Роздрукувати сторінку

Харківський механічний технікум ім. О. О. Морозова, ХМТ

« Назад

Харківський механічний технікум імені Олександра Олександровича Морозова (ХМТ) — ВНЗ, державного зразка із І рівнем акредитації, що підпорядковується Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України.

Харківський механічний технікум ім. О. О. Морозова, ХМТ

Ректором ХМТ є Недяк Андрій Михайлович.

На даний час, технікум готує спеціалістів за чотирма машинобудівними спеціальностями. В ньому викладає стабільний кваліфікований педагогічний колектив, який надає є через потужну методичну та матеріально-технічну базу якість навчання студентів на рівні законодавчих вимог.

Контакти Харківського механічного технікуму імені Олександра Олександровича Морозова (ХМТ)

Адреса: 61036, м. Харків, вул. Морозова, 4/1.

Телефон: 0577379603.

E-mail: khmt@ukr.net.

Сайт: http://www.khmt.kh.ua.

ХМТ

Історія ХМТ

У 1930 році при Харківському Паровозо-будівному заводі ім. Комінтерна засновано Харківський механічний технікум імені Олександра Олександровича.

У воєнний період державі були потрібні спеціалісти оборонної промисловості, тому після звільнення Харкова був підписаний наказ Наркома танкової промисловості СРСР В. О. Малишева про відновлення діяльності технікуму. Із 1 січня 1944 року у технікумі почалось навчання на денному та вечірньому відділеннях.

У післявоєнний період із технікуму випустилось більше 15 000 фахівців у сфері машинобудування.

В 1979 році була видана постанова Уряду України про присвоєння технікуму ім’я видатного конструктора танкобудування генерал-майора-інженера Морозова Олександра Олександровича, який двічі отримав Героя Соціалістичної праці, 2 Державні премії СРСР, лауреата Ленінської премії. І вже з 1932 року став випускником технікуму.

Харківський механічний технікум ім. О. О. Морозова, ХМТ

Структура Харківського механічного технікуму імені Олександра Олександровича Морозова

Технікум має навчальну основу з загальною площею 2000 км2. На території ХМТ є два навчальних корпуси, які налічують у собі 27 навчальних кабінетів й 14 лабораторій. Велика кількість комп’ютерних класів, навчально-виробнича майстерня з двома цехами оснащена новими обладнаннями, які знадобляться студентам при навчальному процесі.

В навчальних корпусах також актова та конференц-зали, спортзал, бібліотека й інші приміщення. В бібліотеці налічується велика кількість необхідної літератури: підручники, художня, наукова, методична література. На сайті коледжу, кожен зареєстрований студент може користуватися навчальною літературою в режимі онлайн доступу.

Усі студенти, які проживають в інших містах або їм потрібне місцин проживання технікум забезпечує місцями у гуртожитку.

Спеціальності Харківського механічного технікуму імені Олександра Олександровича Морозова

Навчальний процес здійснюється на денній та заочній формі. У ХМТ відбувається підготовка молодших спеціалістів за наступними машинобудівними спеціальностями:

- економіка підприємства;

- обробка матеріалів на верстатах і автоматичних лініях;

- технічне обслуговування і ремонт устаткування підприємств машинобудування;

- виробництво двигунів;

- обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів.

Спеціальність «Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів». Прийом на цю спеціальність здійснюється на бюджетну форму навчання на основі 9 та 11 класів. Після здобуття диплому випускники набувають спеціалізованих знань та стають висококваліфікованими фахівцями з ремонту легкових та вантажних автомобілів.

Саме фахівці з обслуговування знають устрій автомобіля та мотив виникнення поломок. Панівний професіоналізм та використання теперішніх засобів регулювання агрегатів автомобіля — засада довготривалої експлуатації.

Спеціалісти можуть бути керівниками автотранспортних підприємств, СТО, підрозділів авторемонтних заводів. Спеціалісти з обслуговування автомобілів завжди будуть потрібні в усіх сферах життя.

Студенти під час навчання отримають такі навички та здобудуть знання щодо будови та технічних характеристик автомобільної техніки, зможуть діагностувати технічного стану автомобілів і двигунів, будуть знати, які матеріали необхідно застосовувати при обслуговування автомобіля.

При отриманні професії випускники можуть працювати: механіками автомобільного гаража, механік з ремонту автотранспорту, менеджер з продажу автотранспорту.

Спеціальність «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях». Основою всього автомобілебудування є матеріалообробка, яка займає 70% в загальному обсязі виробництва.

Одним із самих пріоритетних завдань виробництва є точність та чіткість виготовлення деталей. І без сучасних методів обробки нового обладнання, воно не зможе довго експлуатуватися.

Випускники навчаться працювати з новітніми електроерозійними та лазерними технологіями обробки матеріалів.

Спеціалісти розбираються у всіх видах сьогоднішнього різального і вимірювального інструменту, адже вони є досвідченими менеджерами з продажу.

Курс, що викладається в коледжі, направлений на вивчення: технології автомобілебудування, розробки, 3D моделювання в технології обробки різанням, усталену економічну підготовку в сфері машинобудування.

Випускник може працювати: технологом-програмістом, майстром технічних вимірювань, заступником начальника цеху.

Спеціальність «Технічне обслуговування і ремонт устаткування підприємств машинобудування». Професіонали цієї спеціальності характеризують технічний стан виробничого обладнання, агрегатів й вузлів. Професіонали цього напрямку — керівники служб з обслуговування та ремонту обладнання.

Адже саме вони забезпечують надійність виробництва, здатність підприємства конкурувати на ринку як України.

Студенти під час навчання отримають такі навички та здобудуть знання щодо аналізу та використання методів діагностування технічного стану та відновлення технологічного устаткування, структури систем автоматизованої підготовки виробництва.

Спеціальність «Виробництво двигунів». Спеціалісти даного напрямку проектують двигуни, забезпечують організацію виробництва двигунів внутрішнього згоряння.

Харківський механічний технікум ім. О. О. Морозова

Спеціаліст можеш обіймати посади: механік з виготовлення та ремонту двигунів; випробувач паливної апаратури, менеджер з продажу вітчизняних та іноземних двигунів, технік з підготовки виробництва.

Таким чином, напрямки підготовки, які надаються в коледжі є дуже необхідними для суспільства. Тому, дуже важливо, щоб спеціаліст отримали якомога більше і найпотрібніші знання для їх професії.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!