Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Тернопільської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Тернопільської області \ ЗВО (ВНЗ) Тернопільської області та їх рейтинг \ 21. Тернопільське обласне державне музичне училище імені С. Крушельницької, ТОДМУ ім. С. Крушельницької

Тернопільське обласне державне музичне училище імені С. Крушельницької, ТОДМУ ім. С. Крушельницької

« Назад

На сьогоднішній день ім'ям С. Крушельницької удостоєні Львівський оперний театр, Львівська музична середня школа, Тернопільське музичне училище (де видається газета «Соломія»), 8-річна школа в селі Біла, вулиці у Києві, Львові, Тернополі, Рівному, Бучачі.

Тернопільське обласне державне музичне училище імені С. Крушельницької, ТОДМУ ім. С. Крушельницької

В одному з наймальовничіших регіонів України, з блакитнооким ставом, пишною зеленню, розкішністю квітів та позолоченими верхівками церков, помітно розвинулося музичне життя, поштовх йому дало створення професійної мистецької учбової установиТернопільського музичного училища. У лютому 1958 р. Міністерства культури УРСР ухвалило розпорядження «Про створення  музичного закладу в м. Тернополі», а з 1 вересня 12 педагогів-випускників Київської, Харківської, Львівської консерваторій і 60 молодих музикантів здійснили перший учбовий рік.

Головним етапом в житті закладу стало надання йому в 1963 році назву однієї з найвідоміших зірок оперної естради ХХ століття, відомої української співачки, жительки Тернопілля Соломії Амвросіївни Крушельницької.

За 56 років свого становлення училищем вивчено більше ніж 4,5 тис. спеціалістів. Це призери та дипломанти світових та загальноукраїнських конкурсів, народні та відомі артисти України, заслужені науковці мистецтв, доктори і кандидати наук, доценти і професори, ректори та директори творчих вищих учбових закладів та установ мистецтва, артисти та солісти оперних театрів, оркестрів і філармоній України, Європи та Америки, диригенти, композитори, музикознавці, фольклористи, артисти Тернопільського обласного академічного театру ім. Т. Шевченка, обласної філармонії, замісники підрозділами культури, директори і педагоги музичних та загальноосвітніх шкіл, керівники хорів художньої творчості.

ТОДМУ ім. С. Крушельницької

Велика кількість творчої молоді в лавах закладу одержали високопрофесійну освіту та служать захисниками духовності українського народу, є зразком самовідданого підданства високим гуманістичним ідеалам. Саме вони провадять у світ величне, чарівне, вічне мистецтво Музики. Завдячуючи їм на Землі стало більше прекрасного і доброго, а душі людей переповнюються думками віри, щирості та любові.

ТОДМУ ім. С. Крушельницької сформовано в лютому 1958 року, а з 1 вересня 12 педагогів-випускників Київської, Харківської, Львівської консерваторії та 60 студентів здійснили перший учбовий рік.

Першим ректором музичного закладу, у цьому ж 1958 році, було назначено Давидова Євгена Петровича, відомого діяча культури, який профункціонував на цій ниві до травня 1980 року.

Педагоги закладу приймають творчу участь у діяльності обласних науково-теоретичних і науково-практичних конференцій, семінарах, конкурсах, оглядах. Кожного року відбуваються майстер-класи з усіх кваліфікацій визначними викладачами Львівської музичної академії ім. М. В. Лисенка, Київської музичної академії ім. П. І. Чайковського, Донецької музичної академії ім. С. Прокоф’єва.

Освіта в установі проводиться з 8-ми кваліфікацій: фортепіано, оркестрові, струнні, духові та ударні народні інструменти, спів, теорія музики, театральна творчість.

Заклад володіє державною ліцензією та сертифікатом на можливість проведення професійно-освітньої роботи як вища учбова установа І рівня кваліфікації.

 За період становлення установи у його лавах було сформовано  і випущено понад 3-х тисяч висококваліфікованих спеціалістів музики. Їхня діяльність пов’язана з музично-педагогічною роботою, становленням аматорської творчості.

Тернопільське обласне державне музичне училище імені С. Крушельницької, ТОДМУ ім. С. Крушельницької

З ціллю поширення найкращих здобутків національного та світового музичного мистецтва художні колективи, студенти виконавських підрозділів виступають із персональними концертами, приймають участь у «Тернопільських музичних вечорах», які відбуваються в обласній філармонії.

 Важлива увага в закладі надається формуванню й участі студентів у світових, загальноукраїнських, регіональних та обласних конкурсах, фестивалях.

Учбово-виховний процес створює 161 викладач.

Якщо проводити мову про даний час, то в закладі здобуває освіту понад 300 студентів. Напротязі декількох років у вищі учбові заклади України подали документи в середньому 70-80 %  студентів, які закінчили заклад. Творчою аудиторією для студентів є симфонічний, духовий, народний, камерний оркестри, мішаний хор, багато різноманітних форм ансамблів.

Кожної весни в закладі відбуваються звітні концерти всіх циклових комісій під ім’ям "Тернопільські музичні вечори". Державні екзамени відбуваються у відкритій формі, так що кожен житель має змогу бути присутнім на творчому звіті студентів установи. Учбовий заклад включений в учбово-науково-виробничу структуру.

Кадровий склад закладу досить сильний, так як 87 % викладацького колективу це педагоги вищої кваліфікації. Серед них є п’ять популярних діячів культури, і 3 заслужених артисти України, 6 заслужених співробітників культури України. Це надає підставу зазначити, що за своїм функціональним рівнем педагогічний склад спроможний вирішувати найтяжчі завдання формування  високоосвічених спеціалістів в сфері мистецтва. Тільки за останній 2014 рік понад 60 студентів стали призерами Міжнародних та Загальноукраїнських конкурсів. Художні колективи закладу також приймають творчі участь у Світових, Загальноукраїнських та регіональних конкурсах. Так, студентський хор закладу (художній керівник і диригент – заслужений діяч мистецтв України Ігор Левенець) став призером І премії на V Загальноукраїнському конкурсі хорової музики ім. М. Леонтовича в 2006 році, цього ж року хор став призером VІ Загальноукраїнського конкурсу хорової музики ім. Д Січинського в м. Івано-Франківську. Духовий оркестр закладу (художній керівник і диригент Мирослав Кушнірик) став призером І премії Всеукраїнського конкурсу духових оркестрів "Трускавець вітає" та призером І премії конкурсу «Джаз-Фест-Поділля-2007». Оркестр народних інструментів (художній керівник і диригент Михайло Дмитришин) одержав Гран-Прі на І Загальноукраїнському конкурсі виконавців на народних інструментах ім. А. Онуфрієнка в м. Дрогобичі. Ансамбль бандуристок "Веснянка (художній керівник і диригент Ірина Турко) став призером Гран-Прі обласного фестивалю-конкурсу кобзарської творчості "Кобза", конкурсантом Світового молодіжного конкурсу духовної пісні та призером обласного конкурсу ім. С. Крушельницької.

Музичний заклад підтримує популярність професії музиканта здійсненням обласного конкурсу молодих виконавців, який одержав ранг Світового.

Отже, музичне училище надає ґрунтовну освіту своїм випускникам, які стають професіоналами своєї справи.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!