Роздрукувати сторінку

Прилуцький гуманітарно-педагогічний коледж імені Івана Франка, ПГПК ім. І. Франка

« Назад

Прилуцький гуманітарно-педагогічний коледж імені Івана Яковича Франка, ПГПК ім. І. Я. Франка пропонує своїм студентам отримати якісну педагогічну освіту для роботи на підприємствах області та країни.

Прилуцький гуманітарно-педагогічний коледж імені Івана Франка, ПГПК ім. І. Франка

Заклад знаходиться в мальовничому місці на берегу річки Удай. Заклад був створений 9 серпня 1915 року тоді він називався Прилуцькою чоловічою семінарією. В тому ж році була перенесена Польська учительська гімназія яка була об’єднана з чоловічою семінарією.

В 1920 році за наказом було переформовані всі семінарії на трьох річні педагогічні курси. Вже з 1925 року курси перекваліфікувались у технікум. З 8 січня 1927 року педагогічний технікум почав носити назву Івана Франка. Так як заклад випускав щорічно 100 чоловік було прийнято рішення створити чотири місячні та річні педагогічні курси. Також за історію свого існування заклад класифікувався у підготовці вихователів дитячих садків. 1943 року здобув статус педагогічного училища.

За багато років змін закладу змінилось багато чого,але високий професійний рівень викладачів залишився і удосконалюється щорічно. Прилуцький гуманітарно-педагогічний коледж ім..Франка має I-II рівень акредитації і вважається одним з найкращих в Чернігівській області. В коледжі функціонує 5 відділень на яких підготовлюють фахівців за спеціальністю:

- Журналістика та інформація;

- Педагогічне навчання (дошкільне навчання, начальне навчання, технологічне навчання);

- Фізичне виховання, спорт та здоров’я людини.

Прилуцький гуманітарно-педагогічний коледж ім..Франка розташований за адресою Чернігівська обл., м. Прилуки, вул. Перемоги, 170.

Коледж набирає студентів на базі 9 та 11 класів загальної освіти.

Для студентів оснащені 2 гуртожитки, простора їдальня, а за склом можна побачити багато екзотичних рибок які сприяють гарному відпочинку.

Також в закладі є велика бібліотека яка займає більше 333 кв. м, має окремий читальний зал та книгосховище.

Матеріально-технічне оснащення коледжу удосконалюється для найкращого комфорту як викладачів так і для студентів. В ВУЗі є 33 кабінети які не схожі між собою. Кожен кабінет оформлений по тематиці того чи іншого предмету. Оснащений всім необхідним для зацікавлення студентів. В закладі також працює 5 лабораторій та 10 майстерень.

Також коледж оснащений великим спортивним залом в якому знаходиться найкращий інвентар який допомагає займатися різними видами спорту. Такими як гандбол,футбол,баскетбол,волейбол і багато іншого. Також є спеціальні кімнати для гри в шахи та шашки які сприяють кращій пам’яті та кращому мисленню. Не будуть обділені увагою студенти які мають здібність до співів чи танців. Є гуртки для інформатиків.

У студентів велику популярність займає фізична культура,під керівництвом викладачів студенти мають змогу брати участь у міських,регіональних та всеукраїнських змаганнях.

Декілька років тому було запроваджено розв’язання сучасних екологічних проблем. Для цього був запроваджений гурток “Екоспектр” з допомогою даного організування в Прилуках проходять пізнавальні екскурсії для школярів та до освітніх закладів.

Навчально-матеріальна база ПГПК ім. І. Я. Франка представлена бібліотечним, технічним, аудиторних фондами.

Бібліотека Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені Івана Яковича Франка - структурний підрозділ, що забезпечує навчальний процес навчальної, довідково-енциклопедичної інформацією, новітніми періодичними виданнями, електронними документами. Книжковий фонд бібліотеки становив 130133 примірника. Це навчальна, навчально-методична, довідкова література (енциклопедії, словники, довідники по основних галузях знань), дитяча та художня література. Загальна кількість навчальної літератури - 47430 примірників (з них основний - 17369 екз. і додаткової - 30061 екз.).

ПГПК ім. І. Франка

У 2014 - 2015 уч. році бібліотечний фонд комплектувався відповідно до вимог ФГОС СПО. Так, кількість нової навчальної літератури склало 6372 екземплярів (в т.ч. основний - 6012 екз.; додаткової - 370 екз.). У 2014 - 2015 уч. р кількість передплатних видань за профілем освітньої установи склало 52 найменування. За звітний період число відвідин бібліотеки склало 31373 чол, книговидачі - 25538 одиниць друкованої літератури. Було організовано 226 виставки книг.

Технічні ресурси Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені Івана Яковича Франка представлені сучасною комп'ютерною технікою та іншим обладнанням. Всього в коледжі 110 одиниць комп'ютерної техніки, у тому числі 100 комп'ютерів використовуваних в освітньому процесі. Всі комп'ютери об'єднані в локальну мережу та підключені до мережі Інтернет. У будівлі коледжу встановлено обладнання, що забезпечує бездротовий доступ до мережі Інтернет за технологією Wi-Fi. У 2012-2013 навчальному році в коледжі здійснювалася робота по впровадженню і синхронізації з сайтом коледжу інформаційно-освітнього порталу. Його призначення - забезпечення доступності інформаційних ресурсів, інформаційне забезпечення освітнього процесу, створення умов для формування у користувачів ІКТ-компетенцій.

Аудиторний фонд являє 51 приміщення. На двох майданчиках коледжу функціонують навчальні кабінети; 11 обладнаних меблями і технічними та навчально-методичними засобами лабораторій; 2 спортивні зали, тренажерний зал, спортивний майданчик; малий театральний зал; кабінети для занять індивідуальної музикою; хореографічний клас; конференц зал; виставковий зал творчих робіт студентів; Народний музей "Діти та дошкільні працівники обложеного Ленінграда»; Музей декоративно-прикладного мистецтва. Загальна площа навчальних кабінетів і лабораторій становить 3189,2 кв. м. Всі навчальні кабінети оснащені меблями і класними дошками на 100%.

Працюють 6 комп'ютерних класів площею 345,5 кв. м., 2 інформаційних центру площею 58,3 кв. м. Навчальні кабінети забезпечені технічними засобами і спеціальним устаткуванням, вживаним у професійній діяльності фахівців: інтерактивними дошками з програмними продуктами, телевізорами, музичними центрами, офісним обладнанням і ін. Для ефективної організації практичних занять навчальні кабінети оснащені: інформаційно-пошуковими довідковими системами, аудіовізуальними засобами: відеофільмами, відеолекціями, демонстраційним обладнанням та ін.

У Прилуцькому гуманітарно-педагогічному коледжі імені Івана Яковича Франка працює 2 столові на 60 і 70 посадкових місць, де організовано гаряче харчування. В освітньому закладі є медичні кабінети. Відповідно до основних завдань медичний персонал (медсестри) надає першу долікарську допомогу хворим або травмованим студентам.

Під контролем лікаря для студентів проводяться профілактичні щеплення, огляди, термометрія, а також інші заходи щодо студентів, які контактували з інфекційними хворими. Про кожний випадок інфекційного захворювання інформація повідомляється директору коледжу та в СЕС.

Ведеться контроль за своєчасним проведенням флюорографічних обстежень студентів коледжу.

Здійснюється контроль за організацією та якістю харчування студентів, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання продуктів, виконанням санітарних вимог і технологій приготування їжі, якістю миття посуду, дотриманням термінів зберігання харчових продуктів.

Прилуцький гуманітарно-педагогічний коледж імені Івана Франка, ПГПК ім. І. Франка

Отже, Прилуцький гуманітарно-педагогічний коледж імені Івана Яковича Франка, ПГПК ім. І. Я. Франка – сучасний навчальний заклад для підготовки кваліфікованих кадрів.

З повагою ІЦ “KURSOVIKS”!