Роздрукувати сторінку

Ніжинський медичний коледж, НМК

« Назад

Ніжинський медичний коледж, НМК ОР пропонує своїм студентам отримати якісну медичну освіту для роботи в медичних установах міста, області та країни.

Ніжинський медичний коледж, НМК

Історія Ніжинського медичного коледжу досить глибока та бере свій початок з першої половини 20 століття.

14 серпня 1907 року була відкрита приватна жіноча фельдшерсько-акушерська школа лікаря П.А. Буштедта. Буштедт закінчив Петроградську військово-медичну академію зі спеціальністю лікар-психіатр-невролог. З 1899 року почав працювати завідуючим психіатричного відділення Чернігівської губернської лікарні на 410 місць, яке знаходилось у Ніжині.

В 1907 році Чернігівська губернія надала дозвіл на проведення практичного навчання  в лікувальних закладах міста Ніжина.

До школи приймались суто жінки віком від 17 до 40 років. Навчання було 4 роки, наступні роки були платними.

В рік заснування існував лише один клас, в якому навчалось 23 чоловіки. Випускниці школи по закінченню навчання отримували звання «фельдшериця-повивальна бабка І розряду».

Педагоги школи були випускниками Києва, Харкова та Москви і налічувалось всього 11 осіб.

30 квітня 1908 року на базі фельдшерсько-акушерської школи було відкрито пологовий притулок, а 12 жовтня 1915 року було відкрито ще і відділення «Охорони материнства і дитинства».

Вже в 1920 році заклад отримав назву державна фельдшерсько-фармацевтична школа.

Медичний технікум при підготовці фельдшерів та акушерок-1921рік.

Школа помічників лікарів – 1922-1923роки.

1930 рік – медтехнікум.

З 1936 року медшкола була пойменована в фельдшерсько-акушерську школу і проіснувала до Великої Вітчизняної війни.

Випускниці школи разом з директором школи пішли на фронт і школа призупинила свою роботу з 1938-1939 р. всі вони працювали у військових госпіталях, на передовій фронту і були медичними операційними сестрами та  були нагороджені орденами та медалями.

Після звільнення міста від німецьких військ школа поновила свою роботу. Студентів нараховувалось 263 особи які навчались на фельдшерів, акушерок, фармацевтів, стоматологів.

В 1954-1955 роках фельдшерсько-акушерська школа була реорганізована в медичне училище, яке займалось підготовкою фахівців: акушери, фельдшери, медичні сестри.

У 1993 році було відкрито « Медико-профілактичну справу ».

1999 року заклад був акредитований І рівнем. Здійснює підготовку за такими спеціальностями: лікувальна справа, сестринська справа, медико -профілактична, акушерська справа.

22 грудня заклад отримав звання Ніжинський медичний коледж Чернігівської обласної ради.

Адреса Ніжинського медичного коледжу: м. Ніжин, вул. Небесної сотні,18.

Директор навчального закладу: Рисляєв О.В. викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист, відмінник освіти України, лікар-психіатр вищої категорії.

В НМК ОР здійснюється підготовка на рівні молодший спеціаліст за 3 спеціальностями:

- Лікувальна справа;

- Сестринська справа;

- Акушерська справа.

Ніжинський медичний коледж має 3 відділення:

- Фельдшерське (об’єднує спеціальності Лікувальна справа та Медико-профілактична справа);

- Медсестринське (Сестринська справа та Акушерська справа);

- Відділення довузівської підготовки (здійснює підготовку до вступу у ВНЗ).

Матеріально-технічна база Ніжинського медичного коледжу: 3 навчальні корпуси,1 корпус бібліотека, обладнано 10 лекційних аудиторії, 36 кабінетів та лабораторій, 8 з яких знаходяться на базі пологового будинку і міської лікарні.

В кабінетах та лабораторіях є все необхідне обладнання, інструменти, перев’язочний матеріал, фантоми, комп’ютерна техніка (62 комп’ютери з’єднані з мережею інтернет), маніпуляційні столики, муляжі, хімічний посуд,10 мультимедійних проектори. Відео фонд налічує близько 160 медичних фільмів.

До використання студентів надається читальна зала, бібліотека налічує близько 29000 посібників, довідкової та медичної літератури, спортивний зал, буфет.

В коледжі викладає 70 викладачів, 41 з них штатний. 35.9% викладачів мають вищу кваліфікаційну категорію, 10 з них нагороджені почесними грамотами МОЗ та МОН України. До занять залучаються лікарі-практики, студенти мають можливість працювати з хворими.

Комісії забезпечують організацію виховного процесу. Циклові комісії об’єднують студентів з викладачами і забезпечують контроль за рівнем фахової підготовки.

На даний момент навчається 432 студентів. Держбюджет - 267 осіб, на контрактній формі – 165. В закладі навчається 9 дітей сиріт,13 мають статус інвалідів.

В Ніжинському медичному коледжі обласної ради створені гуртки в яких займаються всі охочі. Також працює 6 предметних гуртки, 3 студентські клуби. В закладі є можливість проводити студентські дискотеки, екскурсії, повчально-дослідницькі конференції, брати участь в предметних олімпіадах.

Для Ніжинського медичного коледжу волонтерська діяльність є невід'ємною частиною підготовки майбутнього фахівця-медика. Милосердя, співчуття, вміння проводити ефективну профілактику соціально значущих заходів - це важлива складова професії медичного працівника. І для нас очевидно, що практика формує досвід, тому наше завдання полягає в тому, щоб цього позитивного соціального досвіду у наших студентів було якомога більше.

Напрямки діяльності відділу спортивно-оздоровчих технологій і адаптивної фізичної культури Ніжинського медичного коледжу:

- Формування мотивації і навичок здорового способу життя;

- Виховання усвідомленої потреби у фізичній культурі;

- Створення умов для науково-дослідної діяльності у сфері фізичної культури і спорту;

- Удосконалення фізкультурно-оздоровчої та реабілітаційної роботи зі студентами з обмеженими можливостями та мають відхилення в стані здоров'я;

- Забезпечення педагогічного моніторингу за станом рівня розвитку основних рухових якостей у студентів.

НМК

Отже, Ніжинський медичний коледж, НМК – сучасний медичний заклад освіти для підготовки кваліфікованих фахівців.

З повагою ІЦ “KURSOVIKS”!