Роздрукувати сторінку

Національний університет "Києво-Могилянська академія", НаУКМА

« Назад

Національний університет «Києво-Могилянська академія» є одним з найстаріших вищих закладів України, яке створив ще в 1632 році митрополит Петро Могила на базі навчального закладу Богоявленського братства та Києво-Печерської лаври. Статус академії КМА був привласнений вже в 1701 році, і протягом багатьох десятиліть вона була великим науковим та просвітницьким центром для слов'янських народів.

Національний університет "Києво-Могилянська академія", НаУКМА

Києво-Могилянська академія (КМА) у даний час має четвертий ступінь державної акредитації. Загальна концепція наукових досліджень, яку сьогодні має Києво-Могилянська академія - це цілісна система робіт, спрямованих на ефективне вивчення актуальних питань гуманітарного, природничого і суспільного профілю. У Києво-Могилянській академії формуються і активно розвиваються різні наукові школи під професійним управлінням відомих в Україні і за кордоном наукових співробітників.

В 2010 році за рейтингом найкращих вищих шкіл України за оцінкою кращих роботодавців Києво-Могилянська академія посіла друге місце в країні.

За час існування КМА її наукові співробітники опублікували понад трьох тисяч робіт, а з 1996 року Києво-Могилянська Академія почала видавати збірник праць "Наукові записки». Ті, що навчаються в Києво-Могилянській Академії студенти мають можливість за час навчання вивчити кілька мов. Києво-Могилянська академія має чудову навчальну та матеріальну базу, сучасні комп'ютерні класи, оснащені аудиторії, зручні читальні зали. Студенти Києво-Могилянської академії можуть займатися різними видами спорту, відвідувати творчі гуртки, брати участь у різних профільних конференціях і олімпіадах. Києво-Могилянська академія забезпечує всіх іногородніх студентів комфортабельним гуртожитком.

Києво-Могилянська академія, або офіційно - Національний університет «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) є одним з найстаріших і найпрестижніших вищих навчальних закладів у Києві і всій Україні. Корпус академії розташований в історичному районі Подолу. НаУКМА акредитовано за четвертим рівнем акредитації.

НаУКМА

Історія:

Києво-Могилянська академія веде свою історію від 1615-го року. Історія академії починається з київської братської школи, заснованою в 1615-му році, яка послужила основою для майбутнього навчального закладу. Знаменита українська меценатка і активна діячка з Луцька Галшка Гулевичівна подарувала свій будинок у Києві братській школі. До школи були запрошені ряд викладачів і вчителів з Львівських і Луцьких шкіл, школи активно підтримали представники Запорізької січі, в особливості, гетьман Сагайдачний.

Галшка Гулевичівна дала перший поштовх для розвитку Києво-Могилянської академії.

Національний університет "Києво-Могилянська академія", НаУКМА

Серйозним поштовхом для розвитку школи стало об'єднання у вересні 1632-го року Київської братської школи з Лаврською школою, саме тоді з'явилася Києво-Братська колегія, управляти якою став митрополит Петро Могила. Саме Петро Могила доклав усіх зусиль, для розвитку Києво-Братської колегії, він направив систему освіти на західний манер і приділив велику увагу вивченню мов, що давало студентам величезні можливості для знайомитися з іноземними досягненнями культури і науки. Колегія стала носити назву Києво-Могилянської, в честь свого першого керівника та піклувальника. Важливою особливістю колегії була доступність освіти для всіх станів населення.

У 1658-му році колегія отримала статус вищої школи відповідно до Гадяцького трактату, який був підписаний гетьманом Іваном Виговським. Такий же статус був підтверджений і царською грамотою 1701-го року. До цього часу Києво-Могилянська академія мала славу авторитетного закладу за межами Києва. Тут навчалися студенти з різних країн і куточків Європи - росіяни, болгари, греки, чорногорці, боснійці, молдовани і валахи, італійці та багато інших. Крім того, вся духовна еліта України також прагнула здобути освіту тут.

Занепад академії розпочався з 1817-го року, коли спочатку, на період двох років академія була закрита, а після, з 1819-го року, була перетворена на Київську духовну академію. Незважаючи на те, що навчальний заклад став носити, виключно релігійний характер, ще не одне десятиліття воно виховувало багатьох відомих діячів з України, Росії, Молдови та інших країн.

Національний університет "Києво-Могилянська академія"

З приходом в Київ більшовиків, академія була закрита. В часи СРСР в приміщеннях Києво-Могилянської академії знаходилася Вище політичне училище військово-морського флоту.

Свою роботу, як і славу, академіявідновила в 1991-му році, 19-го вересня. Саме тоді був створений сучасний Університет «Києво-Могилянська академія». Ініціатором і головний активним діячем, який підтримав і сприяє відродженню академії, став український літературознавець В. С. Брюховецький, він же і став першим президентом НаУКМА. Свої двері для перших студентів академія відкрила в 1992-му році. У 1994-му році університет отримав 4 рівень акредитації. Академія взяла активну участь у революції 2004-го року, ставши, практично, першою організацією, яка активно виступила проти фальсифікацій підрахунку голосів в бік Віктора Януковича.

В НаУКМА представлені такі факультети:

- гуманітарних наук;

- інформатики і обчислювальної техніки;

- економіки;

- права;

- природничих наук;

- соціальних наук і технологій.

Колектив викладачів становить 579 осіб, більшість з яких - професура, кандидати і доктори наук, доценти. Крім викладання, більшість з них також відомі, як дослідники, автори наукових робіт. Така практика ведеться з моменту відновлення університету. Результати діяльності вчених доступні в електронному архіві університету, а також у видавництвах, яких при НаУКМА працює три. Також в університеті є велика бібліотека, в яку, в свою чергу, входять ще 10 під-бібліотек. Популярність бібліотеки НаУКМА обумовлена тим, що загальна кількість томів літератури доходить до мільйона примірників.

Національний університет «Києво-могилянська академія» розташований за адресою р. Київ, вул. Сковороди, 2.

Бажаючі вступити до університету можуть пройти навчання на платних підготовчих курсах, а також у центрі до університетської підготовки за денною, вечірньою формою навчання, а також школу вихідного дня. У складі університету, який має IV рівень акредитації, кілька навчальних корпусів, спортивні комплекси для заняття фізичною культурою і спортом, комфортабельні гуртожитки, в яких іногороднім студентам надаються місця для проживання. Абітурієнти можуть вступити до університету на денну форму навчання з фінансуванням послуг з бюджету та на контрактній основі. Студенти можуть на платній (контрактній) основі пройти навчання на військовій кафедрі і отримати звання лейтенанта запасу.

Вищу освіту можна отримати на наступних основних факультетах: факультет гуманітарних наук, економічних наук, інформатики, правових наук, природничих наук, соціальних наук і соціальних технологій.

Університет пишається своїми випускниками або тими, хто навчався у Вузі в різні історичні періоди, серед них Іван Мазепа, Максим Березовський, Симеон Полоцький, Петро Дорошенко, Пилип Орлик, Данило Апостол, Павло Тетеря. Деякий час навчався і Михайло Ломоносов.

Випускники університету по закінченні навчання отримують дипломи державного зразка.

Крім того, в університеті діють 29 наукових інституцій, серед яких: Центр сходознавства, Центр польських і європейських досліджень, Інститут громадянської освіти, Лабораторія генетики та клітинної біології, Лабораторія екотехнологій та інші центри. Могилянка також практикує програми обміну студентами.

Національний університет "Києво-Могилянська академія", НаУКМА

Напрями навчання:

- Біологія і екологія;

- Інформатика і комп'ютерні технології;

- Історія;

- Культура і мистецтво, дизайн;

- Математика;

- Політологія і міжнародні відносини;

- Соціологія;

- Фізика;

- Філологія та іноземні мови;

- Філософія і релігія;

- Хімія;

- Економіка, менеджмент, маркетинг;

- Юриспруденція і правознавство.

Національний університет «Києво-Могилянська академія» є одним із навчальних закладів, перевірених і удосконалених з часом, адже протягом багатьох сотень років він займає лідируючі позиції у всіх українських рейтингах та опитуваннях.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!