Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Херсонської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Херсонської області \ ЗВО (ВНЗ) Херсонської області та їх рейтинг \ 15. Херсонське морехідне училище рибної промисловості Керченського державного морського технологічного університету, ХМУРП КДМТУ

Херсонське морехідне училище рибної промисловості Керченського державного морського технологічного університету, ХМУРП КДМТУ

« Назад

Історія створення Херсонського морехідного училища рибної промисловості Керченського державного морського технологічного університету. ХМУРП КДМТУ

Херсонське морехідне училище рибної промисловості Керченського державного морського технологічного університету, ХМУРП КДМТУ

Вже пройшло 82 роки із першого дня навчальної діяльності цього училищу. Підставою для його створення став стрімкий розвиток рибної промисловості на території країн СРСР. У той час розширялася географічна територія місць призначених для виловів риби. Промисловість вилову риби у той час потребувала забезпечення висококваліфікованими спеціалістами, яких у той час відчувалася гостра нестача, оскільки освітніх закладів подібного профілю існувало обмаль. Це і стало причиною створення подібного закладу освіти, який мав забезпечити промисловість вилову риби необхідними фахівцями.

Училище було створене у ролі технікуму рибопромисловості у 1932 році. Цей технікум був спочатку розташований у місті Києві. Але через певні проблеми, пов’язані із місцем розташування навчального закладу, технікум був перенесений у місто Херсон. На чолі технікуму став Мовчан В. А.

Не можна не сказати і про заслугу директора технікуму у передвоєнний період. Завдяки зусиллям Сініцина В. Г. з початком Великої Вітчизняної війни технікум змінив місце розташування. Він знаходився у Дагестані у місті Махачкала. Дуже велика кількість студентів вимушена була іти на фронт захищати вітчизну. Студенти, які залишилися займалися риболовлею на Каспії.

На території України технікум розпочав свою діяльність у період закінчення воєнних дій 1944 року, а 1950 року технікум здобув статус морехідного училищу.

Всі покоління викладачів навчального закладу мале одне спільне завдання навчальної діяльності закладу освіти – формування та виховання висококваліфікованого конкурентоспроможного фахівця, який володія знаннями та практичними уміннями високої якості. Колишні студенти навчального закладу здійснюють свій професійний обов’язок на всіх морях та океанах всього світу. Цей навчальний заклад відомий не тільки на території України, але й на територіях багатьох інших країнах світу.

Дуже велика кількість колишніх вихованців коледжу займають провідні місця не тільки на підприємствах, але й у міністерствах. Велика кількість випускників займають керівні посади у наукових організаціях.

ХМУРП КДМТУ

Сьогодення Херсонського морехідного училища рибної промисловості Керченського державного морського технологічного університету. ХМУРП КДМТУ

Сьогодні це вищий державний навчальний заклад, який має I рівень акредитації, в якому надаються освітні послуги високої якості. Навчальну та виховну діяльність здійснюють викладачі у кількості 80 осіб. Більшість викладачів навчального закладу володіють вищою та першою категоріями. Серед цієї кількості висококваліфікованих педагогів є 17 осіб, які були випускниками цього закладу освіти.

У 2002 та 2007 роках педагогічні робітники училища отримали нагороду від Кабінету Міністрів України за сумлінне виконання своїх професійних обов’язків.

Для того щоб студенти отримували знання та досвід попередніх поколінь, був відкритий музей історії. Музей не тільки ознайомлює студентів з історичним минулим цього навчального закладу, ай сприяє культурному розвитку особистості кожного студента, що в свою чергу позитивно впливає на виховний процес.

Викладачі училища намагаються прищепити студентам відчуття поваги до видатних подій та людей цього навчального закладу. 2008 року співробітники училища подбали про відкриття на території навчального закладу меморіальної дошки в честь курсанта Димеденка Володимира. Демиденко Володимир загинув у травні 1986 року у Афганістані. На території навчального закладу знаходиться капличка Миколая та дванадцяти святих.

Училищу належить власна водна станція спортивного характеру, де студенти можуть здобувати практичні уміння майбутньої професійної діяльності та займатися водними видами спорту.

Херсонське морехідне училище рибної промисловості Керченського державного морського технологічного університету, ХМУРП КДМТУ

Науково-методична робота Херсонського морехідного училища рибної промисловості Керченського державного морського технологічного університету

Основні види науково-методичної роботи:

- проведення навчальних та методичних консультацій усім педагогічним працівникам навчального закладу;

- консультування молодих педагогічних працівників;

- методичне забезпечення навчальної діяльності викладачів училища;

- складання матеріалів та методів на проведення перевірки знань та умінь студентів;

- перевірка та впровадження у навчальний процес новітніх форм та методів організації навчального процесу;

- участь в обласних методичних об’єднань.

Навчально-методичний кабінет ХМУРП КДМТУ

Центром наукової та методичної діяльності училища є методичний кабінет. Працівники методичного кабінету розробляють інформаційні, нормативні та інструктивні матеріали навчального процесу.

При методичному кабінеті функціонує методична рада, яка займається вирішенням важливих завдань, які стосуються навчально-виховного процесу училища.

Виховна робота ХМУРП КДМТУ

Напрямок роботи виховного характеру має чітко сформований характер навчальної діяльності. Освітня та виховна діяльність закладу тісно переплітаються. Ці два види діяльності гармонійно доповнюють одна одну. Головною метою навчально-виховного процесу є формування висококваліфікованого конкурентоспроможного спеціаліста, який володіє високим рівнем інтелектуального та культурного розвитку. Викладачі намагаються виховувати у своїх студентів творчий та продуктивний спосіб мислення, що так важливо у наш час для вдалого забезпечення своїх професійних обов’язків.

Керівництво та педагогічний колектив навчального закладу неабияку увагу приділяють національному вихованню студентів. Вся діяльність колективу училища направлена на формування у кожного студента національної самосвідомості, що так важливо у теперішній час.

Викладачі училище при здійснені педагогічних завдань намагаються дотримуватися основних засад естетичного виховання.

Отже, сьогодні цей заклад освіти є досить популярним та престижним. Завдяки високому показникові рівня якості знань своїх випускників, цей навчальний заклад є досить відомим і за межами нашої країни.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!