Роздрукувати сторінку

Миколаївський коледж Київського університету культури, МК КУК

« Назад

Миколаївський коледж Київського університету культури є функціональним підрозділом Миколаївської філії Київського університету культури та мистецтв. Коледж знаходиться на території відділення університету.

Миколаївський коледж Київського університету культури, МК КУК

Головним напрямком роботи учбово–наукового закладу є становлення спеціалістів соціально – культурної галузі.

Миколаївське коледж культури і мистецтв – учбовий заклад І рівня кваліфікації, центр розвитку і становлення української національної культури Миколаївської області, що має вплив на духовне існування Півдня України.

Головним здобутком закладу є колектив танцю «Миколаїв».

Ансамбль танцю «Миколаїв» створений у 2000 році на основі кафедри хореографії. Постійним директором і на даний час є професор, Заслужений діяч культури України Михайло Васильович Мерлянов. Учасниками колективу є найкращі студенти відділення хореографії.

З 2004 року помічником і балетмейстером – постановником колективу стає доцент, канд. мистецтвознавства Ольга Анатоліївна Мерлянова.

Колектив МК КУК є дійсним учасником святкових заходів міста, області, а також України. Народний колектив танцю «Миколаїв» є взірцем народної хореографічної творчості для аматорських гуртів Миколаївщини.

За 13 років становлення колектив багато подорожував. Це турніри та фестивалі в Києві, Москві, Франції, Туреччині, Італії, Угорщині, Болгарії. В листопаді 2013 року ансамбль запросили на концерт до Праги.

На ІІІ Загальноукраїнському фестивалі - конкурсі народної хореографії ім. П. Вірського колектив танцю «Миколаїв» одержав перше місце за здійснення українського народного танцю «Метелиця».

В репертуарі ансамблю як визначні українські народні танці, так і авторські сюжетні твори та велика кількість різних яскравих постановок.

МК КУК

Щороку колектив МК КУК звітує перед глядачем на визначних підмостках міста: палац культури «Молодіжний», Академічний російський драматичний театр ім. Чкалова, муніципальний колегіум та інші.

Народний ансамбль танцю «Миколаїв» здійснює насичену концертну роботу та розповсюджує народну хореографічну творчість в Україні та за її границями.

Також студентська діяльність кафедри хореографії МК КУК змістовна та наповнена іншими захоплюючими подіями: це й приймання участі у святкових концертах, практичні покази, що відбуваються в період сесії, велика кількість майстер-класів з різноманітних напрямків хореографії від визначних спеціалістів КНУКіМ.

Також при коледжі створений народний хор імені М. Аркаса.

В основу репертуару народного хору покладені вагома науково - народна робота студентів і викладацько-педагогічного колективу, їхні записи фольклорних пісень.

 Вже у 1993 році він був удостоєний призом І-ї премії Загальноукраїнського хорового конкурсу ім. М. Леонтовича, а в майбутньому й фестивалів ім. П. Демуцького (1997, 2000, 2003 рр.).

Студентський народний хор багаторазово запрошується на загальноукраїнські хорові асамблеї, де поруч з кращими професійними академічними і народними хорами України виявляє високу творчу і виконавську культуру.

Ніяке творче свято на Миколаївщині не відбувається без участі цього популярного колективу МК КУК. Він відомий в установах, в учбових закладах та державних організаціях, військових підрозділах міста та області. Хор три рази приймав участь у креативних звітах Миколаївщини в м. Києві, де був удостоєний одним із кращих народних хорів України.

Відомий колектив і за границею. Він - переможець світових народних конкурсів у Росії (1995), Білорусії (1997), Болгарії (2000).

Миколаївський коледж Київського університету культури, МК КУК

На порозі свого 20 - ти річчя студентський народний хор імені М. Аркаса під егідою О.А. Шпачинського, аж до теперішнього часу проводить величезну мистецько-просвітницьку роботу, повертає із минулого обряди, традиції народнопісенної культури Причорномор'я, пісні безмежних чорноморських степів, розвиваючи у студентів високі засади моралі, патріотизму, любові до минулого й сьогоднішнього часу України.

Отже, Миколаївський коледж Київського університету культури – це сучасний заклад, який радо запрошує студентів на навчання, всіх тих, хто прагне своє життя пов’язати зі сценою.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!