Роздрукувати сторінку

Лозівське училище культури і мистецтв, ЛУКіМ

« Назад

Обласний комунальний заклад «Лозівське училище культури і мистецтв» (ЛУКіМ) — ВНЗ І рівня акредитації, комунального зразка заснування якого відбулося у 1991 році, як філіал Харківського училища культури. З 2004 року став незалежним та отримав окремий статус. Навчання відбувається на основі 9 та 11 класів. З 2016 року навчання здійснюється за трьома спеціальностями: «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» і  «Хореографія». 

ЛУКіМ

Історія Лозівського училища культури і мистецтва (ЛУКіМ)

«Лозівське училище культури і мистецтв» було відкрите у складі Лозівської філії Харківського училища культури, яка почала свою роботу за Указом виконавчого комітету Харківської обласної ради в 1991 р.

Відповідно до розпорядження голови ХОДА училище отримує статус самостійного ВНЗ першого рівня акредитації. Були створенні денне та заочне відділення. Термін навчання для денної форм становить 3 роки 10 місяців. Заочна форма була відкрита для спеціальність «Народна художня творчість» на базі 11 класів і термін навчання становить 2 роки 10 місяців.

Із початку заснування училищем керує Чурилов В. І. Він є заслуженим робітником культури України. В училищі працюють 52 викладачі, з них 21 мають вищу кваліфікацію. Педагоги є висококваліфікованими робітниками своєї спеціалізації та мають всі необхідні навички для навчання студентів.

Педагоги зробили усе можливе для заснування творчих колективів: хору української пісні «Сузір'я» та оркестру народних та духових інструментів.

За час існування училища з нього випустилося 423 випускники, які здобули диплом молодшого спеціаліста, з них 130 дипломів з відзнакою.

Контакти Лозівського училища культури і мистецтва

Адреса: 64604, м-н 4, буд. 3, м. Лозова, Харківська область.

Телефони: (05745) 5-01-08, 5-01-07.

Електронна адреса: lukim@ukr.net, lukim@i.ua.  

Сайт: http://lukim.com.ua.

Лозівське-училище-культури-і-мистецтв ЛУКіМ

Умови навчання в ЛУКіМ

До структури училища входять: гуртожиток на 70 місць, комп'ютерний клас, бібліотека, концертна зала і три хореографічних зали, спортивний зал та спортивний майданчик, необхідний музичний інструментарій, сучасна аудіо- та відеотехніка. Також коледж має окремий кабінет, де зберігаються сценічні костюми.

Студентам надається можливість брати участь у різних конкурсах, фестивалях, концертах та інших заходах, де вони можуть розкрити свої творчі здібності.

Кожного року студенти приймають участь у різноманітних концертах, районних та міських заходах. На День студента у них відбувається особливе святкування, яке вони організовують самостійно.

На базі технікум створенні циклові комісії:

- ЦК гуманітарних та соціально-економічних дисциплін;

- ЦК фундаментальної та професійно-орієнтованої підготовки;

- ЦК хорових та музично-теоретичних дисциплін;

- ЦК народних інструментів;

- ЦК духових інструментів;

- ПК фортепіано;

- ЦК декоративно-прикладного мистецтва;

- ЦК народної хореографії.

Лозівське-училище-культури-і-мистецтв

Бібліотека Лозівського училища культури і мистецтва

З 1991 року бібліотека почала свою роботу разом з відкриттям училища. Бібліотека містить у собі читальну залу та абонемент, що об'єднані між собою. Загальна площина бібліотеки - 54 кв. м. Бібліотека оснащена новими комп’ютерами, які необхідні для пошуку необхідної літератури та методичного матеріалу. Фонд бібліотеки налічує - 9495 примірників на паперових носіях.

Центральним завданнями бібліотеки є: забезпечити навчальний та виховний процес училища за допомогою засобів бібліотечного та інформаційно-бібліографічного обслуговування. Не менш важливим завданням є навчання студентів умінню самостійно збагачувати свої знання та ознайомлювати їх з різними джерелами інформації.

Головною ціллю діяльності бібліотеки є: рекламування книг серед учнів, допомога кожному студентові в задоволенні власних читацьких інтересів, формування їх світогляду.

У бібліотеці оформлено тематичні виставки, які діють на постійні основі: «Лозова та лозівчани». «Новинки» та «Україна єдина».

Бібліотекою оформлені і поповнюються тематичні папки: «Чорнобиль», «Герої Крут», «Голодомор», «Історичні діячі», «Писанки».

Читачі також забезпечені періодичними виданнями, які бібліотека отримує за рахунок бюджетних коштів. Бібліотека Лозівського училища культури і мистецтв створює усе необхідне для швидкого забезпечення інформацією навчально-виховного процесу. А також створює тау атмосферу аби задовольнити потреби читачів.

Спеціальності ЛУКіМ

Навчання в училищі здійснюється за галуззю знань «Культура і мистецтво» та трьома спеціальностями: «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», «Хореографія», на яких відбувається підготовка здобувачів вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста.

За спеціальністю «Музичне мистецтво» студенти можуть вступити на такі спеціалізації:

- «Народне пісенне мистецтво»;

- «Народне інструментальне мистецтво (народні інструменти)»;

- «Народне інструментальне мистецтво (духові інструменти)».

Після отримання диплому можна бути кваліфікованим керівником аматорського хорового оркестру, організатором культурно-розважальної діяльності.

А також вони додатково отримають кваліфікація викладача професійних дисциплін.

За спеціальністю «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» ведеться підготовка зі спеціалізації  «Декоративно-прикладне мистецтво».

Після закінчення випускники можуть бути:

- керівниками аматорських гуртків, студії декоративно-прикладного мистецтва;

- художниками та виконавцями;

- вчителями початкових спеціалізованих мистецьких освітніх закладів.

Лозівське-училище-культури-і-мистецтв, ЛУКіМ

А також відбувається набір за спеціальністю «Хореографія» із спеціалізацією: «Народна хореографія». Спеціалісти, отримавши дипломи, який засвідчить їх можливість бути керівниками аматорських колективів, артистами хореографічних ансамблів та викладати в початкових спеціалізованих мистецьких освітніх закладів.

ЛУКіМ допоможе кожному абітурієнту сформувати художні смаки, здібності й потреби людини. Навчаючись за спеціальностями галузь знань «Культура і мистецтво», викладачі допоможуть пробудити творчий дух особистості та бажання змінити світ на краще. Училище випускає висококваліфікованих та творчих особистостей, які потім будуть розвивати нашу культуру та мистецтво.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!