет будівництва і архітектури веде свою історію з 1930 року із створення на базі відділення заводського будівництва і комунального господарства першого профільного вищого навчального закладу.

Київський національний університет будівництва і архітектури, КНУБА

Протягом своєї вісімдесятирічної роботи КНУБА перетворився на провідну базу України щодо отримання освіти в галузі будівництва і архітектури.

У 1999 році університет був остаточно перетворений у Київський національний університет будівництва і архітектури.

За багаторічну історію Київський університет будівництва і архітектури підготував понад 70 тисяч кваліфікованих фахівців для 83 країн світу. В КНУБА проходять навчання понад 8 тис. майбутніх фахівців за 23 спеціальностями, 14 напрямами.

Київський національний університет будівництва і архітектури має 50 спеціалізовані кафедри і висококваліфікований педагогічний і науковий склад, який складається з 634 вчених з різними науковими званнями та ступенями, з них 92 професора і доктора наук. Київський університет будівництва і архітектури має військову кафедру, гуртожитки для студентів та власну сучасну матеріальну і наукову базу. Багаторічний досвід КНУБА наукової і дослідницької роботи, тісний взаємозв'язок вчених з провідними науковими центрами сприяли створенню в навчальному закладі центру економічних і технологічних досліджень та прогнозування.

Університет будівництва має IV рівень акредитації. Студенти навчаються на денній та заочній формах з оплатою за контрактом і на бюджетній основі за багаторівневою системою. Військової кафедри в університеті немає. Окремі категорії громадян мають пільги при вступі у відповідності з правилами прийому. Для іногородніх студентів надаються місця у гуртожитку.

У Вузі є все необхідне для успішного навчання, отримання знань і придбання престижних спеціальностей.

В університеті є можливість отримати паралельно другий диплом про вищу освіту з іншої обраної спеціальності.

Основні напрямки навчання: біологія і екологія, автоматика і електротехніка; будівництво і архітектура, культура і мистецтво, дизайн, машинобудування і металообробка, транспорт, інформатика і комп'ютерні технології, економіка , менеджмент, маркетинг, психологія і педагогіка та ін.

Продовжити навчання студенти можуть в аспірантурі і докторантурі університету.

ВУЗ співпрацює з навчальними закладами з багатьох країн світу, в тому числі з Китаєм, Росією, Польщею, Італією, Чехією, Швецією, Японією та іншими країнами.

Випускники університету по закінченні навчання отримують дипломи державного зразка.

Київський національний університет будівництва і архітектури

На ринку освітніх послуг України даний ВУЗ функціонує з 1931 року, і з тих пір університет зайняв позиції провідного вищого навчального закладу в Україні з підготовки фахівців для будівельної галузі. Сьогодні в університеті вищу освіту отримують понад 7,5 тисяч студентів, які освоюють 19 пропонованих спеціальностей ВНЗ на денній та заочній формах навчання та екстернату. Керує вузом в даний час Тугай Анатолій Михайлович.

Підготовку висококваліфікованих фахівців в університеті в даний час здійснюють 6 факультетів:

- Будівельний факультет;

- Факультет міського будівництва;

- Будівельно-технологічний факультет;

- Архітектурний факультет;

- Санітарно-технічний факультет;

- Факультет автоматизації будівельного виробництва.

Також при університеті функціонує факультет довузівської підготовки та військова кафедра. Для іноземних громадян, які бажають навчатися в даному вищому навчальному закладі, діє підготовчий факультет.

Підготовку фахівців вищого рівня здійснюють аспірантура і докторантура, при вузі також діє 9 спеціалізованих вчених рад по захисту докторських і кандидатських дисертацій за 25-ма спеціальностями, 7 науково-дослідних інститутів і 11 спеціалізованих науково-дослідних лабораторій.

Київський національний університет будівництва і архітектури, КНУБА

Викладацький колектив вишу складається з 400 вчених з науковими ступенями і званнями, серед них 100 докторів наук, професорів, які плідно працюють на 44 кафедрах університету. Навчання в університеті фінансується за рахунок коштів державного бюджету України та місцевих бюджетів; пільгових довгострокових кредитів; коштів юридичних осіб; коштів фізичних осіб. Для громадян України, які бажають навчатися за кордоном, разом із університетом "FERN UNIVERSITAT", в місті Хаген (Німеччина), створений Київський центр заочної освіти.

Проведення якісного освітнього процесу сприяє багата матеріально-технічна база, яка налічує 6 навчальних корпусів, центр інформаційних технологій та комп'ютеризовані аудиторії, спеціалізовані лабораторії, спортивний комплекс, бібліотечний комплекс і читальний зал (понад мільйон примірників), 8 гуртожитків, готель, профілакторій, оздоровча база, підприємство громадського харчування та ін.

У Києві, матері міст руських, як його традиційно називають, є багато фундаментальних закладів, в яких можна здобути за місцевими мірками освіту. Різні галузі знань доступні тутешнім абітурієнтам і відповідно студентам, в тому числі і така важлива галузь, як будівництво та архітектура. Адже тільки через володіння цим мистецтвом можна побудувати прекрасні міста, які так люблять відвідувати наші туристи, в тому числі і споруди самого Києва, де так багато симпатичних будинків.

Сьогодні університет є основним навчальним закладом, який веде підготовку майбутніх українських архітекторів та будівельників. Десятки тисяч інженерів вийшли з його стін, і роз'їхалися по 70 країнам світу. Традиції тут надзвичайно сильні. Внесок в українську науку важко переоцінити. При університеті функціонують дослідні інститути, центр економічних досліджень і прогнозування, тобто великі дослідницькі сили зібрані, образно кажучи, в єдиний кулак.

Одне перерахування факультетів університету вселяє повагу. Тут навчають розраховувати складні будівельні конструкції, розвивають знання в області організації і управління будівельними процесами і безперервно домагаються все нових успіхів у конструюванні та проектуванні. Сім сотень першокласних викладачів і дослідників передають свої знання молоді. Зрозуміло навчання коштує недешево, мінімум 3000 гривень, проте воно того варто. Є військова кафедра, і наукові поради, які визначають хто гідний звання кандидата наук або доктора.

В університеті вважають, що якщо грамотно змішувати як інтуїцію, так і логіку, то, безсумнівно, можна досягти великих успіхів, недарма навіть студентські проекти тут можуть бути реалізовані. Звичайно це не проекти суперхмарочосів, все скромніше, шкільна будівля або дитячий сад наприклад, зате як приємно втілити свої знання в реальному матеріалі а не у віртуальному комп'ютерному світі.

Коли мова йде про проект Концепції Генплану української столиці, експозицію виставляють у фойє Київського національного університету будівництва і архітектури, так як без думки киян звичайно не можна обговорювати таку важливу тему, що стосується майбутнього всього міста, так вважає і київський мер. Плани щодо розвитку міста грандіозні, передбачається що промисловість стане вкрай скромно представлена, зате бізнес, фінанси, сфера послуг розцвіте як ніколи, і все це за якісь п'ятнадцять років. Київ наздожене і пережене провідні європейські столиці, і звичайно настільки райдужне майбутнє неможливе без активної участі кращих будівельників та інженерів міста, адже столиці майбутнього знадобиться багато гарних сучасних будівель, дива інженерної думки.

Київський національний університет будівництва і архітектури

Взагалі ж випускники київських архітектурних вузів працюють іноді в самих несподіваних областях. Наприклад в ПАРЄ - Парламентської асамблеї Ради Європи суддею Євросуду з прав людини від України. Так вчинила Ганна Юдківська, яка закінчила Київський університет архітектури, а в додачу і факультет права Київського національного університету ім. Шевченка (National Taras Shevchenko University of Kyiv), та ще й вчилася в Страсбурзі в університеті Роберта Шумана (The Universite Robert Schuman). Часто архітектори йдуть в області, далекі від будівництва, наприклад, музиканти, досягають великих успіхів, створюють культові ансамблі. Мабуть тут грає роль політ думки в поєднанні до схильністю до систематизації, закладаються архітекторами-викладачами в голови студентів.

Відомо, що часто молодим випускникам інститутів зовсім непросто влаштуватися на роботу, тому українці збираються відкрити в Київському національному університеті будівництва і архітектури програму з працевлаштування студентів «GPS». Тобто студенти повинні будуть заповнювати анкети і після співбесіди отримають хороший шанс на працевлаштування. Скажімо деякі студенти влаштовуються служити в київській міській адміністрації, хоча звичайно для всіх випускників таким шляхом вирішити проблему не можна. Тим не менше, і це вже крок вперед.

Отже, шановні мандрівники в часі і облагородженому архітекторами просторі, ймовірно, ви вже зрозуміли що це за навчальний заклад. Так що якщо ви захочете стати досвідченим архітектором, то тепер зрозуміло, з чого слід починати. Кузня кадрів старається щосили, незважаючи на складні економічні умови, і всі нові архітектори створюють один шедевр за іншим. Звичайно гризти граніт науки нелегко, але саме архітектори будують на століття, їх праця помітний всім, навіть тим туристам, які йдеться біжать галопом по Європах, нічого не помічаючи навколо. Ні монумент Хмельницького (Monument to Bogdan Khmelnitsky), ні статуя Батьківщини-матері (Mother Motherland), ні навіть ваш готель не виник сам по собі, без участі будівельної думки. Так що поцікавтеся як все це створюється, може бути це вам стане в нагоді в подорожі або на далекій, але улюбленій батьківщині.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!