Роздрукувати сторінку

Миколаївський базовий медичний коледж, МБМК

« Назад

Миколаївський базовий медичний коледж є одним із найдревніших вищих медичних учбових закладів I-II рівня кваліфікації, який на протязі 133 років проводить формування молодших медичних фахівців.

Миколаївський базовий медичний коледж, МБМК

Загальна інформація про МБМК

Учбовий заклад сформовано 9 березня 1875 р. наказом адміралтейства з Санкт-Петербурга "Про існування фельдшерства в м. Миколаєві".

14 жовтня 1906 р. міська рада Миколаєва створює повивально-фельдшерську школу, яка формувала повивальних бабок та фельдшерів І кваліфікації.

В 1928 році Народний комісаріат охорони здоров’я України перейменував учбовий заклад у медичний технікум. В 1946 році прийом відбувався за трьома кваліфікаціями: фельдшер, акушерка, медсестра.

В 1956 році Міністерство освіти УРСР змінює технікум в училище. Розпочинається формування зубних техніків та санітарних фельдшерів.

1990 рік – створено новий напрям формування – стоматологія ортопедична.

1996 рік – заклад здійснює спеціалізацію за І освітньо-кваліфікаційним рангом і одержує статус вищого учбового закладу.

2000 рік – училище сертифіковано за ІІ освітнім рангом формування, створено підрозділ медсестер-бакалаврів.

2001 рік – в МБМК сформовано підрозділ фармації.

2002 рік – установа одержує ранг коледжу та стає основним в регіоні.

2004 рік – коледж здійснює акредитацію напрямку «Фармація».

2006 рік – підтверджено відповідність формування фахівців за кваліфікацією «Сестринська діяльність» - бакалаврат з державним стандартам освіти.

2008 рік – коледж підтверджує рівень кваліфікації за напрямком «Фармація».

2009 рік – коледж підтверджує ранг кваліфікації за напрямками: «Сестринська діяльність», «Лікувальна діяльність», «Акушерська діяльність», «Медико-профілактична робота», «Стоматологія-ортопедична».

МБМК

Навчально-виховний процес Миколаївського базового медичного коледжу

Учбово-виховний процес у Миколаївському базовому медичному коледжі проводять 89 штатних педагогів. Всі педагоги володіють певною освітою, стажем діяльності в практичній медицині, мають достатній педагогічний досвід. У структурі педагогічного складу МБМК діють 98 педагогів-сумісників.

Миколаївський базовий медичний коледж, МБМК

Інфраструктура МБМК

У Миколаївському базовому медичному коледжі сформована відповідна модерним потребам матеріально-технічна структура, яка надає можливість проводити теоретичне і практичне навчання на високому рівні.

Учбово-виховний процес відбувається у 26 кабінетах коледжу (за кожною академічною групою закріплена аудиторія на 30 чоловік), в спеціально облаштованих класах (60 кабінетів по 12 - 30 робочих місць у кожному), високоспеціалізованих аудиторіях (32 аудиторії по 10 - 25 робочих місць в кожній). Застосовується також, матеріально-технічна структура ЛПЗ, аптечних закладів міста та фармацевтичної організації.

Облаштовані і оснащені за сучасними потребами аудиторії:

- "Технології ліків";

- "Фармацевтичної хімії";

- "Фармакології";

- "Неорганічної та аналітичної хімії";

- "Виготовлення незнімних протезів".

В учбовий процес МБМК запроваджується електронно-обчислювальна техніка, діють 4 комп'ютерних кабінети, які мають вихід в Інтернет. Це надає змогу педагогам і студентам спостерігати за останніми новинами, які існують в медицині та фармації в усьому світі.

Протягом минулих трьох років здійснена праця по комп'ютеризації учбового процесу. У закладі для створення освітнього процесу налічується 162 комп'ютера.

Аудиторії  установи кожного року наповнюються модерними фантомами, муляжами, а також обладнанням та засобами для забезпечення робочого місця майбутнього фахівця.

Головну роль в освітньо-виховному процесі має бібліотека закладу, яка об’єднує абонентський підрозділ, читальний зал та книгосховище. Діяльність бібліотеки направлена на інформаційне забезпечення учбового процесу, що формує комплектування книжкового фонду згідно з новими учбовими планами і програмами, формування довідкового апарату, діяльності з тематичними картотеками, створення умов для індивідуальної праці студентів в читальному залі установи. Студенти володіють змогою працювати в автономному режимі з електронними матеріалами: підручниками, посібниками.

Для створення харчування в МБМК діє їдальня.

Заняття з фізичної культури відбуваються в накритому спортзалі, тренажерному залі, на спортивному майданчику, стадіоні. Для плавання береться в оренду басейн спортивного комплексу комплексу "Зоря". За минулі роки тренажерний зал був обладнаний такими модерними тренажерами: велотренажери (6шт.), HOUSE FIT - структура для силових вправ, бігова доріжка з магнітною системою навантаження, універсальний силовий тренажер "Геркулес". В закладі функціонує 9 спортивних гуртків (окремо для хлопців і дівчат), в яких проводять свій вільний час студенти з волейболу, баскетболу, легкої атлетики, настільного тенісу, атлетичної гімнастики, футболу, міні-футболу. Студенти беруть участь в міських і обласних турнірах, де одержують перші місця.

Для здійснення відкритих виховних заходів, учбово-практичних семінарів, занять студентських секцій художньої творчості використовується актовий зал на 320 чоловік.

На основі закладу функціонує медичний пункт, який відповідає певним потребам. Загальна територія медичного пункту 36 кв. м. Він облаштований стаціонарною стоматологічною структурою, апаратом АЕСТ для електромагнітного лікування апаратом "Алімпій" для лікування імпульсним магнітним полем, масажним ліжком, апаратами ЕКГ, ДДТ, УВЧ, "Солюкс".

Матеріально-технічна структура закладу має тенденцію до майбутнього її зростання, що надає можливість проводити учбовий процес на високому рівні та відповідає критеріям і потребам навчальних стандартів України.

Миколаївський базовий медичний коледж здійснює формування молодших фахівців за такими кваліфікаціями:

- Медицина;

- Фармація.

Миколаївський базовий медичний коледж

В закладі сформовано 12 циклових комісій, які безпосередньо проводять науково-методичне забезпечення учбового процесу з потребами навчально-професійної програми з спеціалізації і становлення високоосвічених, гармонійно-сформованих особистостей.

Отже, сьогодні МБМК - це модерна учбова установа Миколаївської області, яка завжди радо вітає в своїх лавах нових абітурієнтів.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!