Роздрукувати сторінку

Ветеринарна медицина, як навчальна дисципліна

« Назад

Ветеринарія виникла в глибокій старовині у зв'язку з потребами людини. Вона пройшла складний шлях накопичення і удосконалення знань.

ветеринарія

Слово "Ветеринарія" походить від латинського Veterinarius - який доглядає за худобою, лікуючий худобу. Вперше воно зустрічається в трактаті римського письменника - агронома Колумелли "Про сільське господарство" (1 ст. н. е.). У російських джерелах поява терміна "ветеринарія" відносяться до початку 19 ст.

Народна ветеринарія виникло на ранніх стадіях розвитку людини, коли вона стала приручати і одомашнювати диких тварин окремих видів.

Виникнення гончарного виробництва та поява глиняного посуду сприяло розвитку народної медицини і ветеринарії, дало можливість не тільки варити і зберігати їжу, але й готувати ліки ("зілля") для лікування хворих людей і домашніх тварин.

Зрозуміло, це була примітивна народна ветеринарія - надання першої допомоги хворій домашній тварині при травмах, пологах і т.п. В якості ліків використовували ті ж засоби, що і для людей, - лікувальні трави, золу і ін.

Найдавніші зведення про лікування тварин відносять до 4 тис. до н. е. (Єгипет, Індія). Наприклад, у Стародавній Греції тварин лікували так звані гіпіатри, а іноді і медики.

Ветеринарія (від лат. veterinarius - який доглядає за худобою, лікуючий худоба) – ветеринарна медицина, яка являє собою комплекс наукових знань, що розкривають закономірності життєдіяльності здорового і хворого організму тварини, причини і сутність захворювань, методи виявлення, профілактики і лікування хворих тварин з урахуванням умов утримання, годування, догляду та експлуатації тварин, а також заходи попередження захворювань, спільних для людини і тварин.

В комплекс ветеринарії входять такі дисципліни як:

- анатомія;

- фізіологія;

- гістологія;

- патанатомія та патфізіологія;

- клінічна діагностика, що дозволяє розпізнавати хвороби, вивчаючи симптоми і ознаки хвороби, прийоми і методи постановки діагнозу;

- внутрішні незаразні хвороби - розділ ветеринарії, що розглядає хвороби окремих систем і органів незаразного походження і методи їх лікування;

- фармакологія вивчає лікарські речовини, їх вплив на організм, види і форми лікарських речовин, шляхи їх уведення та дозування;

- хірургія, що дозволяє здійснювати оперативне втручання в організм тварини з дотриманням правил асептики і антисептики;

- епізоотологія, що вивчає причини, умови виникнення і поширення інфекційних хвороб тварин, розробляє методи профілактики та ліквідації цих хвороб;

- паразитологія, що розглядає хвороби, викликувані паразитами, взаємини між паразитом і господарем, вплив паразита на організм хазяїна, методи профілактики та девастації;

- ветеринарне законодавство, що дозволяє орієнтуватися в нормативних документах, знати права і обов'язки при веденні ветеринарної діяльності.

Ветеринарна-медицина

Дисципліна "Ветеринарна медицина" має мету: підготувати висококваліфікованого зооінженера, який володів знаннями ветеринарії, необхідними йому в роботі в сучасних тваринницьких господарствах щодо забезпечення здоров'я тварин і підтримки стійкого благополуччя ферми по заразних і незаразних хворобах.

Завдання навчальної дисципліни "Ветеринарна медицина" полягає в тому, щоб дати студентові, майбутньому зооінженеру, комплекс знань з патологічної фізіології, фармакології, токсикології, хірургії, основним заходам по боротьбі з заразними та незаразними хворобами сільськогосподарських тварин, охорони людей від хвороб, загальних для людей і тварин, організації ветеринарної служби.

Великий внесок у розвиток ветеринарії був внесений видатними фізіологами В.П. Павловим і В.М. Сєченовим, І.В. Мечниковим, Н.Ф. Гамалія, К.Р. Більш, Б.М. Оливковою, К.І. Скрябіним та ін.

Отже, якщо Вам необхідно купити курсову роботу чи реферат з курсу «Ветеринарна медицина» звертайтесь у компанію ІЦ «KURSOVIKS». Колектив висококваліфікованих спеціалістів Вам швидко та за помірну ціну допоможе у цьому.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!