Роздрукувати сторінку

Рогатинський державний аграрний коледж, РДАК

« Назад

В Рогатинському державному аграрному коледжі утворені всі потрібні умови для навчання, побуту і змістовного вільного часу студентів та учнів, досягнення фізичної довершеності молоді.

Рогатинський-державний-аграрний-коледж, РДАК

Історія Рогатинського державного аграрного коледжу

У вересні 1956 р. вперше розпахнулись двері учбових кабінетів Рогатинського зоотехнічного технікуму. Освітній заклад був сформований внаслідок поєднання Станіславської однорічної школи навчання голів колгоспів, Псарської однорічної аграрної школи Рогатинського району та Дзеленецького аграрного технікуму Хмельницької області на основі минулого Рогатинського педагогічного училища.

На початку свого становлення заклад формував зоотехніків, зоотехніків - організаторів та агрономів по захисту рослин, а з 1961р. - і ветеринарних фельдшерів для діяльності в аграрному виробництві західного куточку України та Молдавії.

В 1972 р. заклад був перейменований у радгосп-технікум з приєднанням територій колгоспу ім. Маяковського. Виробнича база тоді нараховувала більше 2 тис. гектарів землі, 400 голів рогатої худоби. Кожного року виготовлення аграрної продукції нараховувало більше 1 млн. карбованців.

У 2000 р., згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України, радгосп-технікум та СПТУ №35 були змінені і на їхній основі сформований новий тип вищого учбового закладу - Рогатинський державний аграрний коледж із ступеневою системою освіти: висококваліфікований співробітник, молодший фахівець, бакалавр. Заклад має змогу здійснювати безперервне навчання своїх студентів у навчальних закладах III і IV рангів кваліфікації.

За період свого становлення учбовий заклад сформував 6,5 тис. агрономів по захисту рослин, зоотехніків, фельдшерів ветеринарної медицини, технологів по переробці тваринницької продукції для діяльності в аграрному виробництві та обслуговуючих його сферах.

Освітній процес у закладі відбувається як за поурочною, так й за академічною формами навчання. В учбовому процесі застосовується комп'ютерна техніка, електронно-вичислювальні машини, аграрні машини і технологічне устаткування, виробнича база найкращих аграрних організацій регіону, переробних сфер та учбово-дослідне господарств) закладу, учбово-наукові бібліотеки на 95 тис. екземплярів.

У коледжі здобувають різноманітних кваліфікацій 530 студентів та 180 учні підрозділу професійно-технічної освіти. Кожного року випуск нараховує -150 молодших фахівців 60 висококваліфікованих співробітників.

Першим керівником цього закладу був вимогливий викладач Дорошенко Н. С., його замінив кандидат ветеринарних наук Ковбій М. Л. а згодом - Янко В. М. Сьогодні учбовим закладом керує Тринів І. В.

Рогатинський державний аграрний коледж на даний час плідно працює у структурі учбово-наукового комплексу з Львівською державною академією ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького, володіє довгостроковими договорами на безперервне навчання спеціалістів за зменшеною тривалістю навчання з Білоцерківським аграрним університетом, Подільською аграрно-технічною академією, Тернопільською академією народного господарства та Івано-Франківським інститутом маркетингу і менеджменту.

В 2000 року тут створено підрозділ механізації.

Рогатинський-державний-аграрний-коледж

Переваги навчання у Рогатинському державному аграрному коледжі

Це модерний учбовий заклад, який проводить формування спеціалістів освітньо-спеціалізованого рангу «молодший фахівець» і освітньо-спеціалізованого рангу «висококваліфікований робітник».

Це більше 700 студентів очної і заочної форми навчання.

Це 74 педагогічні співробітники з яких:

- 30 педагогів вищої кваліфікації;

- 1 заслужений співробітник аграрного господарства України;

- 2 кандидати аграрних наук;

- 5 відмінників освіти України;

- 2 відмінники сільськогосподарської освіти та науки.

Рогатинський-державний-аграрний-коледж РДАК

Рогатинський державний аграрний коледж - це модерне студентське містечко зі структурою учбових та соціально-побутових будівель:

- 5 учбових приміщень, в яких облаштовані класи та аудиторії, бібліотека з читальною залою і загальним книжковим фондом 59955 екземплярів, комп’ютерні кабінети, Інтернет, мультимедійні комплекси;

- учбово-дослідне господарство;

- клініка ветеринарної медицини;

- машинотракторний парк, майстерня, автодром;

- 2 гуртожитки, 2 спортивні зали, 2 спортивні майданчики, актова зала на 600 чоловік, студентський кафетерій, буфети, їдальня, шевська майстерня, здоровпункт.

РДАК - це захоплююче і змістовне студентське життя: предметні секції, спортивні гуртки, клуби за захопленнями, студентський театр, колективи художньої майстерності, поміж яких 2 «Народні», школа молодого лідера, визнана в Україні діяльність органів студентського самоврядування.

Гордість – студенти Рогатинського державного аграрного коледжу:

- призери регіональних предметних турнірів, фестивалів;

- призери Загальноукраїнського турніру «Найкращий студент року»;

- відмінники навчання, учасники Загальноукраїнського зльоту відмінників «Лідери АПК-ХХІ століття».

Студенти РДАК мають можливість здобувати освіту за зменшеною тривалістю у ВНЗ ІІІ-ІУ рангів кваліфікації, діяти за спеціальністю у модерних агроформуваннях, створювати персональний бізнес.

РДАК

Науково-методична діяльність РДАК

Вся праця педколективу РДАК направлена на вирішення основної учбово-методичної проблеми забезпечення оптимального рівня професійного навчання та подальшої виробничої роботи студентів.

Керівництво і педколектив Рогатинського державного аграрного коледжу перебувають у постійному креативному дослідженню продуктивних методів вирішення проблеми, нестандартних підходів до організації науково-методичної діяльності.

Цьогорічна методична проблема закладу “Формування професійної компетентності у студентів методом запровадження інтерактивних технологій навчання”.

Отже, в Рогатинському державному аграрному коледжі утворені всі потрібні умови для навчання, побуту і змістовного вільного часу студентів та учнів, досягнення фізичної довершеності молоді.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!