Роздрукувати сторінку

Традиції студентів Кембріджу (Кембриджський університет)

« Назад

Кембридж розташований в обширній рівнині, оточеній високими деревами. Вулиці його вузькі, неправильні, зі старовинними будинками, серед яких різко відрізняються величні будівлі університету. Елегантна готична архітектура, численні парки, традиційні британські паби і модні кафе - все це Кембридж.

Кембрідж, Кембрідж - це

Місто знамените своєю багатою історією та культурою, тут можна відвідати і побачити численні музеї, галереї і старовинні будівлі.

Основна частина пам'яток Кембриджа зосереджена в коледжах Університету.

Це і пізньо готична капела Кінгс-коледжу (1446-1515) класицистична бібліотека Трініті-коледжу (1676-84, архітектор К. Рен), і сенат університету (1722-30, архітектор Дж. Гіббс), і багато іншого.

Кембрідж - це вражаюче своєю красою місто, що знаходиться в годині їзди на північ від Лондона.

Музей Фіцуільяма подарований Кембриджу графом Фицуильямом Мерріон в 1816г. Цей музей побудований у неокласичному стилі, з двома скульптурами, охороняють його вхід леви.

Тут зібрана давнина з Єгипту, Східної Азії, Греції. Знаменитий музей своїм зборами французьких імпресіоністів.

Кембриджський університет - один з найкращих університетів світу, в якому навчалося і працювало 87 Нобелівських лауреатів. Це не один вищий навчальний заклад, як прийнято вважати, абсолютно незалежний вищий навчальний заклад (зі своїми законами, статутами і бюджетом), які об'єднані в університет  (від лат. universitas - сукупність, спільність).

Називаються ці вищі навчальні заклади - коледжі. Найстаріший з нині існуючих, був утворений в 1284 році. Наймолодший в 1977 році.

Кембрідж, музей Фіцуільяма

В цих будівлях вчилися і працювали Ньютон, Дарвіни, Резерфорди, Капіци, Бори, Набокови і лорд Байрон. Серед колишніх студентів- 61 нобелівський лауреат, "доктор Хаус" і "Монті Пайтони".

Це не рахуючи дрібниці, типу натовпу всяких принців, принцес, королів і королев, а так само 15 британських прем'єр-міністрів і 23 лідерів інших держав..."

Традиції і закони, тут їх свято шанують.

Дерев'яна ложка (woodens poon). Дана «нагорода присуджується студенту, який отримав найнижчу оцінку на фінальних іспитах з математики. Останній раз дерев'яна ложка присуджувалася в 1909 р., тобто більше 100 років тому. Вона була близько метра в довжину, її ручка була у формі весла. З 1909 р. результати іспитів стали публікувати в алфавітному порядку, а не ранжувати за отриманими балами. З-за цього стало складніше визначити переможця, кому присуджувалася ложка. Таким чином, традиція перестала існувати. На противагу цьому, студента, який отримав найвищу оцінку на іспитах, називали «seniorwrangler». Слово wrangler в перекладі означає «студент, особливо відзначився на екзамені з математики в Кембріджському університеті».

А один студент рився в бібліотеці і знайшов давню статтю статуту коледжу, за яким студент на іспиті може вимагати у портера (щось середнє між адміністратором і охоронцем) принести пива в клас. Студент роздрукував текст і на іспиті звернувся до портеру:

- А ну, як метнись за пивом, рідний. А то спрага знань мене зовсім замучила.

І давай папером махати. Портер образився, але пиво приніс. А сам бігом в бібліотеку, готувати акт помсти. І коли студент вийшов з іспиту, то радісний портер помахав у нього перед носом іншим друком і оштрафував студента на 50 фунтів, за те, що той з'явився на іспит без меча.

Згідно з іншим древнім законом, викладачам дано право пасти свою худобу на землі коледжу. І сьогодні на території Королівського коледжу, можна побачити чарівних білих корів.

Є ще всілякі хуліганські традиції. Одна з них пов'язана зі знаменитою каплицею Королівського коледжу. Як-то, двоє студентів, що захоплюються скелелазінням, помістили вночі на один з шпилів пластиковий конус, які використовуються при дорожніх роботах. Дирекція коледжу днем викликала будівельну фірму, для зведення лісів. До кінця дня лісу не встигли поставити, а вночі студенти перемістили конус на шпиль розташований у протилежному кінці даху.

У 2002 році на один з шпилів студенти встановили унітаз. Пам'ятаючи минулі промахи, об'єкт знімали з допомогою бригади верхолазів.

У листопаді 2009 року на всіх чотирьох шпилях красувалися шапки Санта Клауса. Знову викликали верхолазів.

відпочинок студентів

Є так само традиція вішати машини під "Мостом подихом". В різний час були помічені Austin 7 і Reliant Regal.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!