Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Чернігівської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Чернігівської області \ ЗВО (ВНЗ) Чернігівської області та їх рейтинг \ 9. Ніжинський агротехнічний інститут Національного університету біоресурсів і природокористування України, НАІ НУБіП

Ніжинський агротехнічний інститут Національного університету біоресурсів і природокористування України, НАІ НУБіП

« Назад

Ніжинський агротехнічний інститут пропонує своїм студентам отримати якісну освіту для роботи на аграрних підприємствах області та країни.

Ніжинський агротехнічний інститут Національного університету біоресурсів і природокористування України НАІ НУБіП

Історія ВУЗу розпочинається з 1895 року. 1 липня цього року було засновано Ніжинське ремісниче училище. В 1900 році училище було перейменовано в Ніжинське технічне училище імені Кушакевича. Через 20 років був заснований Ніжинський політехнікум, а ще через 2 роки було засновано хіміко-технологічний технікум, а потім і агротехнікум з відділенням сільськогосподарського машинобудування.

В 1993 році було створено Ніжинський агротехнічний коледж. В 1996 коледж був перейменовано в інститут. З 2001 року інститут діє в складі національного аграрного університету. Заклад отримав III ступінь акредитації в 2005 році.

2008 рік - Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 р. № 945 та наказом Національного університету біоресурсів і природокористування України від 15.12.2008 р. Відокремлений структурний підрозділ Національного аграрного університету "Ніжинський агротехнічний інститут” перейменований у Відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування України "Ніжинський агротехнічний інститут”.

Заклад знаходиться в самому центрі міста Ніжин на вул. Шевченка,10.

Ніжинський агротехнічний інститут є відокремленим підрозділом національного  університету біоресурсів і природокористування України. Його очолює Герой України, доктор біологічних наук, професор, академік Національної академії наук і Української академії аграрних наук Дмитро Олексійович Мельничук. До складу університету 12 навчально-наукових та науково-дослідних інститутів які створились в процесі інтеграції близько профільних кафедр,факультетів,навчально-наукових,навчально-науково-виробничих та навчально-виробничих центрів. Колектив Ніжинського аграрного інституту пишається тим, що він є складовою частиною велетенського механізму Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Директор Ніжинського аграрного Інституту Лукач В. С.

В інституті навчається більше 2000 осіб. Навчання проводиться як в денній формі навчання так і заочно. В закладі здобувають кваліфікацію: молодшого спеціаліста, спеціаліста і бакалавра.

Агротехнічний інститут має III ступінь акредитації. В ВУЗі. За навчально виховний процес відповідає 181 викладач,15 з них є професорами, докторами наук і 74 є доцентами та кандидатами наук.

В інституті є такі спеціальності:

Механізації сільського господарства:

- Кафедра загально технічних дисциплін;

- Кафедра машин та обладнання агропромислового виробництва;

- Кафедра транспортних технологій, експлуатації машин і технічного сервісу.

Електрифікації та автоматизації сільського господарства:

- Кафедра автоматизації сільського господарства;

- Кафедра електрифікованих технологій в аграрному виробництві та   охороні праці;

- Кафедра природничо-фундаментальних дисциплін.

Економіка та менеджмент:

- Кафедра бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту;

- Кафедра менеджменту;

- Кафедра аграрної економіки;

- Кафедра соціально гуманітарних дисциплін.

НАТІ має велику базу для проведення практичного зайняття з студентами: виробничі лабораторії біологічного землеробства, що має 1052,01 га земельних угідь та 740,24 га раллі, навчально-виробничий підрозділ з лабораторіями рослинництва та тваринництва, з веденням фермерського господарства, технічного та технологічного обслуговування, діагностування та ремонту та автопарк площею 1.5 га.

В інституті не останню частину займає заняття фізичною культурою, всі ми знаємо, що це загартовує людину не тільки фізичними можливостями, а і виступати лідерами в певних починаннях. Фізичним вихованням займається викладач вищої категорії, старший викладач, методист, відмінник освіти України Лисенко С. Г. в закладі існує тренажерний зал, спортивний, тенісний, спортивні майданчики. При кафедрі фізичного виховання існують секції з:

- Жіночого волейболу;

- Чоловічого волейболу;

- Чоловічий баскетбол;

- Чоловічий футбол;

- Легка атлетика;

- Настільний теніс;

- Шахи;

- Гирьовий спорт;

- Шейпінг;

- Група здоров’я для викладачів.

Більша частина студентів отримує юнацький розряд з усіх напрямків фізичного виховання.

В ВУЗі діє студентська рада. Студентське самоврядування захищає права та інтереси студентів. Також працює інформаційний сектор який забезпечує зв'язок студентів та органів студентського самоврядування. Також є культурно масовий сектор, який займається допомогою в організації та проведенні святкових та пам’ятних дат та заходів в інституті. Спортивний сектор  тісно пов'язаний з викладачами фізичної культури інституту, допомагає організовувати різні спортивні заходи. Науковий сектор займається організацією та проведенням науково-практичних конференцій, семінарів. Соціально-виховний сектор створює програми розвитку для студентів у сфері добробуту, охорони здоров'я; забезпечує проведення психологічних консультацій, зустрічей. Сектор управління гуртожитками, велика увага приділяється роботі з студентською молоддю у вільний від навчання час. Екологічний центр займається організацією та проведення акцій по захисту та очищенню навколишнього середовища.

Культурний розвиток Ніжинського аграрного Інституту є важливою та не від’ємною складовою:

- Хор «Народне джерело» (хор бере участь у багатьох всеукраїнських, обласних, регіональних конкурсах та фестивалях);

- Фольклорний ансамбль «Барви поля» (репертуар складається з колядок, веснянок, купальські, жнивські пісні і т. д.);

- Вокальний ансамбль «Співаночка» (своїм жіночим складом ансамбль здобуває велику прихильність у публіки, так як дівчата підносять свій спів в справжній жіночій ліриці, говорять з глядачем мовою майбутньої матері);

- Гурток вокального співу (учасники даного гуртка є не одноразовими лауреатами та переможцями обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів);

- Гурток художнього читання;

- Ансамбль танцю «Перлина Полісся» ( колектив виконує народні, бальні, академічні композиції, які завжди мають яскравий сюжет);

- Ансамбль «троїстих музик» (суто український ансамбль, в ньому застосовуються лише українські музичні інструменти);

- Студія сучасного танцю «Astrum» (заняття проводяться в стилі хіп-хоп, хаус, крамп, сі-вовк);

- Драматичний гурток «Феєрія» ( можуть навчатися новим талантам і спробувати себе справжнім актором);

- КВК рух (команда часто виступає за межами міста і виборює головні призи даного конкурсу).

НАІ НУБіП

Отже, Ніжинський агротехнічний інститут, НАТІ – сучасний заклад освіти Чернігівської області для підготовки кваліфікованих спеціалістів.

З повагою ІЦ “KURSOVIKS”!