Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Вінницької області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Вінницької області \ ЗВО (ВНЗ) Вінницької області та їх рейтинг \ 2. Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, ВДПУ ім. М. Коцюбинського

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, ВДПУ ім. М. Коцюбинського

« Назад

Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського, акредитований за четвертим рівнем - один із найбільших навчальних закладів з правом надання вищої освіти на Поділлі.

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, ВДПУ ім. М. Коцюбинського

Розташований ВДПУ у Вінниці за адресою: вулиця Острозького, 32.

У даному навчальному закладі готують спеціалістів–педагогів по дев’ятнадцяти напрямках, охоплюючи майже всі предмети з шкільної програми. Навчаються більше п’яти тисяч студентів на денних та на заочних відділеннях. Навчання відбувається по Болонській системі.

28 кафедр університету, де працюють понад чотири сотні викладачів з різними науковими ступенями і вченими званнями, здійснюють навчальний процес.

Сучасні підручники та навчальні посібники, які є в бібліотеці ВДПУ написані викладачами ВУЗу.

ВДПУ ім. М. Коцюбинського

Структура ВДПУ ім. М. Коцюбинського

У Вінницькому державному педагогічному університеті імені М.  Коцюбинського є 7 інститутів:

- Фізичного виховання і спорту;

- Математики, фізики і технологічної освіти;

- Філології й журналістики;

- Педагогіки, психології і мистецтв;

- Історії, етнології і права;

- Іноземних мов;

- Інститут магістратури, аспірантури і докторантури.

Історія становлення ВДПУ ім. М. Коцюбинського

А створений ВДПУ був більше сотні літ назад. Саме в 1912 р. засновано було Вінницький учительський інститут.

Навчання майбутніх педагогів проходило по загальному принципу, не поділяючись на вузькі спеціальності. Тому випускники інституту могли працювати викладачем любого предмету.

Учительський інститут займав невеличку двоповерхову будівлю, де навчалось всього двадцять студентів. Згодом, чисельність студентів зросла до сотні.

Десять років поспіль очолював заклад статський радник М. Д. Запольський, кандидат богослов’я. Він був людиною освіченою з організаторськими здібностями, викладав психологію і педагогіку в інституті.

В березні 1917 р. після подій Лютневої революції секретаріат Української Центральної Ради підготував реформи з питань освіти, де ключову позицію посідала українізація освітянських закладів. Саме тоді, у Вінницькому інституті було запроваджено курси з української історії, мови і літератури.

Педагогічний колектив був недостатньо сформований, не вистачало освічених кадрів. В інституті в ті часи українську літературу викладав відомий поет П. С. Карманський, а співи – відомий композитор К. Г. Стеценко.

Учительський інститут в 1920 р. змінює назву  на Інститут народної освіти, де навчання відбувалось вже на двох відділеннях – шкільне та дошкільне. Працювали педагогічні курси. За рік кількість студентів налічувалась понад двісті осіб, педагогічний колектив також збільшився.

В 1922 р. інститут став носити назву Вінницький інститут народної освіти імені В. І. Леніна.

В 1924 р. навчальний заклад об’єднують з Кам’янець–Подільським Інститутом народної освіти.

В 1925 р. було організовано у м. Вінниця Український педагогічний технікум імені І. Франка. Очолював технікум М. С. Шлепаков, колишній викладач Інституту народної освіти.

В 1926 р. педагогічний технікум набув статусу ВНЗ гуманітарного напрямку.

В 1930 р. на базі вищеназваного технікуму було організовано Інститут соціального виховання. Навчання відбувалось за чотирма напрямками:

- Історико–економічний;

- Мовно–літературний;

- Техніко–економічний;

- Агробіологічний.

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, ВДПУ ім. М. Коцюбинського

ВНЗ мав навчальний корпус в триповерховій будівлі.

В 1933 р. Інститут соціального виховання змінив назву на Педагогічний інститут. Заклад мав три факультети: історичний, мовно–літературний та фізико–математичний. Навчались студенти чотири роки.

В 1935 р. інститут реорганізовано у Державний учительський інститут з терміном навчання протягом 2-х років, а в 1937 р. навчальному закладу надається ім’я М. Островського.

В довоєнний період в інституті викладали багато відомих наукових працівників та педагогів. Випускники інституту довоєнних літ стали в майбутньому видатними людьми: письменники М. Стельмах, О. Левада, Ю. Назаренко; академік О. Мазуркевич та інші.

З липня 1941 р. інститут завершує свою роботу. Приблизно з два десятки педагогів – викладачів та сотні студентів пішли на фронт.

Але з вересня 1941 р. навчальний заклад знову запрацював. Було відкрито заочне відділення по трьох факультетах та курси, де готували для середніх шкіл викладачів з німецької мови.

Вже в 1942 р. кількість студентів збільшилась до півтисячі.

В 1943 р. інститут знову-таки завершує роботу через бойові дії на фронтах України.

Після визволення м. Вінниця від фашистських загарбників в 1944 р. Державний учительський інститут імені М. Островського розпочав навчальний процес під керуванням директора П. Т. Пацея. Спочатку заклад не мав свого приміщення, навчання проходило в класах гімназії. Працювало, як і в довоєнний період три факультети.

З 1953 р. інституту виділяється нове окреме приміщення, а з 1956 р. розпочинають свою роботу ще два факультети: підготовки вчителів початкових класів; фізичного виховання. Факультет філологічний з’являється на заміну факультету історичного.

В наступні роки було започатковано роботу нових факультетів: в 1962 р. – англійської мови; в 1968 р. – музично–педагогічний; в 1973 р. – історичний, а в 1976 р. – природничо-географічний.

В 70-80-і роки збільшилась матеріальна база закладу: оснащено навчальний корпус, побудовано лабораторний корпус, 5 спеціалізованих аудиторій на шістсот місць, відкрито активний зал та бібліотеку, побудовано гуртожитки, де мали змогу проживати понад дві тисячі студентів. Для оздоровлення і відпочинку студентів та педагогів відкрито в 1987 р. санаторій «Педагог».

В 1993 р. ВНЗ акредитовано за четвертим рівнем по десяти спеціальностях і за третім рівнем – по двох спеціальностях.

Через п’ять років інститут набуває статусу Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського, акредитований за четвертим рівнем по всіх спеціальностях.

В 1999 р. ВДПУ визнаний одним із п’яти кращих педагогічних вищих навчальних закладів України, в 2000–2001 р. входить до десятки кращих ВНЗ освіти України.

Очолює університет з 2003 р. професор Шестопалюк Олександр Васильович, доктор педагогічних наук, заслужений працівник освіти України.

З роками університет розширював матеріальну–технічну базу, удосконалював навчально–виховний процес, активізував науковий процес студентів і викладачів, реорганізовував систему оцінювання знань.

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Сучасний Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського - це ВНЗ з багатьма напрямками, який готує висококваліфікованих спеціалістів для галузі освіти України.

ВДПУ має три навчально – лабораторні корпуси, актовий зал, спортивні зали, обчислювальний центр, бібліотеку та п’ять читальних залів, санаторій, п’ять гуртожитків місткістю на майже три тисячі місць, музеї.

На території ВУЗу проводяться кожний рік міжнародні, всеукраїнські, обласні наукові конференції і семінари, окрім цього відбуваються концерти, музичні фестивалі, конкурси тощо.

Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського співпрацює у науковому контексті з 70 ВНЗ, науковими установами України. Налагоджені зв’язки з навчальними закладами більше двадцяти країн світу, такими як Великобританія, Нідерланди, США, Ізраїль, Німеччина, Польща, Чехія, Росія, Молдова, Азербайджан та інші.

В університеті понад 10 років працює Центр з вивчення німецької мови, заснований в межах проекту щодо підвищення рівня кваліфікації викладачів, які працюють з Гете – інститутом. Завдяки німецькій програмі по обміну викладачів відбувається фінансування та організація стажування викладачів університету з німецької мови у Німеччині.

Викладачі ВДПУ входять до складу Міжнародної організації вчителів англійської мови, є членами Українського та Європейського товариств з вивчення англійської мови, Української асоціації викладачів російської мови та літератури.

Студенти мають змогу окрім навчання обирати собі за захопленням та хистом різноманітні гуртки, секції, об’єднання, клуби. Власними зусиллями випускаються газети «Педагог» та «Студентська територія».

За свою вікову діяльність Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського дав путівку у професійне життя понад 60 тисяч спеціалістам, серед них не мало заслужених працівників освіти України, викладачів з науковими ступенями, видатних діячів науки, культури і освіти.

Навіть в сонячній системі є одна мала планета, яка називається Вінницький державний педагогічний університет.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!